Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én fújom fel, vagy van igazság...

Én fújom fel, vagy van igazság azért abban ahogy látom (anyós probléma-hosszú)?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve együtt vagyunk, kicsit több, mint egy fél éve együtt is lakunk. Amit még tudni érdemes, anyósék és mi a fővárosban lakunk, az én szüleim 230km-re tőlünk. Fiatalok (22 évesek) vagyunk, az elején az én egyetemem miatt távkapcsolat volt (már elkezdtem a szakot mikor összejöttünk, pár hetes kapcsolatra nem akartam váltani első félév után). Én június 1-jével dolgozok, addig szakdoga védés stb, van kb fél millió megtakarításom, 160cm vagyok, 58 kg, ebben azért izom is van(legutóbb 22% testzsírt mértek).

Igen vicc de ezek fontos infók :D


Na szóval, amikor első pár alkalommal voltam pároméknál, az anyja hihetetlen édes volt, normális, vicces, pillanatok alatt azt éreztem hogy befogadott a család, és szeretnek is. Hétvégente találkoztunk párommal, egyik héten náluk, másik héten anyuméknál voltunk (én először kolis voltam, utána mentem albiba szóval abban a városban elég keveset voltunk). Egy jó év után az anyja kezdett megváltozni, párom szerint mindig olyan volt, csak eddig bírt "viselkedni " : folyton kötözködött veszekedett mindenkivel maga körül, de nekem még addig nem szólt be. Igyekeztem besegíteni mindenben amikor náluk voltunk, hiszen ami nálam természetes ( úgy lettem nevelve: pl kaja után egyből mosogatás, egyáltalán kaja főzés legalább hétvégén, rendrakás, ha boltba megyek körbe kérdezek kell e valami másoknak) azt csináltam náluk is, ami viszont ott nem volt az, és úgy tűnt mindenki el van ájulva milyen házias kis nője van végre a fiuknak. Szóval mondhatni teljes családtagnak éreztem magam, elvoltam.


Erre az utóbbi hónapokban egyre durvábban kapom az ívet anyóstól:

-Ő igazából a párom exét mennyivel jobban szerette, mert a kedvesem akkor volt életében a legboldogabb mikor ők együtt voltak és érettségizett stb

- nem vagyok éppen én se csúnya de a lánya sokkal szebb mert magas és vékony és olyan gyönyörű (csak rámondtam egy ruhára hogy szép :D egyébként a lánya 176cm 57kg de az a vékony vékony, én meg pilatesezek 2 éve - egyébként nem csúnya a lány egyáltalán de nem is az a miss world mint ahogyan én sem)

- azért annyiban mégiscsak jobb vagyok mint az ex, hogy ő folyton odafigyelt az alakjára és már kezdett komplexusa lenni mellette, én meg milyen jó hogy nem figyelek erre (egyébként kb gyógyult anorexiás vagyok, odáig már eljutottam hogy nem voltam szép 43 kilosan, de ezen egy fél estét sírtam így is)

Szóval ahol lehetett oltogatott, párom ha épp hallotta igyekezett tompítani, hogy nem is személyesen nekem szól, csak hát az anyja ilyen, nem gondolja meg mi hogy fog hangtani ha kimondja de biztosan nem úgy értette. Én meg elvoltam vele hogy oke persze kicsit böszme de olyan rendes volt előtte, tényleg biztos szeret a maga módján.

Amióta viszont külön költöztünk már érezhetően hisztisedik, de gondoltam persze nehéz neki, anyuéknak is nehéz volt az elején, hát majd rendbe jön.

Ami a kérdést konkrétan kiváltotta:

Hétvégén beszélgettünk, szóba került a főzés mint olyan. Én mondtam, hogy milyen jó lesz nekem, mert kapok a munkahelyen majd minden nap főtt ételt ingyen, így legalább nem kell napi 8.5 óra munka + 1 óra bejutás + 1 óra kondi után még főzőcskézni is, ami főleg nyáron azért elég húzós lenne. Anyóspajti kérdezte hogy akkor főzni se fogok? Mondtam de, néha biztosan, de így hogy nem szorulok rá nem naponta. Kérdezi és akkor a fia mit fog enni?

