Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehet átszokni arra,...

Hogy lehet átszokni arra, hogy tegezzem "anyósékat", ha már évek óta magázom őket?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt, ebből ~2 éve közös telken lakunk a szüleivel. Jó a kapcsolatom velük, napi szinten találkozunk.

Most húsvét alkalmából összeültünk borozgatni velük, és mondták, hogy tegezzem őket nyugodtan.

Nos nem tudom, hogy nekem van-e valami bajom, vagy ez mindenkinek ilyen, viszont azóta minden beszélgetést, főleg a köszönést rettenetesen kínosnak érzek, valahogy csak nem akar kicsúszni a számon egy "szia", végtelenül bizarr lenne...

Szeretek egyébként magázódni is, tegeződni is, de a kettő között váltani olyannal, akit már ismerek, nekem mindig is nehézséget okozott. (Alapból hajlamos vagyok a szorongásra emberek közelében, enyhe antiszociális zavarom van, semmi komoly, csak ilyesmi dolgok, minden szociális interakciót túlparázok.) Szóval biztosabbnak érzem ahhoz ragaszkodni, ami kialakul első találkozáskor.

Viszont tudom, hogy nem illik ezt elutasítani, na meg hát örülök is, ők elég konzervatívak ilyen téren, nem tegeződnek bárkivel, nekünk pedig van olyan jó kapcsolatunk, hogy időszerű legyen, szóval szeretném magamat összeszedni...

Ez másnak is okoz kisebb-nagyobb nehézségeket? Van erre valami trükk, amivel könnyebb "átállni"? Tudnátok tanácsolni valamit?


2018. ápr. 3. 09:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Szia. Szerintem mond el nekik , hogy szívesen tegezed őket, ahogy kérték, viszont ez neked nem megy. Te szeretnéd megadni a tiszteletet és te csak magázással tudod ezt kifelyezni. Fontos, hogy ezt úgy figlald mondatba, hogy ne sérsd meg őket
2018. ápr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

#1

Meg tudom adni a tiszteletet tegezve is, nincs azzal a világon semmi bajom, csak elkezdeni nagyon nehéz, ha már évek óta napi szinten beszélek velük magázódva. Megszokás :)

2018. ápr. 3. 09:45
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem bírod akkor nem tegezed és kész. Ne csinálj belőle ügyet. Kínosan meg végképp nem kell érezned magad. Amúgy meg hagyj időt magadnak arra hogy megszokd. Nem megy egyik napról a másikra. Pár alkalom után hozzászoksz. Ha meg nem megy, nem kell erőltetni.
2018. ápr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
Akkor mondjuk ne azt mondd, hogy szia, hanem valamit amit másoknak nem szoktál és így majd hozzájuk kapcsolódik, pl szervusz, istenhozott, hellobello,
2018. ápr. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4

A szervuszt és a sziát aktívan használom a mindennapokban, a többi túl "haverkodós" nekem. :D


Amúgy köszönöm a válaszokat, az nem opció, hogy akkor majd továbbra is magázom őket, írtam, hogy szeretném megszokni ezt, csak hátha van valami tipp, ami megkönnyíti eleinte.

2018. ápr. 3. 10:03
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Fura volt elkezdeni tegeződni, nekem is.

Szerintem mondd el nekik, hogy elnézést, ha véletlenül lemagázod, szokatlan még az új helyzet. Pár hét-hónap után megszokod :)

2018. ápr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Andizsuzsi ***** válasza:
96%

Ez ilyen. Eleinte "félremegy" a nyelved, ha jó a kapcsolatotok, nem lesz ebből probléma. Aztán lassan megszokod és egyszer csak azt veszed észre, hogy átálltál.

Nekem pár hónapja egy, az utcánkban lakó néni, akit 20 éves korom óta ismerek szólt, hogy talán már ne csókolomozzam, tegezzem nyugodtan. 30 év után :) :) Na gondolhatod!

2018. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

Ha odafigyelsz, max. 3 nap/1 hét alatt át tudsz állni.

Tapasztalat!

2018. ápr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8%
First world problem..
2018. ápr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9

Azt hittem, arra van az oldal, hogy szabad kérdezni - bármit, ami nem ütközik az oldal szabályzatával :)


Többiek:

Köszönöm, remélem igazatok lesz :)

2018. ápr. 3. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!