Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért lett ilyen velem?

Miért lett ilyen velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Anyósommal és apósommal borzasztó jó viszonyban voltunk. Párom is meglepődött rajta, mivel egyke fiú az anyja sosem fogadta el a párjait, engem viszont az első perctől kezdve. Nyár óta viszont megváltozott minden. Hitelt vettünk fel, hogy befejezzük a saját házunkat (örököltünk márciusban egyet párom anyai nagymamájától (mi szóltunk a családnak, hogy nem tartunk rá igényt)de nagyon pici és borzasztó rossz helyen is van ráadásul nekünk ott a sajátunk, azt apósom szüleitől örököltük meg és évek óta csináljuk)) és mivel már nem jó a kétlaki élet (én munka utána szüleimnel vagyok míg párom dolgozik este megyünk hozzájuk) ezért felvettük egy kisebb hitelt. A házunk jovohonapban befejeződik. Tehát ahogy felvettük a hitelt, azóta anyosomnak más témája nem volt csak a ház és a hitel. Párom nagybátyja és anyósom egyszerűen ki készítették páromat. Akkor párom leállította elég csúnyán az anyját, és abba is hagyta ráadásul beépítettük a bejárati ajtót kulcsot nem kapott hozzá, ezáltal nem tudnak oda járni okoskodni. Na ezt követte egy pár hónapos nyugalom viszont most én jottem. Eszre vettem mióta bejelentettük az eljegyzést, és hogy rá álltunk a baba témára mintha szemmel megtudna ölni, de nem foglalkoztam vele mert egyke fia van akivel 35 évesen is úgy bánik mint egy 5 évessel. Mi ezen csak jót röhögünk párommal és aposommal. De viszont engem novemberben megoperáltak egy elég komoly vekonybél elzarodasom volt ráadásul mutet közben kiderült hogy nagyon komoly hypertoniám van ráadásul cukorbetegseget is megallapitottak. Ezáltal 3 hónapja (lassan 4) táppénzen vagyok. Két hete elkezdte mondani hogy bezzeg párom exe mennyit dolgozott két gyerek mellett is ( heti pár napokat dolgozott mikor melyik kocsmában a gyerekeit le sem sz.rta, párom járatta őket külön órákra, és ő írta velük a leckét ráadásul párom elég jól keres de az sem volt elég sosem és a két év alatt amit ők együtt voltak 4 helyről rúgtak ki párom exét). Ez tegnapelőtt annyira elmérgesitette köztünk a dolgot, hogy közöltem, hogy nem megyek oda tobbet, mert elkezdte ismét felhozni az exet (ráadásul pár hónappal ezelőtt még szidta mint a fene, hogy mennyire tönkre tette a fiát mint lelkileg mint anyagilag és hogy páromat egy 64 éves emberrel csalta meg)hogy mennyi mindent megcsinált, mennyit dolgozott, és példaértékűnek nevezte!

Mivel nem vagyok haragtartó tipus ma elmentem hozzájuk mert Páromnak jelenleg tüdőgyulladása van. Kivaltottam neki a gyógyszereket és közölte anyósom, hogy az a köhögéscsillapito nem jo amit én vettem hanem majd ő holnap megveszi azt amelyik jó, meg igya a gyógyteákat...

Nem tehetek arról, hogy beteg lettem. Nem magamnak okoztam a bélosszenovest a cukorbetegseget és a hypertoniat sem! Nem azért kellett megműteni mert én nem akarok dolgozni, hanem azért mert gyakorlatilag 28 évesen majdnem meghaltam.

Ezt párom tegnap elmagyarázta neki, hogy erről a témáról le lehet szállni.

Értem én, hogy biztos baj, hogy a fia kirepül a fészekből, és hamarosan (remélhetőleg)babánk lesz, és biztosan az is baj hogy hónapok óta itthon vagyok (táppénzen tehát van jövedelmem!!) de miért kell az exel pedálozni ráadásul tényleg egy olyannal aki tényleg összetörte a Fiat?

Nagyon szeretem és szerettem is és iszonyatosan bánt, hogy ilyen lett velem. Hiányzik az anyósom mert én tényleg szeretem.