Hát mondom mit enne, tud főzni (nagyon is jól), van menza jellegű de jó és nem drága kajálda ezer ott ahol nyártól dolgozni fog, nem fog éhen halni. De én ha megkívánom pl a krumplifőzeléket és megfőzöm akkor annyi, nem fogok még egy lasagnet összedobni mert a kedvesem nem szereti a főzeléket. Após is ott volt, bólogatott hogy persze nem is elvárható, majd a fiával körbe kajálnak a környéken, aztán a kedvesem is látja majd hogy melyik hely milyen, meg legalább ők is töltenek kis időt kettesben. Anyós bólogatott, persze végülis a lényeg hogy ne gyors kaján éljünk.


2 napja hazajöttem anyuékhoz egy hétre, gondoltam, amíg van időm addig jövök, mert munka mellett ki tudja mikor lesz legközelebb. Páromnak van pár vizsgája, mondtam neki, menjen utána haza ő is a szüleihez, biztosan hiányzik nekik hogy négyen együtt legyenek mint régen. Erre párom amint hazament aznap este hív fel, hogy be se tette a lábát a házba, az anyja szinte kiabálva sírva zúdította rá hogy:

- milyen alja nő vagyok hogy nem főzök és mit fog enni a fia

- ha egyszer gyerekünk lesz az is éhen fog halni ahol van

- minek kellett annyira összeköltözni, ha úgyis heteket vagyok anyunál

- és ő különben is az elején megmondta hogy költözzünk csak össze egyből oda lesz a nagy háziasságom.

Én ott megmondtam a páromnak hogy most akkor innentől kezdve nem szeretnék hozzájuk menni többet, mert az ilyen egymás háta mögötti áskálódásnak nem vagyok híve. Szerinte nem kéne idegből ezt így kijelenteni, nyugodjak le aztán meglátom.

Hát én napok óta csak nyugszom de nem sikerült máshogy látni. Kezdem úgy érezni hogy igazából már a kis beszólogatások voltak a jelek hogy nem bír, és ez a szemembe jópofizás és hátam mögött szidás már csak a legalja. Idő közben a két szülő pár be lett mutatva egymásnak, akkor anyós részéről az egész család hallgatta hogy bárcsak olyan élete lenne mint anyumnak, hogy szép ház, támogató férj, szerető gyerekek stb, szóval elhiszem hogy emiatt sem szeret jobban, és adott esetben talán fáj neki azt látni hogy én hazajárok ahogy tudok, az ő fia meg lassan az ördöggel is összeköltözött volna annyira nem bírta az otthoni légkört, de most nekem tényleg úgy érzem hogy ennyi elég volt belőle. Ráadásul egyébként sok erkölcsi alapja sincs rá hogy pont tőlem várja a napi főzést úgy, hogy páromékra is valamelyik nagymama főzött mindig, mert anyós "elfoglalt volt" = napi pont ugyanannyit dolgozott mint én fogok, és nem volt kedve még főzőcskézni. Amióta meg nincsenek mamák, rendel, de akkor sem főz. Ami egyébként szerintem nem is baj, szerencsére ma már jobb helyeken nem ez mutatja egy nő értékét.


Párom ma ebédre jön, szeret itt lenni és gondolom próbál a lelkemre beszélni majd, ezért kérdezem hogy én vagyok e a hisztis. Természetesen az nem zavar majd ha a párom átjár, sőt, kérni is fogom rá ha magától nem jut eszébe, de nekem innentől kezdve egy forró fürdő is jobb program mint hogy átrongyoljak a város másik felébe ezt hallgatni.


Köszönöm ha elolvastad, jól esett kiírni magamból és tényleg érdekel, én vagyok e a hisztérika amiért itt elég volt az anyósozgatásból.



2018. máj. 26. 11:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%
Nem reagálod tul.
2018. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
Tudod, a helyedben én sem mennék...
2018. máj. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen jól gondolod.


Azért ünnepekkor még mehetnétek közösen ebédre/vacsorára, hátha ott még tud viselkedni azért, annyi ido talán kibírható.


Ha ott sem tudja türtőztetni magát, akkor én ott fognám magam és hazamennék, és egy-két évig biztosan kerülném.


Persze én fiú vagyok, és nem vitatkozós, kibeszélős fajta.

2018. máj. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%
Igazad van ilyen hátam mögött kibeszélős embert kerülni kell nagy ívben, és ha bárki kérdezi, hogy miért, őszintén megmondani az igazat: egy fúrós némber.
2018. máj. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
77%

Minden azon múlik, hogy a párod megért-e vagy sem tégedet. Mert ha elkezdi elvtelenül védeni az anyját, akkor gáz van, akkor nem sok jövőt jósolok a kapcsolatotoknak.

