Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szabad ilyet kérdezni?

Szabad ilyet kérdezni?

Figyelt kérdés
Nagyon kellemetlennek érzem ezt, nem tudom, illik-e ilyet kérdezni. Már együtt laktunk a mostmár férjemmel, mikor kiderült, hogy a szüleinek finoman szólva nincsenek anyagi gondjaik. Nem hivalkodóak, teljesen józan fejjel éltek mindig, kedvelem őket. 3-4 évente vesznek egy lakást vagy házat (mindkét fiuk kapott, a miénket akkor fizették ki, mikor megvettük hitelre). Az autót 5 évente cserélik, elég sűrűn utaznak. Ezen kívül nem költenek semmi különösre, mindig megnézik mit vesznek. Teljesen átlagos munkájuk van, még aktívak. Szeretném megtudni, hogyan kell ezt csinálni, mert van 3 gyerekünk és szeretném ha tudnék segíteni nekik majd az elindulásban és nem nekik kell támogatni engem öreg koromban. Akárhogy próbálom beosztani a pénzünket, nem tudok ennyit letenni, hogy a mi váratlan kiadásink is meglegyenek, a nyugdíjamat is magamnak intézzem, valamint jusson kikapcsolódásra és a gyerekek jövőnére. Szabad tőlük tanácsot kérni, és ha igen, hogyan?
2018. febr. 8. 04:57
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Nem akarok tőlük semmit, mondom ezt annak, aki félreértett. Csak nem tudom, hogyan kell rákérdezni, illetve szabad-e, hogy hogyan kell pénzt "csinálni ". Nyilván nem szeretnék a tárcájukban turkálni. Az egyik gyerekük fizetősön diplomázott, a másik államin. Nem bolti eladók, ez tény, de közalkalmazottak.
2018. febr. 8. 08:55
 12/31 A kérdező kommentje:
Veszprém, szóval nem valami falu Borsodban. Nem panel, 3 családi ház, két új építésű lakás.
2018. febr. 8. 08:58
 13/31 anonim ***** válasza:
89%
Akkor sportfogadnak vagy tőzsdéznek, mert közalkalmazottiból sehogy
2018. febr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
94%
Lehet örökség vagy nyertek valahol pénzt. Szerintem a férjedtől kérdezd, bár ha jó a viszony, tőlük is megkérdezheted.
2018. febr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
75%
Minden további nélkül kérhetsz tölük tippeket a pénz kezelésére, illetve hogy hogyan tudnátok több jövedelemre szert tenni.
2018. febr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a férjedet kérdezd.

Neki tudnia kell. Egymás között ti nem beszéltetek erről?

2018. febr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
51%

Ha elég jó a viszonyotok akkor szerintem simán kérhetsz tanácsot. Bár ezeket a férjednek is kellene tudni hisz velük nőtt fel. Sőt fura hogy nem tudod hogyan, mi mindent megbeszéltünk barátommal még akkor mikor csak szeretők voltunk...


Amúgy én is örökségre vagy nyereményre gondolok, azt ha az ember ügyes jól be lehet forgatni.

Közalkalmazottiból ennyit félretenni, hát nem is tudom... Legfeljebb ha nem esznek normálisan és ruhát is csak akkor vesznek ha már leszakad róluk. Plusz hideg lakás, mert ugye a fűtés ami még nagyon sok.

2018. febr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
81%
Veszprémben átlagos melóért max 10-15%-kal kapsz kevesebbet, , mint Budapesten, az ingatlanárakban ennél lényegesen jelentősebb a különbség. 😀Az biztos, hogy jól tudnak bánni a pénzzel, nem költenek hülyeségekre, gondolom, minden lehetséges forrást igénybe vettek. Anno a két gyerekre igényelhető szocpol és a lakástakarékunk befedte a lakásunk árának több, mint a felét, a többire felvett hitelt pár év alatt letörlesztettük. Nektek meg 3 gyerekkel olyan sok hiteletek nem maradhatott, kérdező.🙂
2018. febr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
76%

Közalkalmazott fixen kap, ott a bértábla, max ruhapénz meg egy kis egyéb járhat mellé.


Amúgy mikor megvették a házat nektek, akkor nem kérdezted, hogy miből?

2018. febr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
71%

Miért nem a férjedet kérdezed? Ő ebben nőtt fel. Nyilván tisztában van a szülei életvitelével. Látta, hogy mit, hogyan csinálnak.

Átlagos munka mellett egyébként képtelenség 3-4 évente venni egy házat. Úgyhogy kicsit sántít a történet.

2018. febr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!