Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért veszi el a barátom...

Miért veszi el a barátom anyja az ajándékokat amiket a barátomnak veszek?

Figyelt kérdés

Tudom, eléggé utálatos hangvételű lesz az írásom, de sajnos már nem tudok kedvesebben beszélni róla.

Barátommal másfél éve vagyunk együtt, mindketten 20 évesek vagyunk, most érettségiztünk az 5 éves gimi miatt. Otthon lakunk mindketten, ugyanabban a városban.

Párom anyja nagyon fura. Sosem szerettem, de elviselem és jó képet vágok hozzá mindig, mintha szeretném. Végtelen önző, rossz indulatú egyébként, és tudom, nincs jogom ítélkezni felette, de nem jó anya. Semmi szeretetet nem kap tőle a barátom.

Nemrég szülinapja volt a páromnak, anyu meg vett neki kedvességből egy nagy pizzás tányért (mert imádja a pizzát és mindig kicsik neki itthon a tányérok hozzá, hogy rájuk tegye), erre az anyja fogta az ajándék tányért és elvitte a munkahelyére mert hogy “jo lesz az oda neki”. Aztán nemrég kapott tőlem egy ízesített vodkát, amit kitett a polcára, erre szép lassan az anyja rájárt és megiszogatta, holott nagyon jól tudta, hogy ajándékba kapta tőlem. Ezeket hatalmas bunkóságnak érzem.

A múltkor is csak úgy hoztam a barátomnak egy nagy fürdőbombát, hogy majd kipróbáljuk, erre az anyja azt is beletette a vízbe magának.

Én ezeket nem tettem neki szóvá, a barátom már sokat mondta neki, de ennyivel lerendezi hogy “majd veszek neked másikat”....persze dehogy vesz. Meg nem is kell, hanem ne vegye el azokat amiket tőlem, vagy anyuéktól kap.

Szerintetek mit csináljak? Annyira utálom már, hogy az valami hihetetlen..


2018. máj. 29. 17:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Kezdd el elfújkálni a parfümjeit, kienni a hűtőből a kedvenc kajáit, tusfürdő mehet picit több amikor náluk fürdesz stb.
2018. máj. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Mert egyrészt ő is hasonló érzéseket táplál irántad, mint te iránta (azzal a különbséggel, hogy a tiéd jogos), másrészt annyira nemtörődöm és buta, hogy nem érdekli.
2018. máj. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Én ezt először megbeszélném a barátommal, majd az anjával. ha ez nem működik, akkor simán elkezdeném elhasználni a rúzsát, kifújni a parfümjét, mikor a barátomnál vagyok.
2018. máj. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%
A srácnak kéne a sarkára állnia, ennyire nem lehet mulya.
2018. máj. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell fujkálni semmit,azzal csak lesüllyedsz hozzá,a fiunak kell lépni,és kinyitni a száját,v elköltözni ha olyan rossz otthon.
2018. máj. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, de ha a barátod 20 évesen nem tud egy ilyen piti ügyben a sarkára állni, nem sok jövőt jósolok nektek. Anyós irányából ez csak a kezdet.
2018. máj. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Ha elkezdenéd kifújkálni a parfümjeit, használni a cuccait, stb, abból csak kvanagy balhé lenne, mert ő aztán biztos, hogy neked ugrana.

Ebben a helyzetben bizony a kedves párodnak kéne megkeresni a tökeit, amiket anyuci eldugott valamelyik fiókba, és végre a sarkára állni.

Mivel most érettségiztetek, célszerű lenne mind a kettőtöknek munkát keresni, és közösen albérletbe költözni.

Az ilyen embereket nem lehet szép szóval meggyőzni, távol kell inkább maradni tőlük. Ez van.

2018. máj. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
Lehetoleg ne ess teherbe mig jo tavolra nem koltoztok el...
2018. máj. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is a barátodon múlik a dolog...ha ti nem vagytok jóban és szóvá tennéd neki, akkor tuti, hogy neked ugrana és mindenért te lennél a hibás stb. és onnantól kezdve csak még rosszabb lenne. A barátoddal üljetek le és beszéljétek meg a dolgot, hogy szeretnéd, ha jobban kiállna kettőtökért és próbáljon meg jobban érvényesülni az anyukájával szemben. Ha többszöri próbálkozás és beszélgetés után sem sikerül rendezni ezt a gondot és az anyukája továbbra is lenyúja a cuccait, akkor nem tudok mást mondani, csak azt, hogy ha valamilyen ajándékot vesztek neki, akkor azt ne vigye haza, hanem tárolja és használja nálatok. Ha másik városban tanultok tovább (ha együtt fogtok lakni, akkor még jobb :) ), akkor már minden sokkal könnyebb lesz és kvázi magától megoldódik majd ez a probléma, hiszen úgy már magával tudja vinni a cuccait és nem kell rejtegetni senki elől sem.
2018. máj. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is párodnak kell megbeszélni vele, álljon a sarkára és mondja meg hogy "nem anya, ez az enyém ,a barátnőmtől kaptam, ha kell neked majd veszel TE, MAGADNAK"

Mikor kaptam egy kis sminkpalettát ami anyának nagyon megtetszett akkor se kezdte el használni mondván jaj csak havi 1-2 alkalom, egyszer kipróbálta (persze megkérdezte előtte) aztán elment venni egyet magának. Nem értem ez miért olyan nehéz anyukának.

2018. máj. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!