Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan esik rosszul a dolog?...

Jogosan esik rosszul a dolog? (kicsit hosszú lesz bocsánat)

Figyelt kérdés

Párommal 4 éve vagyunk együtt, külön élünk, egy településen belül. Egy hónapban 2 vasárnapot szoktunk anyósnál ebédelni.


Kb. 3 hónapja voltam kivizsgáláson, kiderült, hogy glutén- és laktózérzékeny vagyok (voltak tüneteim már régóta, ezért is mentem el). Tehát nem ehetek meg akármit, ha nem akarok magammal kiszúrni.

Anyós a vizsgálat eredményéről kérdezett azelőtt, hogy mentünk volna az ebédre, mondtuk hogy ez és ez van, de amúgy tudja mi ez a betegség, egészségügyben dolgozott.

Erre besértődött, amikor a vasárnapi ebédnél nem ettem húslevest, rántott húst, krumplipürét, meg valami süti volt még (amúgy mindig ezek vannak, de ebbe most nem megyek bele) a betegségekre hivatkozva.

Nem is vártam el tőle, hogy főzzön külön nekem, ezt előtte mondtuk is, hogy megoldom majd.

Következő alkalommal vittem magammal kis dobozban ebédet, hogy megeszem azt, megengedte, hogy megmelegítsem, de láttam, hogy rosszul esik neki, hogy nem azt eszem, amit ő főzött.

Most meg azért hepciáskodott, mert csak a férjem megy ebédre, én meg ebéd után megyek, 2 óra felé csak.


Erre a férjem bepipult (de már a külön ebéd melegítése esetnénél is), mondta, hogy azért, hogy üljek és nézzem, hogy ők esznek, mert én nem tudok enni, ha mást viszek, akkor meg az a baj, azért nem muszáj ott lennem az ebédnél, de ezek után ő sem fog jönni, amíg ilyen hülyeség miatt csinálja anyósom a fesztivált.

Továbbá azt is megemlítette neki, hogy ha azt szeretné, hogy én is egyek, a szeletelt húsok közül egyet hagyhatna natúran serpenyőben sütve, nem lenne nagy megterhelés.


Az, hogy a férjem mellettem áll (és a testvére is ugyanezt mondta), jól esik. De bánt, hogy anyósom ezen puffog, nem akartam megbántani semmivel, de úgy érzem, ez egy olyan dolog, amiről nem tehetek, hogy kialakult nálam.


Hasonló esetben Nektek is rosszul esne a dolog?


2018. jún. 7. 13:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Igen, nekem is rosszul esne.

Nem is értem, hogy miért nem érti meg.

Én se mennék így.

2018. jún. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%

Nyilván. De te is tudod. En elhiszem hogy jó kibeszélned magadból ezt a (jogos) sérelmet, de őszintén mit vársz most? Mindenki azt fogja írni, hogy ja igazad van, anyósod bunkó. De ezeket elolvasva változik majd valami?!

Anyósok is emberek, nem kell félni tőlük. Ha nem akarsz, nem mész ebédre. Ennyire egyszerű.

2018. jún. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Jogos.

Nekem annyi a kulonbseg, hogy a csaladban senki fel nem fogja, hogy ez van nekem, csak lehulyeznek miatta es azt allitjak, hogy kitalalom :)

2018. jún. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%
hát anyósodnak vigyél papírt ahol le van írva milyen ez a betegség, és mutasd meg a leleteidet. Ha ez sem használ, akkor szimplán ne járj át. És persze közöld vele, hogy egészség ügyisként több esze lehetne.
2018. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem attól, hogy eüben dolgozik még nem biztos, hogy érti a dolgot. Gondolom nem orvos. Sógornőm is 20 éve eü-s, de csak adott dolgokat ismer jól. Elvileg egyébként az is ártana neked, ha ugyanabban a serpenyőben csinálná a kajádat mint a többiekét. Szóval mindent külön, más eszközökkel kéne csinálnia.


Természetesen nincs igaza, csak elképzelhető, hogy nem érti mi a gond.


Én sem mennék így enni, ha ebből vita van.


Én lehet meghívnám enni őket, vagy felajánlanám, hogy egyik főzésnél segítek és akkor bele tudok nyúlni kicsit. Vagy segítséget kérnék, hogy olyan kellemetlen, hogy nem ehetem a régi kedvencemet, segítsen kitalálni pár kaját....

Szóval szerintem nem feltétlenül rosszindulat motiválja. Sokan hiszik az allergiások, hogy csak finnyásak, vagy nem is tudják, hogy milyen karjában mi van.. Pl tudja, hogy kenyeret nem eszel, de meg se fordul a fejében, hogy a rántotthús is lisztes.

2018. jún. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%

Tudom miről beszélsz. Én is többféle ételérzékenységgel küzdök és minden társaságban van legalább egy hülye, aki nem érti meg, hogy ez nem hiszti.

Amúgy a húslevesből miért nem ettél? Nem szedsz bele tésztát és eheted.

2018. jún. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
van aki egyben főzi tésztával a levest.
2018. jún. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
17%
A húslevesbe nem szokták belefőzni a tésztát, de ha mégis úgy csinálja, akkor meg lehet kérni, hogy főzze külön. A krumpliból meg tegyen félre néhány szemet, mielőtt megtöri és akkor azt is lehet enni egy kis főtt hússal.
2018. jún. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%
én anyósom ha megyünk laktózmentesen főz.
2018. jún. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

Nem lenne túl nagy teher kicsit máshogyan főznie, pl. ahogy írták a tésztát külön kifozni vagy laktózmentes tejjel csinálni a krumplipürét, margarinnal. De ha a szándék nincs meg benne akkor nyilván nem fog így tenni, ezt neked is el kell fogadni. Nálunk állandóan diétázó rokonok vannak így csak tologatják az ételt vagy nem is esznek, mert "bereggeliztek", "ég a gyomruk" és hasonló alibik. Sose mondták, hogy mit ennéknek szívesen, így nehéz kitalálni, de már inkább készülünk nekik salátákkal stb. Emellett finnyásak is, csak az asszony főztje jó, azzal meg nem tudunk mit kezdeni.

Rendes férjed van, hogy kiáll melletted de így nem leszel az anyósék szíve csücske az tuti...

2018. jún. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!