Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A vőlegényem össze akar...

A vőlegényem össze akar költözni az anyósommal, én nem feltétlen. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 23 éves vagyok, 5 hónapos terhes, nagyon kedvelem az anyósom. A 35 éves párom a saját megtakarított pénzén (amihez én sajnos nem tudtam hozzájárulni) szeretné felújítani illetve bővíteni édesanyja nagy családi házát. Ez azt jelentené, hogy a házban lenne egy külön bejáratú kis lakás, nekünk pedig egy nagyobb kétszintes családi részleg. Ez valahol szuper gazdaságos megoldás, telket sem kell venni és házat sem, viszont furának tartom, hogy együtt kell majd élnünk. Anyósom 73, depressziós, sokszor melankólikus, de ettől függetlenül jó ember. Nem vagyok 100 százalékig ellene a dolognak, csupán véleményeket szeretnék, hogy tényleg olyan rémálom-e anyós "szomszédságában" élni, vagy sem. Lehetőleg normális válaszokat várok!
2018. febr. 23. 16:22
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
36%
Mi a megoldás? Kommunikáció.
2018. febr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
86%
Ja, de nem itt, velünk, hanem elsősorban a férjeddel, másodsorban az anyóssal. Ők tudnak róla, hogy neked fenntartásaid vannak? Ha igen, mit szólnak hozzá?
2018. febr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
83%
Nem hiszem, hogy sok beleszólásod lesz, ha pénzed nincs, önállóan nem tudsz megélni, a hasadban meg ott van a gyerek. Én a büdös életben nem költöznék még egy utcába sem az anyósommal, pedig szintén kedvelem, jó a viszonyunk. Az mindenesetre jó, hogy külön bejáratú lakrésze lesz, viszont készülj fel rá, hogy értelemszerűen és abszolút jogosan elvárás lesz feléd, hogy ápold, ha majd rászorul.
2018. febr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 babyboom567 ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!

Van bármi más választási lehetőséged?

2018. febr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az anyósom érzelmileg törékeny, eszembe se jutna megbántani. Nagyon törődöm vele.

A párommal beszéltünk, de hiába, neki sincs tapasztalata milyen ez. Az anyagi előnyöket tartja legfőképpen szem előtt. Érdekli, mit gondolok én, de én sem tudok érdemlegesen nyilatkozni.. Mert nem tapasztaltam meg.

2018. febr. 23. 16:33
 6/41 A kérdező kommentje:
Van más választási lehetőség, de csak nagyon végső esetben
2018. febr. 23. 16:34
 7/41 A kérdező kommentje:

Köszi a kedvességed! Jól elrejtetted :D

Van pénzem, de nem 40 millió forintom. Ennyi. Sajnos én nem vagyok vállalkozó, mint a párom. Okmányirodában dolgozom alkalmazottként

2018. febr. 23. 16:37
 8/41 anonim ***** válasza:
68%

Én kizárt, hogy valaha anyósékhoz - szüleimhez költözzek, köszi, elég volt az a huszonegy-két év.


De én meg is tehetem, hogy akár egyedül lakok - ha a férjem nagyon anyucinál maradna -, mert van miből, és bőven megtakarításom.


Amúgy azt ugye tudod, ha odaköltöztök, gyakorlatilag neked kell ellátni az anyját is? A gyereked melled.

2018. febr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
18%

Ezt azért írhattad volna, hogy nem pucér seggre szülsz - mint itt a sok 21-22 éves kislány :)


Értem, akkor ülj le, és beszéljetek komolyan, de a pénz még mindig a férjedé.

2018. febr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
86%
Én is nagyon jóban vagyok az anyósommal .. de nincs a világon az a pénz amiért én akár egy utcába költöznék velük. Nekem véletlen sem hiányozna az ,hogy valaki szemrehányást tegyen egy rosszabb napján mert bezzeg te nem adtál ide bele semmit .. valahol jogos is lesz ... de én szerintem ha nem jutnánk a párommal ebben közös nevezőre ( nem épp az ,hogy neaggodj nem lesz gond .. nem .. NEM oda költözünk hanem még együtt gyüjtünk amig tudunk és külön ház ) inkább lennék egyedül álló anyuka .. általában az emberek nagy része ilyen helyzetben mindig feljogosítva érzi magát ahhoz ,hogy kioktassa illetve mindig mindent jobban tudjon a másiknál ..
2018. febr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!