Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem hagy békén minket a párom...

Nem hagy békén minket a párom anyja, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Párom anyja folyamatosan intézkedik az életünkben, és már elegem van.

Párom 21 én 22 éves vagyok, mindketten tanulunk egyetemen. Úgy döntöttünk, hogy elég a koliból és egy picike albérletbe költözünk ketten, és egyetem mellett dolgozni fogunk, hogy tudjuk fizetni a lakást. Engem támogatnak anyagilag a szüleim, amennyit megengedhetnek maguknak. Nem állunk annyira fényesen anyagilag, de azért mindenünk megvan. Párom anyja egy nagy cégnek a főnöke, tényleg tele van pénzzel, kb már nem tudja mire költeni, de egy forinttal nem segíti a fiát mióta velem van. Tudom, ehhez nincs közöm, de ez azért nem szép egy anyától.

Mondtuk neki, hogy albérletbe fogunk költözni ami egy szobából és egy konyhából áll. Erre lecseszett minket, hogy olyan legyen az albi, hogy egy plusz szoba is legyen benne neki, mert majd ő gyakran ott alszik nálunk, hogy odafigyeljen ránk. Na itt kiakadam.. mi van???? Odafigyeljen ránk? Meg elvárása hogy legyen neki ott egy plusz ágy, mert ő jönni akar, de egy 500Ft-ot nem ad a fiának kenyérre sem, miközben ő havonta cseréli a telefonjat meg 1-2évente az autóját és luxus életet él? Ráadásul ingyen dolgoztatja a fiát, mert a nő nem tud németül, és a cégének rengeteg némettel van kapcsolata. Állandóan megy a párom fordítani neki a munkahelyre, bezzeg egy forintot nem ad neki érte, ezzel elveszi az idejét is, hogy más munkát vállalhasson, amit kifizetnek neki. Persze mikor említette ezt az anyjának, csak annyit mondott, hogy besegíthetsz anyádnak, nem?

Szerintetek jogos a felháborodásom? Nekem ez nem korrekt, hogy szobát kér a mi albinkban, ráadásul úgy, hogy a fiát nem segíti. Persze nem köletessége segíteni, de akkor elvárásai se legyenek. Ha ő lesz*rja a fia anyagi helyzetét, érzéseit mindent, akkor (bár csúnya kimondani) mi is őt ahogy van.


2018. máj. 23. 12:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Visszaszító manipuláció, de hát ne foglalkozzatok vele. Menni akkor mehet, ha hívjátok, külön szoba, külön ágy: felejtős.
2018. máj. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen igazad van!

Csak egy bibi van itt.

A párod hozzáállása!

Neki kellett volna először helyre raknia az anyját ottalvás, meg beleszólogatás ügyében.


És valóban: vagy család vagyunk és segítjük egymást (fiú a német tudásával, szülő az életfenntartásban), vagy a biznisz az biznisz, vagyis anyuka ne adjon egy fillért sem szívességből, de fizesse meg a fordítói óradíjat!


A barátod megmondhatta volna az anyjának, hogy ha ezt egy másik cégnek csinálta volna, az mennyit fizetett volna érte. És megmondhatta volna, hogy vagy megfizeti a fáradozását, vagy keressen másik fordítót. Érzelmeket, szeretetet nem lehet kierőszakolni, de a jogosan járó pénzt igen.

Szóval én úgy érzem, hogy barátod nagyon anyukája hatása alatt áll, amiből később még bőven lehetnek konfliktusok.

2018. máj. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
5%
Párom <3
2018. máj. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Álljatok a sarkatokra.
2018. máj. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Te: Nem, anyuka, nem veszünk ki nagyobb albérletet, mert nem tudjuk és nem akarjuk kifizetni. Pont.


pasid: Igen, anya, segíthetek, és segítettem is. A rendszeresség az nem segítség, és mivel meg kell keresnem a kenyerem, a tanulás mellett dolgozom. Ami nem hagy időt arra, hogy rendszeresen neked dolgozzam ingyen.


Ennyi az egész.

2018. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Én megmondanám a párodnak a helyedben,hogy állítsa le az anyucit,elvégre nem függ tőle anyagi téren,ahogy olvasom.


Ha meg nem megy én a helyedben felvázolnám neki,hogy te így nem tudsz és nem akarsz vele élni.

Ha szeret helyreteszi az anyját,ez nem zsarolás,ez az,hogy szeretnél saját boldog életet,kettesben, ne aludjon ott egy felnőtt nő,mi van féltékeny vagy mit akar egy huszonévesre figyelni?Komolyan..


Az,hogy nem pénzeli nem a te dolgod. Nyilván féltékeny rád az anyja,de nem tudom miért..


Előtte pénzelte? Remélem nem te tartod el a gyereket.


Te oszd be a saját pénzed,ő is a sajátját,ha van neki. Albit meg fizessétek 50-50 százalékban. Véletlen se vegyél ki 1 szobásnál nagyobbat,eleve több teher jut rád,meg nálatok aludna a mami.

2018. máj. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
96%
Megmondanám neki, hogy látogatóba jöhet, de ott aludni nem tud, mert nincs pénz nagyobb albérlete. Viszont a párodnak kell a sarkára állnia és helyre raknia az anyját, mert ha te próbálod meg, akkor szerintem direkt rád szállna és szívatna ahogy csak tudna.
2018. máj. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Láttam már cifra dolgokat, de azért elkerekedett a szemem. Szóval TI fizessétek meg, hogy a nyakatokra jöjjön? :D A szemébe kacagtam volna.


Nos, a fiúcskának egy kicsit tökösebbnek és önzőbbnek kéne lennie, azt hiszem. Téged nem érint sokban az anya, mivel külön élsz és nem fog menni, nem? Jó, a fián át engem is idegesítene, de a srácot venném elő, hogy ne dolgozzon már ingyen a gazdag anyjának, felnőtt, a saját életét kell építgetnie.

2018. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%
Én még az albi címét sem adnám meg, azt meg tudatosítanám a "párodban" (komolyan, mi ez a gender baromság, ez a nemsemleges duma? Nem tudod leírni, hogy barátom/barátnőm? Tiszta gáz!) hogy vagy én, vagy anyuci, köztes megoldás jelen esetben nincs.
2018. máj. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Huuuu de rosszul kezdodik...
2018. máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!