Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Igénytelen anyóssal mit lehet...

Igénytelen anyóssal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Anyósommal együtt lakunk... alapból nem egészséges a szituáció, de még 2-3 évig nem tehetjük meg, hogy elköltözzünk. Nemsoká születik a kisbabánk és nekem vissza kell mennem dolgozni, hogy megfelelő hitelt kapjunk egy ház vásárlásához, tehát ez még idő. A másik, hogy albérletbe sem szeretnénk menni, igaz, annyit anyukának is fizetünk az itt lakásért, plusz rezsi, de egyedül meg a hitelét nem bírná fizetni...szóval ilyen közös türelmi időszak, kölcsönös "segítség" szerű. A probléma azzal van,hogy anyuka teljes mértékben hasznavehetetlen. 9 hós nagy hassal már a járás is nehezen megy, de simán elnézi, hogy csúszok-mászok a földön, hogy a követ lesikáljam. Heti egyszer dünnyögve, csapkodva esetleg elmosogat. Semmiből nem veszi ki a részét, egy seprűt nem fog meg. Ő tök jól elvan a térdig érő retekben,amit én nyilván nem bírok elnézni, ezért naphosszat utána ganajozok.A szobája elképesztő, ahova én már a lábam be nem teszem. Főzni havi egyszer-kétszer jut eszébe, a konyhát a párommal finanszírozzuk. Utána persze nem takarít el maga után,a gáztűzhely okádék, a földre leesve a fele hozzávaló és jüvanazúgy. Vendéget fel sem merek hívni, mert nekem is forog a gyomrom, ha hazaérek,hogy éppen mi vár itthon. Cipővel mindenhova bemegy, a még vizes kőre is rámászik, ha szóltam érte, akkor azt kaptam, hogy rosszkor mostam fel. Úgy kell rászólni,hogy budi után kezet mosson, kb 3-4 hetente fürdik, pár naponta felcsapja a lábát a CSAPBA és ott mossa, de ennyi. De a parfüm az megy, a műköröm az is, hajlakk, közben meg eszi a kosz az embert. Nagyon sokat veszekszünk vele, hogy kapja össze magát, mert már nem bírjuk, de semmi változás, én pedig már nem bírok el ennyit, idegileg se. Babával meg végképp nem fogok tudni még utána is csuszkolni. Csak a költözés lehet a megoldás?
2018. jún. 4. 15:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Miért vállaltatok ilyen helyzetben gyereket?
2018. jún. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Igen az, meg esetleg várhattál volna akkor még a gyerekvállalással. Nem is értem, pár év múlva már tudja fizetni a hitelét? Eleve miért költöztél be ilyen retekbe? Ha pedig te tényleg annyit takarítasz, hogy lehet ekkora mocsok, egy nap alatt azért nem tud akkora koszt csinálni.
2018. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

És te ide szülsz. Gratulálok!

Igen, csak a költözés a megoldás, mert kisbabával örülsz majd, hogy lyuk van a seggeden, nem utána fogsz takarítani. Esetleg a havi egyszer megmosott kezével fogja majd a gyerekedet?

Nektek kéne összekapni magatokat, és gyorsan elhúzni albérletbe

2018. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

A megoldás a költözés, ha NEKI megfelel a SAJÁT LAKÁSÁBAN az, ami van, akkor NEKED semmi beleszólásod, legfeljebb ha nem tetszik, akkor teszel ellene (ahogy eddig).

HA meg beszólogatsz neki, akkor jogában áll mondani, hogy máshol keressetek lakhelyet, ö nem köteles otthon eltürni, hogy egy gyakorlatilag idegen veszekedjen vele.

2018. jún. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Gratulálok a választásodhoz. A párod miért is nem segit,elnézi h nagy hassal te csuszol mászol,vannak bajok. Igen,oda se kelett volna menni,sőt gyereket se kell szülni olyannak akin még ott a köldökzsinor. Mondom ugy h én is ráfaragtam... És szélnek lettem eresztve gyerekkel egy bőrőndel.
2018. jún. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem volt ő ilyen egyébként. Attól tartok, hogy mivel azt látta, hogy tök jól elvezetem a háztartást, neki már nem kell "belenyúlni". Vagy depis lett attól, hogy várhatóan nem maradunk itt élete végéig,amivel nyilván tisztában van és egyedül fog maradni a lakásban, nem tudom. Nem mondja, mi baja
2018. jún. 4. 15:52
 7/20 anonim ***** válasza:
81%
El lehet költözni tőle.
2018. jún. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem olvastam végig. Menjetek inkább albérletbe.
2018. jún. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Költözzetek el... jaaa, hogy az nem jó, a lakásába betelepedni az okés, meg nyafogni?


Hát, így jártál :)

2018. jún. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
Mivel azt írod a hitelét nem tudná fizetni...Felhívjátok a figyelmét arra,hogy: amiket felsoroltál...majd mondja el ő is gondját aztán megegyeztek valamibe és ha nem működik akkor fogjátok magatokat és költöztök. Teljesen korrekt így
2018. jún. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!