Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ebben a helyzetben mit csinalt...

Ebben a helyzetben mit csinaltatok volna (kutya/anyosek)?

Figyelt kérdés

Most vettunk egy kiskutyat a baratommal. O benti kutyus lakasban lakunk, de ha egyszer kerteshazba koltozunk ott is benti lesz csak szabad kijarassal. Egyebkent egy spaniel, es nagyon ragaszkodo fajta.


Ket hetente jarunk az anyjaekhoz mosni mert nalunk nem lehet mosogep. Ilyenkor mindig szombat este megyunk keson, ott alszunk, es vasarnap estig mosunk, akkor hazamegyunk.


Mivel most van egy kiskutyank es tudom, hogy nem igazan allatbaratok az anyosek felhivtam ot, hogy szoljak, hogy most a kutya miatt csak vasarnap reggel mennenk, mert nem szeretnenk egesz ejszakara egyedul hagyni. O a telefonban azt mondta, hogy ne szorakozzunk.. termeszetesen a kutyust is vigyuk magunkkal ha megyunk, es egesz nyugodtan menjunk csak szombaton.


Ezt megbeszeltem a baratommal is es szombat este atmentunk anyosekhol. Ilyenkor mar mindenki alszik egyebkent, mert nagyon keson szoktunk kierni, es azon kivul, hogy berakunk egy adagot semmit sem csinalunk. A kutyusnak is vittuk az fekhelyet es a szobankban a foldon aludt az agy mellett csakugy mint otthon.


Most jon a lenyeg (csak ezt inkabb most leirtam mint hogy kesobb a kommentekben mentegetozzek)

Reggel amikor ugye felkelt az egesz csalad, mi mar jo regota fent voltunk (mert mostunk, a kertben/hazimunkaban segitettunk cserebe, anyosom orjongve jon le az emeletrol, hogy a kutya csak nem a hazban aludt. Mi ertetlenkedve alltunk, hogy de igen, hat nalunk is a lakasban alszik nem a parkban. Majd akkorca cirkuszt levert, hogy az o hazaba be ne engedjuk a dogot, mert o ugy gondolta, hogy majd ha megerkezunk kizarjuk ot az egyebkent hegyen hatan lyukas keritesu udvarra...


Nem akartam visszaszolni vagy problemazni, de egesz nap kerultuk egymast. A baratom es az apja egyebkent pont nem voltak otthon, ugy hogy nem tudtak addig beleszolni amig haza nem ertek de akkor sem lett belole tul nagy problema.


Ti lealltatok volna veszekedni az anyossal errol?



2018. ápr. 21. 11:30
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
67%

Miért nem lehet nálatok mosógép?


Amúgy ha tudom, hogy nem olyan az anyósom, hogy oda van a kutyuli-mutyulikért, nem viszem oda bármit is mond.


És amikor mondta a telefonban, hogy vigyétek, akkor kellett volna szólni, hogy nálatok bent alszik a jószág.

2018. ápr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
56%
Én ezek jután nem megyek oda többet,főleg nem kutyával,oda se kelett volna vinni,ennyi,a férjem meg vagy kiáll értem,vagy mehet haza Anyu szoknyájára,elfogyasztottam pár ilyet,tudom mikor kell elfojtani csirájában a kapcsolatot is. Amugy meg vissza kelett volna szolni,igen,azonnal,h mkit képzel,oda hiv egy lakás kutyával aztán kizárná a kerités nélküli hegyre éjszakára.. Ezt csirájában kell elfojtani, Anyosnak megmutatni hol a helye nem évek mulva kiakadni h Anyos mindenben dirigál már és fesztiválozik...
2018. ápr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
92%

Nem álltam volna le veszekedni vele, mert az ő háza, az ő vára, tehát az ő szabályai.

Viszont többet nem mennék hozzá ott alvósra, vagy mosni, hanem mennék anyámékhoz.

Ha nálatok nincs a lakásban mosógépcsatlakozó, akkor vegyetek egy keverőtárcsást meg egy centrifugát és moshattok otthon. Kicsit macerásabb, de kevesebb kényelmetlenséggel jár, mint az anyóst hallgatni.

