Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Teljesen el vagyok keseredve...

Teljesen el vagyok keseredve mert en nagyon nem igy terveztem az eskuvonket? Most komolyan ekkora sz*r alak vagyok?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elunk a baratommal. Az (volt) a terv, hogy hivatalosan itt intezzuk a papirmunkat, hogy minden forditast meg adminisztraciot megusszunk. Es a templomi eskuvo, ami a nagy buli lesz azt a Balatonon tartanank.


Nincs sok penzunk, nagyon nem allunk jol anyagilag. Egyetemre jarunk, mellette csak diak munkank van, abbol fenntartani magunkat nem egy remek szitu, de kijovunk csak nagyon ovatosan. Viszont a csaladom hatalmas es nagyon kozel all hozzam minden rokonom. Igy szoba sem kerulhetett az, hogy ne legyen mindenki meghivva. Maga az unnepseg igy is relativ legolcsobban kijon mert csaladi telken lesz, a fozocsket is a csalad megoldja, ahol tudtunk ott lefaragtunk a kiadasokbol, mert sajnos erre most nem futja, de igy is szeretnenk jol erezni magunkat, es szeretnem ha emlekezetes nap lenne. A baratom csaladja + barati majd repulovel jonnek. Toluk nem kertunk semmit, csak egy uveg alkoholt hogy hozzanak, mert idejuk ugy se lenne ott keszulodni meg fozocskezni stb. Nekem az is eleg ha eljonnek


Anyosom most viszont kitalalta, hogy mind a ket orszagban legyen eskuvo es nagy buli. En probaltam elmagyarazni, hogy nekunk sajnos csak egyre futja. Ezen ossze vesztunk, mert szerinte nem varhatom el a baratom csaladjatol, hogy Hollandiabol Magyarorszagra repuljenek. (En ezzel teljesen egyetertek) En felajanlottam, hogy lehetne akkor egy koccintas a polgari utan. De szerinte ez parasztsag, hogy a baratom nagyszulei es csaladja nem lesz resze egy nagy bulinak. Szerinte ha buli nincs is vacsorara akkor is illene meghivni a csaladot. Annyira szegyenlem magam, de sajnos nincs arra penzunk, hogy ilyen kiadasaink legyenek. Tudja jol, hogy nem allunk jol, azt is tudja, hogy mi ketten se jarunk el etterembe a baratommal. Felajanlanam, hogy jojjenek fel hozzank de mi egy szobakonyhaban lakunk, es kb 4en ferunk el kenyelmesen. Akkor megkerdeztem, hogy lehet-e az, hogy nalunk lesz egy koccinto kis falatkakkal (nem egy istallobak eleg vacsiraval). Ez se jo neki.


Ez az egesz veszekedes kb 2-3het leforgasa alatt tortent. Komolyan ennyire nehez megerteni, hogy nekunk csak egy nagyobb kiadasra van penzunk? Miert nem eleg a koccintas? Ha meg valoban annyira zavarja a csaladot, akkor nyugodtan eljohetnek hozzank nagymamastol. Az en nagymamam is sokszor szokott jonni meglatogatni, mert o megteheti szerencsere. Most az anyosom duzzog es mindennek elhord (kapom az infot a lanyatol). Se a baratom se a huga nem ert vele egyet, de beszelni egyik sem hajlando vele



2018. febr. 7. 00:53
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
87%

MEllesleg miért is nem várhatod el?


Unokatesómék feleségének a rokonai és barátai IS Hollandiából repültek Magyarországra. Akik több napra jöttek (szűk család) nekik foglaltak szállást, a barátok meg megoldották okosban, és amúgy is, sokan maradtak egy-két hétig még, ha már Magyaoroszágon jártak.


Nekik az otthoni árak fillérek csupán :)

2018. febr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
22%
Nem kell házasodni és nincs probléma.
2018. febr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
39%

Őszintén. Szerintem is jobban jártok, ha most inkább csak esküvő van (ami a hivatalos rész. A bulikázás az NEM esküvő, az lagzi). Két tanúval elmentek, aláírtok és össze is vagytok házasodva. A lagzi meg majd akkor lesz amikor lesz munka meg pénz is rá.

Az én férjem is külföldi, nekünk is így lett megbeszélve mert az ő családja semmiképp se tudott volna idejönni és az enyém se oda. Mondjuk nálunk nem csak pénz hanem politikai okai is voltak. Ezért azt beszéltük meg, hogy majd ha minden elrendeződik és elég pénzünk is lesz rá, majd akkor tartunk. Persze a tervek is mindig változnak, nálunk utólag mégsem lesz mert jön a baba, és se terhesen, se kisgyerekkel nem akarok már bohóckodni.

2018. febr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
82%

Meg kell mondani anyósnak,hogy nem kérdeztétek a véleményét, tartsa meg magának.

Ti házasodtok,egyedül kettőtöknek kell eldönteni,hogy mi hogy legyen, mi legyen a helyszín, kiket hívtok meg stb.

Anyósnak semmi köze hozzá,neki annyi a dolga,hogy elmenjen és jól érezze magát.

Ha ő állná anyagilag az egészet, akkor sem lenne jogos,hogy az akaratok ellenére rákényszerít valamire titeket.

De mivel nem is ő fizeti, engem egy másodpercig sem érdekelne mit gondol, nem változtatnék a programon miatta.


