Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mindegy mit csinálok, anyósjel...

Mindegy mit csinálok, anyósjelöltnek az sosem jó. Miért?

Figyelt kérdés

Párom is én is otthon lakunk még, 21 évesek vagyunk. Miután a párom bemutatott a szüleinek, érezni lehetett, hogy elég idegen voltam náluk. Nem volt ezzel baj, érthető, hogy előttem a páromnak volt egy 4 éves kapcsolata, aztán meg kellett szokniuk az új lányt, engem.

Sokáig vendégként kezeltek, ha bármiféle segítséget felajánlottam (pl. bevásárlás, autó takarítás, vasalást stb) soha nem fogadta el. Rosszul éreztem magam, hogy még fél év után sem mosogathattam el egy tányért sem, mert párom anyja nem hagyta. Nem akartam senkinek teher lenni, de ha egy kanalat elkezdtem elmosni már jött is az anyja és kivette a kezemből. Azt hittem nem szereti ha más rendezkedik nála, ezt elfogadtam.

A dühítő az volt, mikor hallottam hogy a telefonban azt mondja: “ez a lány nem segít itt semmit, csak meghúzza magát”. Elég ideges lettem, de tanulva az esetből, úgy döntöttem, hogy annak ellére, hogy ellenzi a segítségem, akkor is besegítek ezt-azt. Volt hogy kivasaltam mire hazaért, vagy felporszívóztam, kiteregettem a ruhákat ilyesmik. Az egy dolog, hogy nem köszönte meg, de még kötözködött, hogy ő a zoknikat csak ráhajtani szokta a szárítóra én meg csipeszeltem és az úgy nem jó stb. Mondtam, hogy rendben akkor átteszem őket, de nem engedte. Áthajtogatta a kivasalt pólókat, mert ő másképp hajtja. Olyan is volt, mikor hazaért a vásárlásból rengeteg cuccal, segíteni akartam kipakolni, de közölte hogy ne, mert úgyis rossz helyre tennék mindent.

Mostanában igyekszek nem menni oda, mert ha nem segítek visszahallom, hogy milyen vagyok, ha meg igen akkor az a baja, hogy én nem úgy csinálok mindent, ahogy ő. Nagyon rosszul esik mert már nem tudom mit tegyek. Sajnos nem tudok mindent úgy pontosan csinálni ahogyan ő, de el sem mondja, mit hogy szokott, és akkor tudnám úgy csinálni én is, mert egyből azzal jön, hogy “nem kell segíteni”. Én megértem, ha zavarja, hogy másképp csinálom a dolgokat és nem kell a segítségem, de akkor ne mondja már mindenkinek, hogy nem segítek, ha nem hagyja..

Párom szerint ne foglalkozzak ezzel, mert apróság. Szerintem nem az, mert nekem nagyon kellemetlen, mivel ettől függetlenül jóban vagyok az anyjával, és ez egy örökös “vita téma”, aztán nem akarok ebből tényleges komoly konfliktust.

Szerintetek mit tegyek?


2018. febr. 25. 13:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%
Én biztos, hogy nem mennék át egy darabig. Előbb utóbb megkérdezi majd, hogy miért,és akkor meg lehet beszélni. Addig meg találkozzatok natok.
2018. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
77%
*nálatok
2018. febr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
21%
Vegyél vissza magadból, túlságosan nyomulós vagy. Kéretlenül és indokolatlanul beleavatkozol mások köreibe. "Párod" anyja feltehetően nem annyira elaggott, hogy saját háztartásában ne tudná a dolgokat rendben tartani a te segítséged nélkül is. Másoknak csak annyit kell "segíteni", amennyit kérnek, mert saját belügyeikbe való beavatkozásként értékelnek minden többletet.
2018. febr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Na jó, mondtam is hogy elfogadom ha nem kell a segítség. De akkor miért mondja, hogy nem segítek? Nem tetszik neki az sem ha nem segítek.
2018. febr. 25. 13:40
 5/31 anonim ***** válasza:
55%
Párod hányszor takarít nálatok?
2018. febr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
26%
Honnan tudod, hogy rólad beszélt a telefonban?
2018. febr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Párom anyaval pl sokat főz, párom szeret főzni, anyu bírja őt, a segítségnek is örül, így itt ez van:)

Onnan tudom, hogy a nevemet mondta :D

2018. febr. 25. 13:56
 8/31 anonim ***** válasza:
74%

Hát elég fura egy szerzet vagy, hallod? :D

Olyan dolgokat csinálsz meg, amibe nem kéne belnyúlnod, pl. vasalás, teregetés. És miért az anyósod háta mögött? Ha a jelenlétében azt mondja, hogy ne csináld, a háta mögött te mégis megcsinálod, az minden, csak nem pozitív dolog. Nem is fogja soha értékelni. Erőszakosan benyúlkálsz a területére, hatalmi harcot akarsz generálni?

Oda kell állni szépen elé, és megkérdezni, hogy miben vár segítséget tőled? Nem ajánlkozni, hanem megkérdezni, hogy segíthetsz-e valamiben. Pláne nem automatizálni magad. Kommunikálni kell és máris nem lesz ilyen gond.

Ha azt feleli, hogy semmit ne segíts és mégis beszél a hátad mögött, akkor egyszerűen csak ilyen kétszínű ember. Nem kell foglalkozni vele, és nem kell "csakazértis" akciókba fogni.

Az én anyósom is ilyen pletykát terjesztett anno. Két hónapig náluk kellett lakunk. Gyakorlatilag én vezettem a háztartást, de a környéken mindenki úgy tudta, hogy meg se mozdulok.

2018. febr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
73%
Nehogy kibujj a konfliktus elol. Paroddal beszeld meg hogy mi a helyzet, aztan ha melletted van akkor alj ki magadert. Nem azt mondom hogy kuld el a banatba, csak eros nokent mond el neki az allaspontodat.
2018. febr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Igazad van utolsó, csak annyit “nyafog” az anyja, hogy mikor hazaér munkából milyen fáradt, egyik fia sem segít és a férje sem a házimunkában így ugy gondoltam örülne neki. Mert fordítva, nekem jól esne.

Ez a rossz, hogy azt mondja nem kell a segítség de a hátam mögött mást beszél.

2018. febr. 25. 14:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!