Ha tárgyilagos tud maradni és elfogadja a te álláspontodat is, akkor nincs baj, önmagában az nem hibája, hogy az anyja ekkora gyökér.

De az nem túlzás, hogy nem óhajtasz egy viperafészekbe ellátogatni.

Nyilván kell adni esélyt a békülésre, ha valóban őszinte a szándék.

Ha a párod elég tökös, akkor ha az anyja megkérdezi hogy hol vagy, akkor megmondja, hogy azért nem menzélmoda, mert elhatárolódtál az efféle viselkedéstől.

A párodnak viszont ne korlátozd emiatt a szüleivel a kontaktot, csak ne válj részesévé.

2018. máj. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
81%
Szerintem semmi baj nincs a hozzá állásoddal sőt a helyedben én még jól ki is osztanám
2018. máj. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
71%
Megértem, hogy rosszul esett, teljesen jogos érzés. Azt viszont nem, hogy a párodnak mi a toszért kellett azon melegében felhívnia, és beszámolni arról, ami az anyjával bizalmas családi körben elhangzott. Nem védem az öreglányt, félreértés ne essék, egyszerűen csak azt gondolom, hogy egy felnőtt embernek tudnia kell az ilyesmit önállóan kezelni. Anyós próbál viselkedni veled, nyilván nem akarja megszakítani a kapcsolatot se veled, se a fiával. Elképzelhető, hogy lesz unoka is egyszer, már csak ezért is próbál legalább udvarias kapcsolatot fenntartani. Az évek múlnak, az ő véleménye is változni fog, ha látja, hogy minden oké veletek, ill. elsősorban a gyerekével - bármilyen fura számodra, neki mindig a sajátja lesz az első, azt nézi, hogy annak a lehető legjobb legyen. Ahogy a te szüleidnek is.:-) Nem érdemes arra reagálni, ami közvetlenül feléd el sem hangzott. 26 éve élek házasságban, előtte volt egyebek között egy közel négyéves kapcsolatom, egyik anyós sem volt egyszerű eset. Ettől függetlenül sikerült normális kapcsolatot fenntartanunk úgy, hogy egyikünk önérzete, cselekvési szabadsága sem sérült, nem kellett "behódolni" senkinek. Az első "anyós" (nem voltunk házasok) a mai napig is felhív néha, pedig a volt párom sajnos, pár éve elhunyt. El kell engedni azt, amit nem a te fülednek szántak, az én anyám is mondott egy időben olyanokat a férjemre, amiről jobb, ha nem tud, aztán elmúlt - eszem ágában sem volt megosztani vele, én rendeztem le anyámat. Nagy tévedés, hogy párok tagjai között nem lehetnek titkok, mindenkinek megvan a joga a maga hetedik szobájához.
2018. máj. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
33%
Az Anyós nehéz eset és kicsit túlzásba viszi! De nem adok egyikőtöknek sem igazat! Én az a fajta vagyok, aki ha kell külön főz a férjének. Ezt láttam otthon is. Sőt mikor udvarolni járt vagy nálunk aludt és Anyukám tudta, hogy a sült húst nem szereti, akkor neki csinált rántott húst. (Nem kell lepontozni,én is főztem, de ha épp egyetemen voltam, akkor Anya készült.) Óvónő vagyok, a munkahelyemen ebédelek, a férjem meg az övén, de vacsit főzök minden nap. És azért minden nap, mert az én Drágaságom nem eszi meg a másnapos ételt. Nem érzem nyűgnek. Nem bántásbol írtam, nem vagyunk egyformák. Épp ezért ertelek meg mindkettőtöket ilyen szempontból. A pároddal kell, hogy egy véleményen legyél! Anyósoddal nem élsz együtt, ne foglalkozz vele.
2018. máj. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
85%
férfiként mondom, hogy igazad van.
2018. máj. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat, örülök, hogy szerintetek se estém feltétlen túlzásba :)

Páromon látom hogy próbált békíteni, de szerintem már neki is fárasztó lehet villámhárítósdit játszani. Egyébként teljesen mellettem áll, ő sem híve az egymás háta mögötti áskálódásnak. Azért hívott fel ott melegében mert nagyon bántotta a dolog, ilyenkor jobb, ha kibeszéli magából, mintha két napig ezen enné az ideg. Természetesen nem tiltom otthonról, sőt, mostanság is én mondom hogy menjen át amíg én haza jövök, ne érezze magát leszrva a családja, s pont így én sem várom el egyébként hogy anyuékhoz mindig jöjjön mikor én jövök

2018. máj. 26. 13:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!