Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós kicsit kezd elviselhetet...

Anyós kicsit kezd elviselhetetlen lenni és kinek erről mi a véleménye!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!!

Mikor várandós voltam az anyósommal a kapcsolat nagyon jó volt, együtt élünk velük a barátommal , mert a barátom a lakás törlesztő részletét még fizeti ebbe a lakásba és sajna 2-tőt egyszerre nem tud fizetni azé lakunk még itt! Most január 9 én szültem meg a kis fiúnkat, 12-én engettek minket haza. Bejött anyós a barátommal a kórházba mindenen keresztül át gázolt hogy a gyereket lássa annèlkül, hogy köszönt volna neki abgyerek volt a fontos, majd utána köszönt. Mikor haza értünk ő addig elment dolgozni volt nálunk akkor a védőnő és akkor mondta, mivel lássa rajtam fáradt vagyok hogy ma nyugottan ki hagyhatom a fürdetésèt azzal az indokkal egy kicsit meg pihenjek. Az anyósom haza jött akkor mán el mondtuk hogy mit mondott a védőnő, erre elkezdi mért nem fürdessük meg,mikor etettem meg a gyereket tisztába raktam e mán máma a gyereket. Jelzem első gyermekem és az ilyenekben nem vagyok úgy hanyag mert az anyai ösztönök be indultak nálam. Viszont minden nap nem tellik el úgy hogy valamit ne szóljon be vagy kérdezzen. A védőnőt kérdeztük mikor lehet ki vinni a gyereket levegőztetni akkor mondta hogy 2hetes kora után mán ki lehet vinni de ott is csak ovatosan, majd jött az anyós azzal hogy mikor akarjuk ki vinni levegőztetni közöltük vele mikor lehet és jött azzal mi az hogy 2hetes korában akkor hagyam itthon a gyereket vele azt menjek én le levegőzni, mert utána jót fog tenni nekem. Persze én ezt nem tettem meg, mert úgy voltam vele milyen szülő lennék ha fognám magam és ezt meg tenném, hogy a gyermekünket csak így itthon hagynám 1hetesen az anyósommal, akkor minek válaltam a gyereket.?-ez merült fel bennem meg a kérdés. A további napok sem annyira fènyesek,mert szinte minden nap be járkál a szobánkba, mikor ki mèk mosdóba vagy enni valamit akor be rohan azzal hogy megnèzi, ha a gyerek pont fent van és csak nezelődik mán akkor is a kezébe veszi amit nem értek hogy akkor miért!? Múltkor a barátom kezében volt a gyerek kicsit sirogatot mán megint ott termet, és ki akarta venni a barátom kezèből a gyereket, hogy ad ide hogy fogjam meg, akkor mondta a barátom, hogy mért is adjam oda és ő mondta, hogy igazad van. Ebben az esetben én úgy érzem, hogy szerintem magáènak hiszi a gyereket, vagy annak akarja tituálni. Mostanában has fájós a picink akár hányszor sír ő mán ront be mi a baja mért sír, mikor tudja hogy fáj a hasa nem egyszer nem 2szer mondtuk el neki mán,sajna sokat nem tudok rajta segíteni de azé igyekszem meg nyugtatni a picit meg gyógyszert is adok neki amit az orvos fel írt neki, ilyenkor az ember kicsit feszült is hogy nem tud mit tenni, hogy jó legyen a gyereknek és kōzben be jönnek ilyen kérdéssel, hogy adtam e a gyereknek enni nem azé sír mert éhes. Jelzem a születési súlya 3380g volt mikor a kórházból ki jöttünk akkor 3280g most 3 hetesen 4040g volt a súlya. Szóval a gyerek nincs èheztetve és csak anya tejes. A barátom próbált vele beszélni de olyan mintha meg se halgatta volna,vagy nem is volt róla szó a barátom annyit mondott, azt hiszi mi el akarjuk tiltani a gyerektől hogy ne lássa meg ilyenek,de nem értem hogy minden 15perc után mért kell meg nézni a gyereket abban a 15percben mi változik rajta.? Arról nem is beszélve hogy próbálok melette pihenni mikor ő alszik akkor meg pont miatta nem tudok pihenni az ilyen viselkedése mellett a berontásaival és jön azzal alszunk e vagy fent vagyunk és nem számít mit csinálunk, akkor is be jön és lesi a gyereket. Mikor ki tudok menni a dolgaimat intézni akkor is. Mit csinál a gyerek!? Mán tegnap mondtam szamitógèpezik, mert nem veszi észre, hogy ilyenkor alszik vagy mi!? És mindig lejátsza! Egyre jobban azt érzem, hogy sajátja ként tekinti a gyereket vagy nagyon a nevelésbe akar bele szólni. Valakinek ötlete, hogy hogyan viseljem el a dolgokat addig még elköltözünk mert valamikor idén fogunk, vagy kinek mi a meg látása ebben az esetben mert én mán nem birom ezt az egészet



2018. febr. 1. 10:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
54%
Tik is agyoniskolázott család vagytok mán dik. Hát emígyen kee a gyekekkee bányni? Minek keletett puja? Ha meg senem segitene akór meg aszt mogyad nekije ho "te sosenem segitel"
2018. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
51%
Jajj koszi! Nagyon rohogok! :D
2018. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
88%

Itt a költözés a megoldás... mert ez nem lesz jobb!!! Ha meg mint írtad,nem opció a költözés akkor így jártál, ez van.

