Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csak egy kis közvélemény...

Csak egy kis közvélemény kutatás. Én gondolom túl a dolgokat, vagy ez tényleg gond lesz nekem is?

Figyelt kérdés
Anyósom 54 éves, nem tud megtartani egy munkát sem, most már pedzegeti hogy ennyi idősen ez nem is olyan egyszerű, nem kellene már dolgoznia. Nem spórolt soha, csak hitelei vannak, se lakása, se kocsija, egyedül él. Szerintem ebből komoly gondok lesznek, de ezt csak én és a férjem látjuk. A kérdésem szempontjàból ez lényegtelen, arra lennék inkább kíváncsi, hogy ez komolyan ennyire nehéz ilyen idősen már? A szüleim is ennyi idősek, ők is többször újrakezdték, szeretnek dolgozni.

2018. márc. 18. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Te is tudod, hogy nem normális. Azt írod, hogy nem tud megtartani egy munkást sem, tehát felveszik, aztán kilép/elküldik. Ez egyszer-kétszer normális, hiszen nem passzol bárki bárhova, de ennyiszer nem. Ha nem kapna munkát az egész más helyzet lenne. Általában azt nehezebb megugrani (főleg kisebb falvakban) és nem azt hogy megtartsd a munkád.
2018. márc. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem akarásnak, nyögés a vége. És egyáltalán nem normális, pláne úgy, hogy nincs megtakarítása, csak hitelei.
2018. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Én csak a saját szüleim példáját látom, anyukám szintén 54. Ha neki megszűnik egy munkahelye simán talál másikat. De nyilván akinek 8 általánosa van és ennyi idős (nem tudom anyósodnál hogy van), azután nem kapkodnak a munkáltatók. Apám is inkább közelebb jár a 60-hoz mint az 50-hez, de mindig talál ő is magának munkát. Ha valaki nem akar dolgozni, akkor annak valóban nehezebb elhelyezkedni.
2018. márc. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Ja és persze, hogy gond lesz neked/nektek is, hiszen miből fog élni? Alighanem ratok "alapoz".
2018. márc. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Van a párodnak tesója? Nagyon gáz a helyzet, remélem legalább nem egyedül rátok szakad majd az eltartása.
2018. márc. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Anyukám 56 éves, egészségügyi probléma miatt ott kellett hagynia a munkáját, de talált másikat. Aki keres, talál.
2018. márc. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Rokonom egész életében keményen dolgozott, megszűnt a cég ahol dolgozott, 56 évesen sehova sem kellett. Öngyilkos lett pár éven belül. Nem volt hitele, volt megtakarítása, de egyszerűen nem bírta elviselni, hogy sehová nem kell. Tényleg jó lenne, ha nem menne ez az általánosítás.


Viszont a kérdező anyósa más tészta. Miket dolgozott eddig?

2018. márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Van normális szakmája, most itt nem szeretném leírni mi, mert nem egy gyakori szakma, de a mi városunkban sajnos az összes cég ismeri már és nem akarja alkalmazni. Más munka meg büdös sajnos, még egy kassza mögé sem akar beállni. Engem azért dühít ez (csak nem mertem leírni) mert az én szüleim többször támogattak minket, amennyire csak tehették és mi azért dolgozunk, hogy a mi gyerekünknek tudjunk majd segíteni és akkor van ő, aki rázza magát a semmire és nem hajlandó dolgozni. Nem kért még tőlünk, bár párszor megpróbálta. Most is állandóan ezen agyalok, hogy ugyan mi lesz vele? Mert van két gyereke, de a kedvence tuti nem fog segíteni rajta, én meg annyira utálom hogy abba érzelmileg belehalok, ha kénytelenek leszünk segíteni. Sért ez az egész helyzet, hogy anyukám kezét rég műteni kellene, de inkább melózik a gyárban csak nehogy táppénzre kelljen mennie, hogy apukám azon gondolkozik nyisson-e még egy megtakarítást nyugdíjas korára, az anyósom meg egy ilyen ember...
2018. márc. 18. 20:22
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Hol lakik az anyósod? Albérletben?

Mi lett a házával/lakásával?

2018. márc. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Albérlet, sosem volt még sajátja.
2018. márc. 18. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!