Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Teljesen el vagyok keseredve...

Teljesen el vagyok keseredve mert en nagyon nem igy terveztem az eskuvonket? Most komolyan ekkora sz*r alak vagyok?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elunk a baratommal. Az (volt) a terv, hogy hivatalosan itt intezzuk a papirmunkat, hogy minden forditast meg adminisztraciot megusszunk. Es a templomi eskuvo, ami a nagy buli lesz azt a Balatonon tartanank.


Nincs sok penzunk, nagyon nem allunk jol anyagilag. Egyetemre jarunk, mellette csak diak munkank van, abbol fenntartani magunkat nem egy remek szitu, de kijovunk csak nagyon ovatosan. Viszont a csaladom hatalmas es nagyon kozel all hozzam minden rokonom. Igy szoba sem kerulhetett az, hogy ne legyen mindenki meghivva. Maga az unnepseg igy is relativ legolcsobban kijon mert csaladi telken lesz, a fozocsket is a csalad megoldja, ahol tudtunk ott lefaragtunk a kiadasokbol, mert sajnos erre most nem futja, de igy is szeretnenk jol erezni magunkat, es szeretnem ha emlekezetes nap lenne. A baratom csaladja + barati majd repulovel jonnek. Toluk nem kertunk semmit, csak egy uveg alkoholt hogy hozzanak, mert idejuk ugy se lenne ott keszulodni meg fozocskezni stb. Nekem az is eleg ha eljonnek


Anyosom most viszont kitalalta, hogy mind a ket orszagban legyen eskuvo es nagy buli. En probaltam elmagyarazni, hogy nekunk sajnos csak egyre futja. Ezen ossze vesztunk, mert szerinte nem varhatom el a baratom csaladjatol, hogy Hollandiabol Magyarorszagra repuljenek. (En ezzel teljesen egyetertek) En felajanlottam, hogy lehetne akkor egy koccintas a polgari utan. De szerinte ez parasztsag, hogy a baratom nagyszulei es csaladja nem lesz resze egy nagy bulinak. Szerinte ha buli nincs is vacsorara akkor is illene meghivni a csaladot. Annyira szegyenlem magam, de sajnos nincs arra penzunk, hogy ilyen kiadasaink legyenek. Tudja jol, hogy nem allunk jol, azt is tudja, hogy mi ketten se jarunk el etterembe a baratommal. Felajanlanam, hogy jojjenek fel hozzank de mi egy szobakonyhaban lakunk, es kb 4en ferunk el kenyelmesen. Akkor megkerdeztem, hogy lehet-e az, hogy nalunk lesz egy koccinto kis falatkakkal (nem egy istallobak eleg vacsiraval). Ez se jo neki.


Ez az egesz veszekedes kb 2-3het leforgasa alatt tortent. Komolyan ennyire nehez megerteni, hogy nekunk csak egy nagyobb kiadasra van penzunk? Miert nem eleg a koccintas? Ha meg valoban annyira zavarja a csaladot, akkor nyugodtan eljohetnek hozzank nagymamastol. Az en nagymamam is sokszor szokott jonni meglatogatni, mert o megteheti szerencsere. Most az anyosom duzzog es mindennek elhord (kapom az infot a lanyatol). Se a baratom se a huga nem ert vele egyet, de beszelni egyik sem hajlando vele



2018. febr. 7. 00:53
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
46%

En sem ertem minek kell ezt most hirtelen, mier nem jó kesöbb, amikkr lesz annyi penzetek, hogy legalabb a csalad együtt legyen.

Hidd el, ez egy tüske lesz az anyósnak, es utana meg az lesz folyamatosan a kerdésed, hogy miert cseszeget ezzel....

2018. febr. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
52%

Elvileg annyiban igazad van, hoyg ez a ti esküvötök.


De nézd egyszer az anyós oldaláról: az esküvöi buliból ök teljesen kimaradnak, mert azért azt remélem, te is érzed, hoyg egy pezsgövel koccintás kis falatkákkal nagyon más kategória, mint egy Balaton parti nagy buli. Szóval ez eléggé degradáló rájuk nézve, hogy nekik csak egy ilyen "olcsó" megoldás jár, a mo-i pereputtynak meg nagy lakodalom. És az sem érv, hogy ök is jöhetnének, mert azért nekik sem ingyen lenne a repülö meg jópár napra szállás, ezt megintcsak nem várhatod el tölük!