Az enyém se különb,de nem lakunk együtt :D

2018. febr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
47%

Hajadismijen!

Én megmondám anyosnak, hogy felis utt, leis utt mehöt innét el azé mer mán öreg, mostantó én parancsolokk. Dikk mán.

2018. febr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

A megoldás: költözés. Minél előbb.

Nem is kellett volna addig gyereket vállalni, míg nem vagytok önállóak.

2018. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
13%

Írjatok még :)))))

Hangosan röhögök.


"Mikor várandós voltam az anyósommal" ...azraqurva, ilyet se tud mindenki 😂😂😂.


Nekem nem tűnik rosszindulatúnak, most tényleg ilyeneken rugózol, hogy miért kérdi 15 perc múlva, meg mi történhet 15 perc alatt???? (Amúgy sok minden.)

Az én anyám is megkérdezte, hogy mit csinál a kicsi, 1 óra múlva beszélnénk, megint megkérdezné, és? Van, hogy naponta 3szor átjön, most mondjam neki, hogy mit akarsz, olyan a gyerek mint 3 órával ezelőtt?!

Hihetetlen simplex nőnek tűnsz a szöveged alapján :xD.


Ha nem törődne veletek, akkor az lenne a bajod. Amúgy megértem, hogy hiányzik a nyugi meg az önállóság, de azt csak akkor tudod magadnak megteremteni, ha külön költöztök.

2018. febr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
47%

Anyósod egyszerűen örül a gyereknek, és látni akarja. A kórházban is azért nem köszönt. (téged akkor már látott, a gyereket még nem).

Mi a gond azzal, hogy te menj el sétálni? Oxigén nem kell néha, friss levegő? Tudod, én minden este megyek sétálni, mondjuk fulladok kicsit, de én megőrülnék, ha egy hétig nem mozdulnék ki a lakásból. Csak jót akart neked. Ez, amit leírtál, kb. semmi. Semmi probléma. Ez még nem beleszólás, anyósod csak törődni akar veled, meg gondoskodni. Az unoka meg tetszik neki, és szereti.


Jófogással elküldeném neked az én anyósjelöltemet, mert jelenleg úgy néz ki, hogy mégse lesz az anyósom, és pont ő tehet róla, mert egy idióta. De tök szívesen neked adom, hogy legyen mit írogatnod a gyakorira, mi meg élhessünk a párommal úgy, mint a normális emberek.

2018. febr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nyugi én anyósom is ilyen ha páromnál a gyerek és nyitja a kaput jajj kicsikém rohan párom után a gyerekhez meg se várja h én is beérjek és becsukja utánunk a kaput nem is köszön semmi. Rohadt idegesitő h két értelmes mondatot nem birunk váltani vele ha ott a gyerek is mert akkor se hall se lát beszelhetsz neki. Igy ha valamit beszélni kell vele nem visszük a gyereket de akkor is 15 perc mire figyel mert addig megy a hiszti h hol van az ő kicsikéje. Rohadtul idegesit a gagyogása senki nem csinálja a gyereknek mert már nem is olyan kicsi 1 éves és nem is hülye de hiába szólok neki h normálisan is lehet beszélni vele nem érti meg. Sajna ilyenek ezek a nagyszülők. Szereti az unokáját,ha létezik olyan talán túlságosan is. Sajna amég nem költöztök el biztos ez marad h berohangál. Mi is laktunk vele 3 hónapot de aztán elköltöztünk mert mikor dolgozni voltunk bejárt pakolászni a szobába hiába mondtuk neki h nem kell majd munka után megcsináljuk(nem volt oltári kupi egy két ruha a fotelen) nem értette mrg h ne nyúlkáljon a cuccainkhoz.


Terhesség alatt a hasfogdosásért kellett vele ordibálni (nem vele laktunk) párom sokszor kiabált vele mert hiába közöltem vele az elején h páromon kivül senki ne fogdosson. Ja és persze mindig ugy voltam vele h 3 lépés távolság h ha rám is mozdul legyen időm arrébb állni.

2018. febr. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
27%

Érzékeny vagy, még túl kicsi a gyerek. Biztos rá fogsz jönni, hogy nem akar rosszat, el sem akarja venni tőled a gyereket, csak segíteni szeretne.

Úgyis megoldódik hamar a probléma, ha ahogy írod, az idén elköltöztök. Addig meg próbálj békében maradni vele, mert a gyereknek jól jön a nagymama.


Kitérő; a nagyokos, beképzelt válaszolóknak.


SZÉGYELLJE mindenki magát, aki kritizálja a kérdezőt, akár az írása, akár a családtervezése miatt!

2018. febr. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
48%
A 4. sorig jutottam, aztán inkább feladtam az olvasást.
2018. febr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!