Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális ha a párom állandóan...

Normális ha a párom állandóan segít a szüleinek még ha nincs miből akkor is? A többit lent.

Figyelt kérdés
Őszinte leszek. Elég gyatra az anyagi helyzetünk hiába dolgozunk kint immár 2 éve mind a ketten a párommal. De állandóan kérik a pénzt tőlünk. Ha nem is célzottan, de körül írva és mindig oda lyukadunk ki hogy adunk. Ez viszont az utóbbi időben megváltozott. Meg pedig azért mert én szóvá tettem a páromnak hogy ez már túl sok amit csak így puszira oda ad a szüleinek. Nincs ezzel semmi gond ha nem lennénk egy esküvő és egy ház felújítás kellős közepén. Plusz egy autó hitel a nyakunkon. Nyilván nem keresünk úgy hogy ezt mindet finanszírozni tudnánk hitel nélkül... Nem kevés hitel nélkül. Vissza terve. Annyiban változott meg ez az egész hogy mostmar a párom nem szól ha a szüleinek pénzben segít. Nagyon nemtudom mitcsinaljak nem kis tetelekrol van szó. Azt meg hozzá teszem h a keresztfiunknak én mondtam h küldjünk haza pénzt minden hónapban egy bizonyos összeget. A párom keresztfia. Tehát ezzel nem lenne semmi baj.. Hanem 80-100ezres tetelekrol lenne szó. Szóltam már neki és erre az ő válasza az volt hogy nem mondhatom meg neki soha h ő mikor segít a szüleinek....ez mellett megszoritasokban vagyunk..... Nélkülözni kell így is h a számlákra mindenre jusson... A naszutrol is le mondtunk... Segítsetek kérlek!!!!!! Házasság előtt állok.... Ez mellett már volt velem bunkó nagyon sokszor... Utána olvastam a lelki terror 7 tunetenek... Ebből 3 igaz rá... Kérlek titeket!!! :'( nagyon szépen köszönöm ha valaki mondd valamit erre... Mert nemtudom mitcsinaljak. Majdnem 3 éve vagyunk együtt...

2018. febr. 15. 20:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 A kérdező kommentje:
Én ezt értem. És ez ellen nem is vitatkozom!! Csak az, hogy a semmiből miért ad? Mikor mindkét szülő dolgozik? És kint élni ennyi ideig nem egy roppant jó dolog főleg ha még semmi sem a miénk. És ezt tudván tudja mind a két szülő... És ezek ellen is... Minden évben mink fizetjük az év végi szamlaikat.... Össze se tudom számolni mennyit oda adtunk már.... Mind két szülő egészséges van normális viszonylag jól fizető állásuk. Én simán ki jönnék belőle.... Oké hogy van ez a rendelet... De ha az én szüleim rá szorulnak esetleg pénzre akkor az miért baj ha adok? Például pontosan 15 ezret?...... Azt miért nem engedi? Bele se látok a pénzügyi helyzetunkbe mert én úgyse érték hozzá... Meg muszáj h ő tartsa karban a pénzt mert én csak el szornam... Mert a hülye exe ki használta...... Mindegy is...
2018. febr. 15. 21:01
 2/97 anonim ***** válasza:
98%

Nem konnyu a helyzeted, nalunk nagyon hasonlo volt, a ferjem folyton penzt adogatott a rokonanak, igaz nem havonta, de surun, vagy olyan targyakat vett nekik, amikre oszinten szolva en sajnaltam a penzunket kolteni( pl. Nagyon draga okostelefon, stb)...

en is meguntam, de mielott balhezni kezdtem vna, szerencsere eszbekapott magatol, hogy a draga rokonsaga lehuzza,nem is kicsit. Leallt az adomanyozasrol.

Allitsd valasztas ele a parod: v befejezi a jotekonykodast, vagy ott hagyod, es nincs eskuvo! Adhat, de mertekkel.

2018. febr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/97 anonim válasza:
100%
Szerintem mást kellene keresned helyette. Nem normális az, amit csinál.
2018. febr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/97 A kérdező kommentje:

Itt az a baj, hogy nem tudok rá hatni ha le ülök vele beszélni mert egyből nekem formed h én ebbe soha nem szólhatok bele.

Bárcsak ilyen könnyen menne nálunk is.

Egy rohadt parfümöt nem enged megvasarolni már ha le kell írjam mert ő szerinte túl drága 12ezer forint. Meg hogy mennyire mínuszban vagyunk.... Nemtudom... Tanácstalan vagyok.

2018. febr. 15. 21:11
 5/97 anonim válasza:
100%
Ez később csak rosszabb lesz. Ilyen emberrel szeretnél lenni biztosan?
2018. febr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/97 anonim ***** válasza:
98%
2 dolgot tehetsz. Igazából az első az amivel nyersz. Az ha ott hagyod a büdös fr.ancba és házasodjon össze a szüleivel. Nem az a bajom hogy ad hanem az hogy ez nem közös döntés mivel ez a te pénzed is. Amitől mégrosszabb az , hogy ti meg nélkülöztök. A másik verzió hogy külön kassza, felesben fizetni mindent. Aztán a saját részét mire költi azt mindenki eldönti. Ezzel azonban később problémák lehetnek. Megtudod e állni hogy nem adsz ha ő elkölti? Be tudod e nyújtani a számlákat? Mi lesz ha szülsz? Inkább azt mondom menekülj. Már a legelején sem kellett volna az adakozásba belemenni. Kérd hogy számoljon el a fizetéssel.
2018. febr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/97 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél már ilyen gyámoltalan. Hagyd ott. Rajta kívül van még férfi a világon.
2018. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/97 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem te gazdálkodsz a pénzeddel? Vagy mostantól te osztod be a pénzt és a te szüleidet támogatjátok?
2018. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/97 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne menj hozzá, ebben nem fog megváltozni, ráadásul kettős a mérce, hiszen te nem adhatsz a szüleidnek.

Plusz a stílus sem túl bizalomgerjesztő, neked itt csak hallgass lehet a neved...

Ez csak rosszabb lesz, ha gyereketek is születik.

2018. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/97 A kérdező kommentje:
Épp most volt az amit itt olvastam és be vágtam neki mindent... Erre osszesegeben az volt a válasz hogy fogod a cuccod oszt mész.... Nincs egy fityingem sem... Mind az ő számláján van hogy a mínuszt torlesszuk vissza.... Megvagyok fogva... Tudom hogy én voltam a hülye... Még vagyok is... Csak nemtudom miért veszi ennyire könnyen.... Talán mert érzi hogy mindent el tűrök neki... Tudom hogy lépnem kell. Csak nehéz... 1300km re lakom innen. :( Utalom magam hogy ennyire naiv voltam. Köszönöm a válaszokat!!!!!!
2018. febr. 15. 21:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!