Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kezdjek ezzel?

Mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

Panaszom nem lehet az anyósomra, nem is erről van szó, de szeret fontoskodni, beleszólni a dolgokba. Az első gyerekünket várjuk, még azt sem tudjuk, hogy fiú lesz-e vagy lány, de már most úgy érzem és félek, hogy ebbe is majd bele akar szólni.


Pl. akarunk majd babakötvényt, de ő már most elmagyarázta nekem hova kell menni nyitni stb... és ez engem idegesít, mert oké, hogy jót akar, de azért egy ilyet én is el tudok intézni.


Másrészről pedig már választottunk neveket, nem bugyuta divat neveket, de nem is klasszikus katalint stb. A fiú névvel nincs baja, de a lányt folyamatosan fúrja. Nem azt mondja, hogy ez neki nem tetszik vagy ő ezt nem választaná, hanem folyton ajánlgatja a saját ötleteit meg azzal jön, hogy csúfolni fogják (abszolút nem csúfolni való név).


Kicsit aggódom, hogy később ez csak rosszabb lesz :/ nagyon sok mindent köszönhetünk neki, de cserébe nem akarom, hogy beleszóljon a gyereknevelésbe bármilyen szinten is...


Tapasztalatok?


2018. márc. 21. 22:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Nyugodj meg csak rosszabb lesz ha már most beledumál abba is hol nyiss babakötvényt,hogy nevezd a lányod. Kivéve ha méig időben megmutatod hol van a helye. Házasságban két ember van, anyuka nem szerepel normáliséknál benne..
2018. márc. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben finoman de érthetően a tudtára adnám, hogy nem kérek ilyesfajta segítségből. Világosan közölném, hogy a gyereknek megvan a neve, ne is kampányoljon, mert rosszul esik hallani, hogy nem tetszik neki a név, amit választottunk. És ha ajánlkozik, megköszönném a segítséget, de közölném, hogy elintézek mindent egyedül és ha szükségem lesz segítségre, majd AKKOR szólok. Addig nyugalomban szeretnék készülni a gyermekáldásra, és kérném, hogy adjon egy kis személyes teret.
2018. márc. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy egyértelmű okot nem ad arra, hogy “helyre rakjuk”, mivel nem konkrétan szól bele csak úgy nemistudom, puhatolózik.


Sokszor a párom is megmondja neki, hogy hagyja abba ezt, mi majd tudjuk mit hogyan, de már nem is merem elmondani neki az apróságokat, mert tudom, hogy neki is sz.r ez a helyzet.

2018. márc. 21. 22:33
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig ha nem szólsz időben,akkor a fejetekre fog nőni és ugy már nehezebb lesz..
2018. márc. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Hát próbálkozom óvatosan, csak nem akarok a gonosz banya lenni.


Mikor mondta, hogy majd belead a babakocsiba, megmondtam, hogy köszönöm, de az lesz az utolsó, amit megveszünk.


Ha meg legközelebb jön a nevekkel, megmondom, hogy ez a végleges.


Amúgy a későbbiekre vonatkozóan már ezerszer elmondta, hogy nem fog a nyakunkra járni, meg majd telefonál, meg majd ha én úgy gondolom stb... hát remélem ezeket komolyan gondolja.

2018. márc. 21. 22:43
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

Nem a te dolgod lenne leállítani,hanem a kicsi fiáé!

Amíg ő nem tudja ezt vele megbeszélni,hogy ne szóljon bele az életetekbe,addig nem lesz változás. Ez elég kényes téma amúgy,mert ha te szólsz akkor is te leszel a rossz,ha meg a párod,akinek az anyja,akkor pedig te vagy az aki befolyásolja,és még párod szemében is te lehetsz a gonosz,ha olyan anyám asszony katonája.

Ha ő nem tudja leállítani,akkor elöbb-utóbb neked kell megmondani kerek perec,hogy Te gyreked,és legyen szíves nem beleszólni a nevelésbe. Ajánlom figyelmedbe amúgy a "Mérgező szűlök" című könyvet,érdemes elolvasni.

2018. márc. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Hát a párom rá szokott szólni (korábban, gyerektéma előtt is voltak dolgok), csak az a baj, hogy ő mindig mérgesen, kiabálva "szól", amit az anyja nem vesz komolyan a stílus miatt. Én meg pont ezeket szeretném elkerülni.
2018. márc. 21. 23:37
 8/23 anonim ***** válasza:
94%
Ezt a “csúfolni fogják” dolgot soha nem értettem... A mai világban már olyan neveik vannak a gyerekeknek hogy egyaltalan nem érdekli őlet ha valami “fura” neve van a másiknak. A hugom ebben az évben másodikos, hát mikor elsőre hallottam néhány osztálytársa nevét eléggé elcsodalkoztam. Nekik ez tök természetes, csak a régebbi generáció az akiket ez annyira foglalkoztat szerintem. És bár én nem vagyok anyuka de a helyedben finoman közölném anyóssal hogy nagyon hálásak vagyunk a segítségéért de a gyereknevelésbe próbáljon meg nem beleszólni.
2018. márc. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

"még azt sem tudjuk, hogy fiú lesz-e vagy lány, de már most úgy érzem és félek, hogy ebbe is majd bele akar szólni."


Ne aggódj, ebbe biztosan nem fog tudni beleszólni. :)

2018. márc. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
Pedig mégiscsak a párodnak kellene leülnie vele beszélgetni. Letisztázni vele, hogy megvan a gyerek neve, babakötvényt, ilyesmit megoldjátok és úgy általában is "vegyen vissza magából". Csak mindezt komolyan, kiabálás nélkül, hogy megértse a dolgot, mert ha most nem állítjátok le, később már valóban csak rosszabb lesz a helyzet.
2018. márc. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!