2018. febr. 5. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell foglalkozni vele. A hitel a ti döntésetek volt, a betegségről meg egyikőtök sem tehet. Nem kell túldramatizálni, most rossz időszakotok van, de lesz jobb is.
2018. febr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon sajnálom! :(

Csak féltékeny rád!

Sok kitartást! ;)

2018. febr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

"egyke fia van akivel 35 évesen is úgy bánik mint egy 5 évessel. Mi ezen csak jót röhögünk" - hát, nem kellett volna, mert ez egyrészt nem vicces, másrészt sok mindent sejtet.

Sok történetet olvasni itt is, hogy amint komolyabbra fordul a dolog (összeköltözés, eljegyzés, gyerekvállalás) az anyós(jelölt) kifordul magából. Nálatok is ez történt. Valószínűleg most rádöbbent, hogy végleg külön élete lesz a fiának, már nem hozzájuk jár haza, saját otthona van, saját családja lett és nem ő a legfontosabb.


Úgy látszik a soraidból, párod viszonylag jól kezeli az anyját, mondjuk azt nem értem, miért bánik vele úgy, mint egy 5 évessel, mert ez ellen is tehetne, de mindegy. Ne foglalkozz anyósjelölteddel, kerüld el egyelőre, hátha észreveszi magát, aztán idővel kiderül: vagy belenyugszik az új helyzetbe vagy többé nem lesz felhőtlen a kapcsolatotok.

2018. febr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
...és ezeket így már elmondtad anyósodnak is?
2018. febr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Vannak nők akik maguknak szülnek,minden cukormáz mig pici fiu bologat játékszerként otthon, na de ha menne önnállóan,külön felséget,saját családot akarna, azt már nem türik, akkor jön a hárpia fázis.. Volt férjem is anyatejszivó volt,mai napig szivja 40 + osan is...
2018. febr. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért nevetjuk ki, mert már tényleg vicc amit csinál. Pl mindennap megnézi a fia kiskori képeit és mindennap elmondja, hogy olyan szép és aranyos volt. Minden alkalommal kivasalja még a zokniait is és az alsó gatyáit is, és élére hajtva rakja be a szekrényébe. Vagy mikor megy hajnalba dolgozni csak azért fel kel, hogy becsukja az ajtót utánunk.

Értem én hogy gondoskodni akar róla, de ez azért kicsit vicces. El kell engednie. Én mondtam is páromnak, hogy én biztos nem fogom vasalgatni a zokniát meg a gatyait.

2018. febr. 5. 18:02
 7/14 A kérdező kommentje:
És igen már elmondtam neki, mikor először hozta fel az exet, hogy már én vagyok, és gondoljon vissza arra, hogy akkor milyen volt a fia mikor hazaköltözött és fogadja el, hogy fél év múlva összeházasodunk. De szerintem csak rontott a dolgon.
2018. febr. 5. 18:04
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Most ez nem tiszta. A válaszaidból az jön le hogy a párod még velük él vagy hogy náluk laktok.
2018. febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Csak szinte este megyünk anyósomékhoz. Tulajdonképpen csak aludni járunk oda. Neki vállalkozása van ami azt jelenti, hogy reggel 6-tol dolgozik van mikor este 9-10 óráig. Én olyankor mikor dolgozom vagy most, hogy tp-n vagyok a saját szuleimnel vagyok és munka után is ide jövök és este jön értem párom vagy én megyek és reggel elorol kezdődik. Vasárnaponként nem dolgozik olyankor vagy moziba megyünk, vagy segítünk a mestereknek a háznál. De akkor sem vagyunk ott egesznap csak maximum hamarabb megyünk. Tehát kétlaki életet élünk.

Mivel párom mondta, hogy ő már csak a sajatba költözik ezért nem jövünk anyumhoz.

2018. febr. 5. 18:23
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Sajnálom hogy ezt kell mondjam de így érthetőbb hogy miért van még mindig gyerekként kezelve. Majd ha be tudtok költözni a házatokba akkor talán felenged.
2018. febr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!