Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom miért nem ajánlotta...

Anyósom miért nem ajánlotta soha fel, hogy tegezzük?

Figyelt kérdés

Azthittem,hogy majd legalabb az esküvő után már tegezni fogom.

Ugyanez van a párom tesójának a menyasszonyával is. Ő sem tegezi. Ellenben az en szüleim idősebbek pár évvel de ők már, az első bemutatásnál mondták a páromnak,hogy tegeződjenek.

Kicsit zavar,mert imádom az anyósom.. de tényleg,és annyira rossz ez a “csókolom stb..” inkább már kerülöm,hogy megszólitsam. Nem sértődne be a tegeznem, de hirtelen nem szeretnék átváltani.. 7 hónapos terhes vagyok és ma gondolkoztam,hogy ha megyünk hozzá, akkor az unokája “Szia mama!” Én pedig csókolomot koszönök majd? Érdekes..

Bocsi a hibákért csak telóról nem szeretek ékezettel írni.:)


2018. ápr. 17. 20:41
1 2
 1/14 anonim válasza:
91%
Van aki nem szereti, vagy egyszerűen így szokta meg a saját anyósánál. Egyébként én is tegezem a mamámat( gyerekkorom óta, most màr bőven 30 felett vagyok) az édesanyám magázza. Imádják amúgy egymást, a tökéletes anyós-meny kapcsolat. Èn a saját anyósomat tegezem, de ha lehet nem szólítom a nevèn, engem még 10 év után is zavar a tegeződés, bár ő már az első találkozáskor felajánlotta.
2018. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
Illetlenség lenne, ha Te kezdenéd az anyósodat tegezni! Tudod-e, hogy vannak vidékek, ahol még most is a magázódás van rendjén? Nem írom meg, hogy hol, de arról a vidékről származó egykori osztálytársaim, elsős középiskolás koromban mindegyikünket magázták (!). Úgy ám! Én nem állítanám azt, hogy nem sértődne meg, ha letegeznéd... Ha akarna tegezni, már felajánlotta volna. Esetleg beszéld meg a férjeddel, hogy tapintatosan ráirányíthatná az anyukáját a veled való tegeződésre, de ne azt mondja, hogy Te kérted meg őt erre. Anyósod is rájöhetne, hogy mit kellene tennie, mivel a Te szüleidet tegezi a férjed. Minket is tegeznek a gyerekeink házastársai és fordítva is ez a helyzet. Viszont ez nem előírás.
2018. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
2-es vagyok. Az előzőekben az egyik mondat helyesen így hangzik: "Ha akarna tegeződni..." és nem "tegezni", hiszen úgy veszem ki, hogy ő tegez téged...
2018. ápr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
17 éve van anyósom akit imádok. Nagyon jó kapcsolatban vagyunk. A gyerekek tegezik, én Magdi néninek hívom, és csókolómmal köszönök. Engem nem zavar, és mivel soha nem mondta, hogy tegeződjünk így tiszteletben tartom a döntését.
2018. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
En is magazom az anyosomat/aposomat. Nem zavar kicsit sem, mivel apai agrol a nagynenemet/nagybatyamat is magazom. Sot apam most (62) magazta az apukajat (nagypapamat) amig elt (viszont en ot es a mamat is tegeztem).
2018. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Nekem anyukám tegezi a mamám, viszont apukám nem tegezi a másik mamám. Nekem nem furcsa, van ilyen.
2018. ápr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Ha ő nem ajánlja fel, akkor nem illik elkezdened tegezni. A csendőr pertu lényege, hogy ő tegezhet, de visszafelé már nem szabad.

Anyósomat imádom, a legkedvesebb nő, akit csak láttam, és vele pár hónap ismeretség után változott, konkrétan nevetve kifakadt, hogy milyen béna már, hogy nem tudunk rendesen beszélni, tegezzem és sokkal jobb lesz. Úgy is lett.

Após viszont annak a híve, hogy az idősebbet megilleti, hogy a fiatalok magázzák és ennek megfelelően nem is mondott semmit. A férjem akadt ki 3,5 év után, hogy ezt tegyük egyformává, mert milyen az, hogy ha megyünk hozzájuk, akkor anyósnak egy kedves Szia!, a férjének meg egy hivatalos Jó napot! szól.


Neki ez fura volt, de a kislányunk miatt sokat találkozunk, most már nekem is macerás volt.

2018. ápr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, hogy anyósod miért nem ajánlotta fel neked a tegeződést, de ha a saját családomból indulok ki, akkor ez valamilyen szinten normális, egyfajta szokás. Nálunk mindkét szülőm magázódik anyóssal, apóssal. Anyum tegezi a saját édesanyját, de például apa a saját szüleivel is magázódik. Azt azért hozzátenném, hogy az apai nagyszüleim elég régimódiak, és vallásosak, náluk például 9 gyerek volt, mindegyik gyerekük magázza őket, sőt még én is, bár a legtöbb unokájuk tegezi őket. Amikor olyan 13-14 éves voltam nekem is mondták, hogy nyugodtan tegezzem őket, de egy idő után, ha nem figyeltem valahogy mindig visszatértem a magázódásra, tekintve, hogy kiskoromtól ezt szoktam meg, ugye anya és apa is magázta őket. A másik nagymamámat viszont tegezem, mint ahogyan anyum is. Szerintem ez inkább megszokás kérdése, nyilván rossz, ha neked nehezedre esik a magázódás, de az a gond, hogy ezzel nem igazán tudsz mit kezdeni. Azt hiszem előttem is írták, hogy nem illik neked megkérni őt a tegeződésre. Ha engem ez nagyon zavarna, lehet egyszer-kétszer megpróbálkoznék olyannal, hogy "véletlenül" tegeződve szólok hozzá, aztán gyorsan kijavítom magam. Hogyha mondjuk ezt bejátszod kétszer és nem mondja, hogy tegezd nyugodtan, akkor meg hagyd rá.
2018. ápr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!:)
2018. ápr. 17. 23:19
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Anyósommal csendőr pertu van. Nálunk nem ilyen jó a kapcsolat, és mindent elmond az egészről, hogy mindenki mással tegeződik... Az én családomban a tegeződés dívik (após, anyós felé is) és nehezen szokom a magázást.
2018. ápr. 18. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!