". Most az anyosom duzzog es mindennek elhord (kapom az infot a lanyatol"

én meg megmondanám neki,hogyha nem hagyja abba, el akarja rontani a nagy napunkat, akkor a végén meg sem hívjuk. lehet otthon duzzogni,amíg mi ünneplünk

2018. febr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
93%

Ha se nászajándékot, se egyebet nem vártok a vőlegény családjától, mindössze egy-egy üveg piát, akkor azért csak belefér a keretbe a repjegy meg 1-2 napi szállás nekik. Ha meg nem, akkor dobják össze a kinti vacsi árát, annyit amúgy is illik adni az ifjú párnak, amennyi kb. a fogyasztásuk. Beszéld meg ezt anyóssal, hogy tárgyalja le a famíliával, ill. szervezze le ő az éttermet, a saját felelősségére, mert ti egy fillért se visztek magatokkal, a nevetek se fog szerepelni sehol.

Egyébként nekem is fura ez az egész, nálunk az a szokás, hogy a szülők állják az esküvői vendéglátás költségeit. Legalábbis az elsőét.:-) 35-40 éves házasulandóknál már nem, de fiataloknál, akik épp csak kezdik az önálló életet, igen.

2018. febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek azokkal, akik fölvetették, hogy ha anyós akarja ezt, akkor biztosítsa az anyagiakat hozzá ő. Ezt legtömörebben 5-ös válaszoló írta meg.

Szóval: ha a pénzhiányt és a helyhiányt ő áthidalja, akkor legyél benne. Ha nem, akkor pacipénisz a popsijába.


Kicsit OFF:

Egyébként hmhm..... eléggé rossz előjel, ha barátod nem hajlandó erről beszélni az anyjával.

Ne feledd, hogy nemcsak megkötni kell azt a házasságot, hanem évtizedeken át benne is élni. Egy ilyen erőszakos anyós + egy szólni nem merő férj sok fejfájást okozhat még!

2018. febr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
50%

Azért az aki végig lepontozott MINDEN választ azért remélem jól szórakozik, esküszöm tényleg szánalmas xd

Akkor hajrá esküdjenek a semmire, amikor még önamguk eltartása is nehéz és egyiknek sincs még rendes munkája, főleg hogy két hónapra ki is esik a bevétel fele.

Vagy a párod álljon az anyja elé és mondja el, hogy mi lesz vagy gondold végig a kapcsolatot. Az ő anyja, nem a te dolgod vele összeveszni és a vőlegényed is emberelje meg magát.

Amúgy érdekes, hogy eddig a kedves mamának is megfelelt a terv. Valaki gondolom tele beszélte a fejét, hogy biztos nektek a magyar család fontosabb mint ők, ha ott lesz az esküvő. Te azt írtad nagy a családod, gondolom nem 50 embert akartok reptetni, hogy nekik akkora megterhelés legyen egy repülőjegy. Esetleg segíthettek olcsó jegyet meg szállást keresni és lerakni a végösszeget. Mi ausztriában élünk és nekünk se lenne pofánk ilyenen akadékoskodni ha tényleg olyan összegről van szó amin konkrétan gáz hisztizni.

Keress rá az árakra, írd ki listára, add össze és rakd elé. Aztán kérdezd meg hogy ő mégis milyen alapon várja el hogy ezt az összeget ami nekik szétosztva kb röhejes, azt nektek kelljen összerakni. Amúgy sem az ő esküvője, de meg is lehet kérdezni hogy az övét ki fizette.

2018. febr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

Úristen mennyien valaszoltatok :D koszonom! Senkt sem pontoztam le amugy.


Eddig ugy volt a szitu, hogy ok jonnek repulovel, ahogy irjak paran (megengedhetik maguknak). Sot amikor eloszor bejelentettuk, a csalad mondta magatol, anyosom vezetesevel, hogy egyertelmuen jonnek hogy ne az en csaladomnak kelljen repulnie stb. A baratom baratainak meg a repjegyuk is megvan mar mert ok ugye kimaradtak ebbol a vitabol.


Az anyagi helyzetre visszaterve, szerintem senkinek semmi koze ehhez, nem szeretnek negy evet dolgoni azert hogy egy napra kitudjak fizetni egy eskuvot.. ez nevetseges. Akkor inkabb abbol a penzbol utazgatok, vagy felre teszem egy hazra (aminek itt eleg borsos az ara). A polgari eskuvot pedig szimplan ket tanuval terveztuk semmi extra, de kifejezetten helyben mert amit az elozo leirt egy csomo papirmunkat kellene forditani (igy is volt mit, de szerencsere a tobbje mar megvolt evek ora)


Ez a polgari eskuvo nekem az egvilagon semmit sem lejent, lehet masnak igen es az nagyon jo, de nem vagyunk egyformak. Igen, hivatalosan onnantol leszunk hazasok az allam szemeben, de en akkor is ugy erzem, hogy csak a templomi utan lesz teljes. Kinek a pap kinek a paplan. Ne ebbe kossunk bele konyorgom.


A baratomis beszelt az anyjaval de csak puffog neki azt mondja. Viszont most reggel irta a huga, hogy megvette maganak a repjegyet, az anyja meg duzzogjon ha akar. Igazatok van, hogy tuske marad benne, de hogy deritsem ki hogy miert valtoztatta meg a hozzaallasat ha nem hajlando mar errol beszelni? A vegen az lesz, hogy mindenki jon, o meg otthon fog durcizni, annak mi ertelme lesz?...

2018. febr. 7. 12:11
 29/45 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan mi az a csomó papír amit le kellene fordittatni? Hollandiában az esküvőhoz születési anyakönyvi kivonat kell és csaladi állapot igazolás. Ezeken kívül semmit nem kell lefordittatni, nem is kell más, csak személyi vagy útlevél. Magyarországon ha külföldivel hazasodsz, pont ugyanez kell a parodtol.
2018. febr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
Azt tudom, minden megvan. En arrol beszeltem hogy ha otthin lenne a polgari akkor egy csomot kellene szarakodni forditani stb. Es mivel minden dokument megvan csak itt beadjuk es jo napot!
2018. febr. 7. 12:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!