Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit szólnátok ebben a...

Ti mit szólnátok ebben a helyzetben a megjegyzésekre?

Figyelt kérdés

Mikor megismerkedtem a férjemmel neki már volt egy lakása, amit részben önerőből, részben hitelre vett. 1 évvel később úgy döntöttünk összeköltözünk, hogy több időt tudjunk együtt tölteni, ne kelljen egyik városból a másikba ingázni.

Mikor összeköltöztünk a szüleim nagyon örültek neki. Anyu megbeszélte Apuval, hogy ami maradt pénz (mikor 18 éves lettem elköltöztem albérletbe és a nagy családi házat eladták és kisebb lakásba költöztek a szüleim) azt adják nekem elő-örökség gyanánt. Így akartak támogatni "új" életem kezdetén. Milliós összegről volt szó, én úgy döntöttem férjem lakásába fektetem, jelzálogmentes lett a lakás. Mindkettőnknek jobb lett így, hogy nem kellett a hitellel bajlódni. Maradt is még pénz, amiből felújítottuk a lakást, új bútorokat vettem és kocsit. Természetesen a lakás tulajdonjoga annak alapján változott, hogy a hitelt én fizettem ki, ami jóval nagyobb volt mint az önerő. A felújítások miatt növekedett a lakás értéke, ami szintén nekem köszönhető (pontosabban a szüleimnek, hiszen tőlük kaptam a pénzt, amiért nagyon hálás vagyok nekik!). Most itthon vagyok a kislányunkkal és folyamatosan megkapom anyóstól, hogy egész nap itthon vagyok és nem csinálok semmit, mert szerinte az hogy ellátom a gyereket az egyáltalán nem fárasztó. Bezzeg a kisfia mennyit dolgozik. Férjem elég rendesen helyre szokta őt rakni, de emintha meg se hallaná anyós. Fújja, hogy ingyenélő vagyok, holott mindig is eltartottam magam, hiszen albérletben laktam még a férjem előtt és a lakásunk tulajdonjogának a 3/4-e az enyém. Most, hogy itthon vagyok kapom a Gyedet, ami nem sokkal kevesebb mint a férjem fizetése, szóval nem hiszem, hogy ingyenélő lennék. Anyós teljesen úgy tartja a lakásunkat, hogy az a fiáé, mert hát még fia vette a legelején és nem érti meg, hogy azóta változtak a viszonyok. Mindig kihangsúlyozza, hogy nekem itt nincs szavam, mert én lakok a fiánál. A kocsit is (amihez aztán pláne semmi köze a fiának) folyamatosan kölcsönkéri. Amikor napközben átjön unokázni, akkor is úgy jön-megy itt nálunk, mintha az ő lakása lenne és velem viselkedik úgy mint egy vendéggel. Ti mit szólnáltok erre? hiába mondjuk el neki a tényeket, mintha meg se hallaná. :(


2018. jún. 8. 09:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Ha tényleg ilyen durva, akkor én minimálisra csökkenteném vele a kapcsolatot. Oké, jöjjön unokázni, mert ő a nagyi, de akkor is vendég. Akkor jöhet, amikor mi akarjuk. És ne csináljon úgy, mintha övé lenne ott minden. Az autót meg nem adnám kölcsön.

Én keményen megmondanám neki a véleményemet. És baromira nem érdekelne, ha megsértődik. Legalább ritkábban jön :)

Nem hiányozna, hogy valaki elrontsa a boldogságunkat.

2018. jún. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Zárd be a kaput.
2018. jún. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyóst nem beengedni, az autót meg nem kölcsön adni neki! Unokázhat, ha neked lesz rá időd, kedved. Mit képzel magáról?
2018. jún. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy én anyóssal nem tartom a kapcsolatot. Ő nem jön hozzánk, én nem megyek hozzá. Ha látni akarja az unokáját (bár ez nem jellemző), akkor a fia elviszi hozzá (már ha a gyereknek és a férjemnek is van ehhez kedve).
2018. jún. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
A kovetkezo ilyen beszolasnal ugy elkuldenem a fenebe, hogy tobbet nem lenne kedve gyokerkedni nalam, az fix!!!!
2018. jún. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
A férjed nem szokta elég rendesen helyrerakni, mert akkor meghallaná. Erőteljesen kell mondani, nem udvariaskodva. Mindennemű közös légtérben való tartózkodást szakíts meg az anyóssal; ahogy belép, te menj el otthonról, vagy ha nagyon nem akarsz, akkor a másik szobába. És ha semmi se használ, akkor a férjednek ki kell tiltania tőletek, mondván, hogy aki a feleségét pocskondiázza, annak nincs helye a lakásában.
2018. jún. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%
Nem értem, hogy mi itt a kérdés. Legközelebb megmutatod neki a tulajdoni lapon a nevedet, és megkéred, hogy távozzon a TE lakásodból. Legközelebb meg be se kell engedni, az autót (ami ezek szerint 100%-ban a tiéd) nem adod kölcsön. Tanulj már meg kiállni magadért és határozott nemet mondani, ne mártírkodj.
2018. jún. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Még ha tényleg csak oda költöztél volna, és a férjed is tartana el, még akkor sem lenne ehhez semmi köze az anyósodnak, de mivel nem ez a helyzet így főleg befoghatja a lepénylesőjét.


Azért durva, hogy ilyen hangnemet enged meg magának veled szemben. Ehhez a férjed mit szól?

Amúgy én ezt könnyen megoldanám. Majd ha tud viselkedni, akkor jöhet az unokához. Milyen jogon ugat ő bele a ti életetekbe?

2018. jún. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

Nem szólnék semmit, korlátolt idiótákkal nem fárasztom magam.


Ha már ezerszer meg lett mondva, és úgy is fújja a magáét, hát ez van :D, anyósod hülye, akire felesleges energiát pazarolni.

2018. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
De te is hülye vagy, amiért ezt hagyod, ez meg a másik...
2018. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!