Ha meg szövegel, akkor nagyon kedvesen és aranyosan megmondja a barátod, hogy "Sajnos nem tudunk hosszabb ideig maradni, mert a kutyát nem hagyhatjuk ennyi ideig egyedül bezárva."

2018. ápr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
50%
Csak annyit mondtam volna : " Nem tudtam hogy ez ekkora gond,innentől én és Mazsi nem jövünk ide többet ".
2018. ápr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
91%

A történetből nekem úgy jön le, mintha elbeszéltetek volna egymás mellett, de ez gyakran előfordul, mert sok embernek sokféle értékrendje van.

Neki a vihetitek a kutyust = az udvarra, nektek = a lakásba,csak ez nem lett pontosítva. Nyilván imádjátok a kutyust, és féltitek, és nehéz elképzelnetek, hogy más nem érez ugyanígy, anyósnak (és sok más embernek is) viszont az a álláspontja, hogy a kutya a kertbe való, nem a lakásnak, és nehéz elképzelnie, hogy más nem így vélekedik, és mindketten evidensnek tartottátok (volna) a saját elképzeléseteket, ezért is nem beszéltétek meg pontosan.


Kár ezért veszekedni, sajnos így derült ki, hogy ki mit ért "jöhet a kutyus" alatt, de most már legalább tudjátok.


A mosás viszont így elég hülyén van megoldva, engem zavarna, hogy máshoz kell hordanom pl. a fehérneműimet mosásra, meg az is, hogy cipeljek el két heti mosatlan cuccot, aztán ha valami véletlenül kimarad, akkor azt megint két hétig nem lehet kimosni stb. Erre hosszabb távon találni kellene valami megoldást.

Bár gondolom nem csak a mosás végett jártok anyósékhoz, hanem kapcsolattartás miatt is, tehát ottalvós buli lehet még mosáson túl is.

2018. ápr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
92%
Méirt nem lehet mosógépetek? Biztos nem járnék máshoz mosni,főleg anyosékhoz h a bugyijaimat vizslassa. Nevetséges az egész szituácio,nem csak a kutya probléma.
2018. ápr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
82%

4-es belegondolsz mit tanácsolsz?

Ha a Kérdező szereti a párját, családot tervez vele, akkor emiatt nem generál ilyen baromságot az anyós felé, akivel egyébként ezt leszámítva jó viszonyban van.

Mi van, ha gyerekeik lesznek, azok sem fogják látogatni a nagyanyjukat, mert az a saját házában nem szereti a kutyát? Te meg életen keresztül duzzogni fogsz, vagy csak visszakullogsz valamikor?

Maximálisan kutyabarát vagyok, nekem 2 van a lakásban, de nem csinálnék emiatt hülyét magamból, hogy csak emiatt szakítsak az anyósommal, ezzel a férjemet is megbántva.

Majd akkor kell ezt a lépést meglépni, ha komolyan rászolgál az anyós, ha soha nem szolgál rá, akkor soha!

Minden egyebet normális emberek meg szoktak és meg tudnak beszélni.

2018. ápr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
50%
Kézzel mosnék.
2018. ápr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 kovpet ***** válasza:
82%

Olyan nincs, hogy valahol nem lehet mosógép.

Ha mégis, akkor inkább járnék mosodába mint egy másik emberhez, főleg, ha ilyen hisztérika.

Mert ha nem csinált semmi rosszat a kutya, akkor azért nem olyan tragédia ez, simán lehetett volna azt mondani nyugodtan, hogy ő úgy gondolta, hogy kint alszik és máskor akkor inkább mégse hozzátok.

2018. ápr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
15%

Érdekes, hogy azt idáig senki nem hozta fel, hogy kb kínozzák a kutyát kérdezőék azzal hogy bent tartják.

Egy kutya nem olyan mint egy macska, hogy elég neki egy kis panel mert teritorriális állat, hanem hatalmas területre van szüksége ahol egész nap futkározhat.

Abszolút megértem az anyóst, gusztustalanok a kutyák(hull a szőrük, nyáladzanak, nem tisztálkodnak, ha nem viszed le akkor odaszarnak a padlóra stb stb), biztos nem engedném be a házba, annak ellenére hogy imádom őket.

2018. ápr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!