Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális ha a párom állandóan...

Normális ha a párom állandóan segít a szüleinek még ha nincs miből akkor is? A többit lent.

Figyelt kérdés
Őszinte leszek. Elég gyatra az anyagi helyzetünk hiába dolgozunk kint immár 2 éve mind a ketten a párommal. De állandóan kérik a pénzt tőlünk. Ha nem is célzottan, de körül írva és mindig oda lyukadunk ki hogy adunk. Ez viszont az utóbbi időben megváltozott. Meg pedig azért mert én szóvá tettem a páromnak hogy ez már túl sok amit csak így puszira oda ad a szüleinek. Nincs ezzel semmi gond ha nem lennénk egy esküvő és egy ház felújítás kellős közepén. Plusz egy autó hitel a nyakunkon. Nyilván nem keresünk úgy hogy ezt mindet finanszírozni tudnánk hitel nélkül... Nem kevés hitel nélkül. Vissza terve. Annyiban változott meg ez az egész hogy mostmar a párom nem szól ha a szüleinek pénzben segít. Nagyon nemtudom mitcsinaljak nem kis tetelekrol van szó. Azt meg hozzá teszem h a keresztfiunknak én mondtam h küldjünk haza pénzt minden hónapban egy bizonyos összeget. A párom keresztfia. Tehát ezzel nem lenne semmi baj.. Hanem 80-100ezres tetelekrol lenne szó. Szóltam már neki és erre az ő válasza az volt hogy nem mondhatom meg neki soha h ő mikor segít a szüleinek....ez mellett megszoritasokban vagyunk..... Nélkülözni kell így is h a számlákra mindenre jusson... A naszutrol is le mondtunk... Segítsetek kérlek!!!!!! Házasság előtt állok.... Ez mellett már volt velem bunkó nagyon sokszor... Utána olvastam a lelki terror 7 tunetenek... Ebből 3 igaz rá... Kérlek titeket!!! :'( nagyon szépen köszönöm ha valaki mondd valamit erre... Mert nemtudom mitcsinaljak. Majdnem 3 éve vagyunk együtt...

2018. febr. 15. 20:51
 61/97 anonim ***** válasza:
100%

Még valami! Én a helyedben nem szólnék neki a költözésem időpontjáról. Ha már tudod, hogy mikor mész, akkor szólj haza a családodnak. Várd meg amíg ez a phasz elmegy dolgozni, pakold össze a cuccaid és lépj le gyorsan!

Voltam elég hasonló szituban, nehogy lenyúlja az összes pénzed, mert akkor nagyon megszívod.

2018. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/97 A kérdező kommentje:
Magyar állampolgár ő is. Csak egyszerűen ki akar semmizni.... Ügyvédje van itt kint amit a biztositassal kapott és azzal fenyegetőzik. A fizetesunk között 700euro különbség van és ezzel vág fel. Ha a bank az ő részére mondja ki a hitelt én ahogy vagyok húzok innen a felmondási időm után a francba
2018. febr. 16. 12:05
 63/97 anonim ***** válasza:
100%
És az esküvő előlegét nem lehet visszakérni?
2018. febr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/97 anonim ***** válasza:
97%
150 erurot add odda,de legalább időbe kimutatta a foga fehérjét,és nem később szembesültél h kihez mentél hozzá. Az ilyen képes arra is h odaüssön ha nem ugy van ahogy ő akarja..
2018. febr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/97 anonim ***** válasza:
55%

Annyiban igaza van a pasidnak, hogy tényleg nem értesz a pénzügyekhez... bocs. Tényleg nem tudod, kinek a nevén van a hitel? Hogy a társkártyával le tudod szedni a pénzt te is a számláról? Ezen sürgősen változtass, nézz utána. Már ha tudod a nyelvet.

Őszintén szólva, az sem lepne meg, ha kiderülne, hogy nem is beszéled a nyelvet, és a pasid tolmácsol a hivatalos ügyekben...

Egyébként nem Andrásnak hívják véletlenül a párodat?

2018. febr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/97 A kérdező kommentje:
150 ezer forint.... Tényleg szoritsatok h mit mondanak. Félek :( tudom h én voltam a hülye
2018. febr. 16. 12:25
 67/97 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, azért itt sok minden nem világos. A házat közös pénzből fizettétek? Az összes eddigi fizetésed arra a számlára ment? Ha az ő nevén van a ház ( mondjuk ezt sem értem...ha közös életet terveztetek, hogy nem akadtál fenn azon, hogy csak magára iratta a tulajdonjogot, főleg, ha közös pénzből vettétek) mi a lósz*rnak követeli a felét? Ezesetben még neki kéne téged kifizetnie, bár gondolon bizonyítani semmivel nem tudod, hogy te is adtál bele pénzt...Az ügyvéddel fenyegetőzésnek ne dőlj be, ezzel is csak sakkban akar tartani téged.
2018. febr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/97 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó kommentelo... 2 éve vagyok kint és annyi ideje is dolgozom. Nyilván értem a nyelvet de amit nem hall az ember olyan sűrűn nem ertheti. Ugyanis nem iskolában tanultam hanem itt kint. Annyira baj mondjuk h ha ilyen fontos dologról van szó nem akarok félre értékbe kerülni?... Gondolom te se csinálnád másként. Vegyél már le egy olyan kártyáról pénzt aminek a kódját sem tudod. Ha sikerült szólj.
2018. febr. 16. 12:33
 69/97 A kérdező kommentje:
Nos itt az a helyzet hogy kaptunk egy hitel keretet. Amit fel használtunk a ház vásárláshoz. Itt épp külön kasszan voltunk és én adogatását neki az én részem a házba. Ez 4 hónapig volt. Az én fizetésem az ő számlájára ment. De ekkor nem voltunk tarstulajdonosok. Majd később mikor ki hoztuk az autót lettünk közös kasszan ismét. És innen jött a kabaré... Most 7000 euró mínusz van a számlán. Nagyon anyagias tény és való. Az exehez hasonlít állandóan h ő le húzta... Csak nem értem h én az utolsó ruhadarabom vissza adnám neki amit (ő vett) ha itt hagynám.
2018. febr. 16. 12:41
 70/97 anonim ***** válasza:
100%
A fizetésed hol van?
2018. febr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!