Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem lehet szót érteni anyóssal...

Nem lehet szót érteni anyóssal? A gyerek allergiás.

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék, olvastam már régebben, hogy vannak itt akik hasonló cipőben járnak. Mit csináltok ha anyósék (vagy bárki más) nem hajlandó megérteni, hogy a gyerek nem ehet bizonyos dolgokat?


1 éves lesz a kislányom, a jövő hétvégén akarja anyós külön felköszönteni magánál. Én ugyan nem akartam 2 szülinapot tartani, de hamar lenyugtattam magam, mert ettől végül is semmi baja nem lesz a gyereknek.


Illetve lesz. Mert kiderült, hogy csokitortát akar sütni, nála ez úgymond hagyomány. De a gyerek nem bírja a tejet. Olyan nála kizárt, hogy paleo sütit próbáljon meg sütni, kár is lenne felhozni.


Így most akkor mit csináljak? A gyerek biztos érezni fogja a jó csoki illatot, és ordítani fog, ha nem kóstolhatja meg. De ha megengedem, akkor a gyereknek ártok, azt a tudatot meg én nem bírom elviselni, hogy tudatosan teszek rosszat neki. Már egy pici kocka sajttól is annyira rosszul van, hogy őrjöngve ordít, és fájdalomcsillapítót kellett beadnom neki, mert ő is, én is majdnem megőrültünk.


Összeveszni se kéne, mert már túl sok volt eddig is a balhé.


2018. febr. 10. 22:52
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
95%

Laktózmentes tej, mandulatej, bármi egyéb tejpótló szer?

Azért ez nem olyan macerás dolog, nem kell külön recepteket bevetni, mint mondjuk a gluténnél, ahol teljesen másképp viselkedik a más típusú liszt. Simán ki lehet váltani a tejet.

Megveszitek azt a típust, amit megihat a gyerek (ha a laktózmentest nem is, hiszen azt tényleg sokan nem ihaták, de mandulaitalt vagy hasonlót tutira lehet), elviszitek pár nappal előre anyósnak, hogy csókolom, ebből tessék sütni a csokitortát, mert rendes tejet nem ihat a gyerek. Nem kell itt borzolni az idegeit paleóval vagy egyébbel, úgyse fogja érteni-érdekelni, süsse a megszokottat, csak tej nélkül.

2018. febr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
21%

Életemben nem tettem a csokitortába tejet, nem is tudom, hogy a tejes az milyen recept szerint készül!

A piskótába ugye nem kell tej, a krém holland kakaó, RAMA margarin, lazításnak növényi tejszín, baracklekvár vagy felnőttek esetében feketekávé és esetleg rum, vagy gyereknek rumaroma.

2018. febr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó, a csoki torta elvileg csokibol készül, amiben alapból van valamennyi tej. Margarint én alapból nem használok semmire, műanyag, ergo nálam vaj, habtejszin és csoki a csokitorta krémje.
2018. febr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
44%

#33

Nagyon köszönöm, hogy megosztottad velem a csokitorta készítési tapasztalataidat!

Remélem, hogy nem veszed zokon, hogy laktózérzékeny gyereknek a továbbiakban is a saját receptem szerint készítem a tortát.

Ezzel a laktózmentes változattal Kérdezőnek akartam segíteni, de még egyszer köszi, nagyon hasznos volt!

2018. febr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
43%

32!


Szállj le a magas lóról. Egy szóval nem említetted, hogy laktozmentes csokitortarol beszélsz és nyvanvalo, hogy az anyósa se azt készít. A csokitorta alapja az, amit én írtam, aki nem érzékeny valamire, nyilván úgy készíti. Egyértelmű, hogy az anyós is.

2018. febr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
13%

#35

Milyen csokitortáról beszélnénk egy laktózmentességgel foglalkozó témában?

Ez nem a sütés-főzés fórum, eltévesztetted a házszámot.

Egyébként milyen "magas lóról" beszélsz?

Valami kisebbrendűségi komplexusod van?

Mert arra is találsz itt fórumot.

2018. febr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
10%
Fuss neki megegyszer a kérdésnek. "Mert kiderült, hogy csokitortát akar sütni, nála ez úgymond hagyomány. De a gyerek nem bírja a tejet. Olyan nála kizárt, hogy paleo sütit próbáljon meg sütni, kár is lenne felhozni. "Nekem ebből nem az jön le, hogy a kérdező egy laktozmentes csokitorta receptet akár kérni, vagy hogy az anyós egy laktozmentes tortát akarna készíteni. Ezt felénk értő olvasasnak hívják. Mindegy, befejezte a veled való beszélgetést. Ertlemetlen
2018. febr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
19%

#37

Nem tűnik fel, hogy TE szólítottál meg és TE kezdted a kötözködést?

Én csak megválaszoltam.

De igazad van, fejezzük be, mert valóban értelmetlen!

2018. febr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
83%

Én is laktòzérzékeny vagyok, ismerős a problémád. Kopogtass át hozzá egy doboz laktózmentes vagy növényi tejjel, az én kedvencem az alpro mandulateje (drogériában lattam). Elég drágák a laktózmentes dolgok, de így nem lehet kifogás a pénz. Esetleg szintén drogeriában kapható a laktá

z enzim,ez egy tabletta, amit evés előtt kell bevenni, és így fogyasztható egy kevés tejtermék. Bár nem tudom, ekkora gyereknek szabad-e.

2018. febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó vagyok, szóval laktáz enzim
2018. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!