Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem lehet szót érteni anyóssal...

Nem lehet szót érteni anyóssal? A gyerek allergiás.

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék, olvastam már régebben, hogy vannak itt akik hasonló cipőben járnak. Mit csináltok ha anyósék (vagy bárki más) nem hajlandó megérteni, hogy a gyerek nem ehet bizonyos dolgokat?


1 éves lesz a kislányom, a jövő hétvégén akarja anyós külön felköszönteni magánál. Én ugyan nem akartam 2 szülinapot tartani, de hamar lenyugtattam magam, mert ettől végül is semmi baja nem lesz a gyereknek.


Illetve lesz. Mert kiderült, hogy csokitortát akar sütni, nála ez úgymond hagyomány. De a gyerek nem bírja a tejet. Olyan nála kizárt, hogy paleo sütit próbáljon meg sütni, kár is lenne felhozni.


Így most akkor mit csináljak? A gyerek biztos érezni fogja a jó csoki illatot, és ordítani fog, ha nem kóstolhatja meg. De ha megengedem, akkor a gyereknek ártok, azt a tudatot meg én nem bírom elviselni, hogy tudatosan teszek rosszat neki. Már egy pici kocka sajttól is annyira rosszul van, hogy őrjöngve ordít, és fájdalomcsillapítót kellett beadnom neki, mert ő is, én is majdnem megőrültünk.


Összeveszni se kéne, mert már túl sok volt eddig is a balhé.


2018. febr. 10. 22:52
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
98%
Vidd az orvosi vagy allergiai igazolást, hogy a gyerek tejérzékeny. Akkor csak felfogja az anyós, hogy nem ehet semmit amiben tej van.
2018. febr. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
99%

Párod közli anyóssal, hogy "anyu, nagyon köszönjük, hogy szülinapi bulit rendezel a lányunknak, de ugye tudod, hogy egyetlen morzsa tejes dolgot sem ehet, mert fájdalmai vannak tőle? Vigyünk neki mi sütit vagy készítesz neki te?"


Ha pedig odaértek, akkor újra rá kell kérdezni, ha nem tejmentes, akkor fogjátok a gyereket és eljöttök.


Ebben a kérdésben nem szabad engedni.

2018. febr. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 Metionin ***** válasza:
99%
Ebben nincs kompromisszum, a gyerek egészsége a tét. Utoljára beszélni anyóssal hogy vagy megfelelő sütit szerez a gyereknek vagy nem mentek. Nem ő fogja gondolom az üvöltő gyereket fájdalomcsillapítóval tömni meg hallgatni a visítást órákon át. Nem mellesleg ha nem fogja fel, hogy ez a gyereknek fájdalmat okoz, akkor hülye.
2018. febr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
97%
Hát akkor nem is kérdés... Nem teheted ki ekkora veszélynek a gyereked...! Ertesd már meg azzal az anyossal hogy a gyereked élete forog kockán... Amúgy nem is értem... Ez kérdés volt? Inkább a gyök örök életre haragban az anyossal de a gyerekemet semmi estre sem tennem ki veszélynek...
2018. febr. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
96%
Ha valaki ostoba te a fejedre is álhatsz. Vannak olyan Nagyik akik direkt az ellenkezőjét teszik pusztán szeretből akkor is ha pont rodsszat tesznek. Én is voltam csoki allergiás kicsinek Mama tömött nuttellával, szerinted hogy néztem ki,merő ekcéma voltam,véresre vakartam magam,fuldokoltam,stb,de gyerekként persze h megettem a finom nutellát amit belém duruzsolt.. Később szembesültem h Mama simán rosszindulatból etetett csokival, ahogy Unokanövéremet kenyérrel tömte mikor túl sulyos volt stb stb.. Most meg sir a szája h senki se megy a közelébe..
2018. febr. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
89%

De az 1 évesek nem is szoktak enni a tortájukból, az még korai nekik... Bár mivel írod a csokiillatot, a gyerek bizonyára megszokta, hogy eszik már csokit.


Nos, nyilvánvalóan nem engedem, hogy a gyermekem megmérgezze magát, ez nem is kérdés. Összeveszni nem kéne? Bárkivel összeveszek a gyerekem egészsége s jó közérzete miatt, aki nekem még nincs is... Persze ha egy mód van rá, elkerülöm azt is.


Megmondanám, hogy nem fog enni csokitortát, ha megsüti, az övéké. S ha aggódnék a csokiillat miatt, vinnék neki csokit, amit ehet, vagy valami, nem igazán vagyok képben az egy évesek táplálásával, de tényleg nem szoktak tortázni, ezt már rengetegszer olvastam...

Vagy ha ez nem opció, nem menne, sajnálom, bármit megteszek, hogy ne legyen baja, de ne is üvöltsön...

2018. febr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
99%
ha nem érti meg, akkor lefújnám az egészet
2018. febr. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk anyós a gluténérzékenységet nem érti meg. Én vinni szoktam mindig külön valamit amit hamar el tudok készíteni ha esetleg a mama megint olyat készítene amit nem a gyerek
2018. febr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
20%
Gyorsan nézz utána, hogy laktozmentes tejjel mi van? Ha azt szabad ennie akkor csak annyi kell, hogy ilyennel készüljön a torta. Ezért meg nem kell kiásni a csatabárdot!!!!!
2018. febr. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
96%

Nekünk igaz nem gyerek, de párom pollenekre, porra mindenre allergiás és a mostohaanyja nem hitte el, pedig neki is volt róla orvosi lelet meg minden. Nem volt hajlandó gyógyszert venni neki, mert szerinte szimulál...


Epilepsziával ugyanez. Hiába volt ott minden papír meg lelet egyszerűen nem fogta fel és mi voltunk a hülyék, mikor "ez csak egy vírus". És azóta is mondja a jogosítványt, nem fogja fel, hogy nem lehet neki és ez nem múlik el, mint egy megfázás.


Sajnos az ilyen emberekkel nem lehet mit kezdeni. Én megmondanám neki, hogy lehet buli, de vagy olyan ételekkel, amit ő is ehet vagy a kislánynak ti csináltok ennivalót. Ha a bulin mégis tortával akarja etetni akkor én kiverném a balhét mindenki előtt, hogy felfogja, hogy ez nem játék vagy valami hóbort. Szép szóból úgysem hiszem, hogy megérti, különben nem lenne most ez a kérdés.

2018. febr. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!