Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudom majd a legjobban...

Hogyan tudom majd a legjobban támogatni a páromat, ha meghal az édesapja?

Figyelt kérdés

Tudom, mindenkinek egyedi, meg sok türelem de mégis..

Az öreg épp, hogy 60 éves, másfél éve diagnosztizálták, tüdőrák. Persze, rengeteg cigi, még több stressz, túlhajszolta magát állandóan. Nagyon sajnálom, mert nagyon bírjuk egymást, de szegény már ülni sem tud egyedül, gyenge, fájdalmai vannak, egyre kevesebbet van magánál. Egy pár hete látom a páromon, hogy minden telefoncsörgésre összerándul, néha inkább nekem adja a telefont én vegyem fel, láthatóan retteg, hogy rossz hírt kap. Tudom, hogy nekem kevésbé kéne majd gyengének lenni mint neki, ha eljön az idő, hogy a támasza lehessek, illetve gondolom az ügyintézésben is segítek amennyit tudok, de mire számítsak kb?

Nekem hála Istennek legutóbb 15 éve kellett ilyesmi szituációt átélnem, gyerekként mikor a papám meghalt, de ott még aktívan segíteni nem igazán tudtam, inkább csak próbáltam nem láb alatt lenni.

Köszönöm.



2018. jún. 7. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Légy mellette, hallgasd meg, ha egyedül akar lenni, akkor pedig hagyd békén.


Röviden.


Én anya halála után vagy két hétig bezárkóztam a szobába, csak ennyi mentem ki, meg apával beszégletni kicsit.

Amúgy olvastam, naplót írtam minden érzésemmel, gondolatommal, gyertyát gyújtottam, fényképeket nézegettem és bőgtem.


Suliban nem, apa előtt sem, de amint egyeedül voltam, átengedtem magam a gyásznak.


Ismerősöm meg apja halála után buliból buliba járt, neki így ment a feldolgozás, hogy kitombolta a fájdalmat.

2018. jún. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én páromnak az segített, hogy ugyanúgy viselkedtem, mint azelőtt, így látta, hogy nem áll meg a világ.
2018. jún. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én páromnak is az segített, hogy ugyanúgy viselkedtem, mint előtte, nem változott semmi sem.


Érezze, hogy mellette állsz, támogatod. Ha beszélni akar az apukájáról, vagy a történtekről, hagyd beszélni, hallgasd meg, de ha nem akar beszélni, semmiképp se erőltesd.

2018. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt találsz konkrét tanácsokat a témában: [link]

Az utolsó előtti cím: Hogyan segíthetnek mások?

2018. jún. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!