2018. febr. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
85%
Ti a férjeddel megbeszéltétek hogy lesz. Meghívót szétküldöd, aki jön az jön, aki nem az meg nem.
2018. febr. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
76%

Ha ennyire nincs pénzetek, akkor minek kell lakodalom? Magyarországon sem tartanék.



?

2018. febr. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
36%
8as vagyok. Ki mondta hogy együtt éltünk*4es fél évet? 2evig szinte csak tavkapcsolatban aztán gyakrabban talalkoztunk. Együtt csak a külföldi 4honapunk alatt éltünk házasság előtt de külföld után fél évre már hazasodtunk is. Én nem beleszolni akartam csak azt kifejezbi hogy hazasodni lehet akár most és mikor lesz rá keret egy nélkülözés nélküli akár dupla lagzit tartani hogy a kérdező és a vőlegénye csaladjaban se legyen tüske
2018. febr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A PÁSZTOR ***** válasza:
65%

Szerintem az anyósod egyszerűen rádöbbent, hogy elviszed a fiacskáját és féltékeny lett. Ezt a játszmát a fiának kell lejátszani vele minél előbb leválni a mamáról és ragaszkodni hozzád.

Az esküvő meg valóban úgy korrekt, ha mindkettő család azonos elbánásban részesül. Viszont az anyagiakat általában minden esküvőn (buli) jelentős szülői támogatással szokták csinálni 90%. A részetekről ezt kell elmondani mind kettő irányba. Ha bulit akarnak rendben, de állják a cehhet. Ti a barátaitok költségeit és buliját rendezzétek amennyiben a kettő összefolyik úgy a költségek is át terhelődhetnek, de nehogymár az életetek elején arra kelljen áldoznotok (pénzt időt energiát) , hogy stabil anyagilag jól megalapozott 40-50 éves embereknek (az elvárt) bulit megrendezzétek.

2018. febr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
42%

Máskülönben meg ha a saját lakodalmam, a templomi meg buli része a férjem felől kis koccintásban merült volna fel nem tudtam volna magamnak megbocsátani mert a férjem ha nincs is annyira jóban a rokonaival mint én attól ugyanolyan fél a kapcsolatban.

Plusz jó visszaemlekezni hogy milyen jó buli volt az eskuvomon... Nem pedig milyen jót koxcibtortunk s majd anyós életünk hátralevő éveiben mindig felemliti. Kösz de szerintem a vulival lehet várni és ismétlem: attól bőven elég csak polgarilag meghazasodni ha csak hazasodni akarnak

2018. febr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
86%

Anyós helyében ezt úgy oldottam volna meg, hogy meghívtam volna az egész ottani rokonságot egy vacsorára, amit én állok. Ez lett volna a nászajándékom a pár felé.


Ez egy elegáns megoldás, de más farkával verni a csalánt nem. Mellesleg hol van ilyenkor a férj jelölt?

2018. febr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
27%

“Mellesleg hol van ilyenkor a férj jelölt?”

A kérdező fantáziájában. Dögöljek meg, ha ez valós kérdés. Teljesen egyodalúan írt le egy problémát, holott a valóságban azzal a nagy és szerető családjával, meg a vőlegény is a saját családjával beszélné meg, nem pedig elalvás előtt odahánynak egy kérdést egy nyilvános fórumra, hogy idegenek döntsenek az ő esküvőjükről.

2018. febr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
84%

Én megmondanám a vőlegényemnek, hogy rendben, akkor NEM lesz SEHOL sem nagy buli, csinálunk kéttanúsat és ennyi.


Anyósnak, de senkinek nincs ebbe beleszólása.


Amúgy a holland fizetésből lazán! kifizeti bárki a szállást is egy éjszakára, egyedül a repcsi kicsit drágább, de ennyi.

2018. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!