Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyóspajti közvetlen közelben,...

Anyóspajti közvetlen közelben, költözés vagy módosítás? Van esetleg valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Együtt élünk anyósékkal, külön van a két lakás, de közös a kert... Van egy gyerekünk is (5éves)... Felvetődött már ezer éves problémánk újra, hogy akármennyire is külön ház, de nagyon közel vannak, mindent hallanak, pluszban anyósom nem egy nyugodt, inkább pörgős, mindenben kotnyeleskedős de jó indulatú típus. Nem vagyunk rosszban, szeretem őt, de akkor is sok... Anyagilag most már hála égnek szépen állunk.. De így is ilyen ingatlan árak mellett felmerül a kérdés... Vegyünk fel hitelt egy saját házra és fizessük 20 éven át a törlesztőt? Vagy a spórolt "önerőből" csináljunk egy emeletet és válasszuk le valahogy még jobban a házunkat? ... Megoldaná ez a dolgokat? Tudom, mindenki a saját élete kovácsa és lényegében ez úgyis a mi döntésünk,de érdekelne mások véleménye. Tönkreteszi az életet egy nagy hitel? Menjünk inkább albérletbe? Építsük tovább a sajátot, várva, hogy a bejárat áthelyezésével és egy kis kerítéssel lesz változás? Nem tudom mi az ésszerű, komolyan...

#szomszéd #anyós #nagy hitel
2018. jún. 11. 16:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%
Ha vita és veszekedés nincs, én nem költöznék el. Inkàbb építeném tovàbb a sajàtot és félretenném a pénzt a gyermekemnek :) Nagy kincs a mai vilàgban, ha hitel nélkül van egy házatok!
2018. jún. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nyílt vita és veszekedés nem szokott lenni, én viszont sokat nyelek, nem szólok vissza, ha nem is értek egyet vele... Meg a gyerekkel kapcs. sok mindenbe beleszól, úgy, hogy észre sem veszi... Sajna ezek miatt a dolgok miatt fontolgatjuk a költözést vagy albiba vagy hitelbe. Magánéletünk nem nagyon van így az a baj.
2018. jún. 11. 16:36
 3/25 anonim ***** válasza:
93%

Én inkább fizetnék 80 évig, de anyós közelében nem élnék, főleg ilyen mellett. Ma még ilyen, később majd még rosszabb lesz, amikor már végleg ott ragadtatok az "emeleteteken".

Eladni se lehet azt a házrészt.

Kell egy szép ház (építtetni drága) 150 km-re onnan, az nincs se túl messze és túl közel.

2018. jún. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

Költözz el. Házrészt eladni nem fogsz tudni soha, plusz kidobott pénz minden ráfordított fillér, mert nem fogod tudni eladni annyiért egyben sem, amennyit ráfordítottál.


Költözzetek külön. Már most "sokat nyelsz". Nem kell. Az élet nem egy túlétőtúra. Gondolj bele, miért kellene nyelned egy életen át? És mi lesz, ha 10 év múlva már nem akarsz majd nyelni? Kész az anyagi bukta.

2018. jún. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
Én a hitelt választanám. Egy egészséges 50 km távolságra a kedves mamától.
2018. jún. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

3 hónapig éltünk együtt anyóssal, apóssal. Menekültünk az albérletbe. Most sem tennénk másképp.

Idővel az agyadra fog menni, hidd el.

A ház pedig értéktelen lesz így. Akkor inkább a hitel.

2018. jún. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... Az idővel agyadra fog menni dolog érthető számomra, 8 éve vagyunk így... Csak az is érdekelne, milyen úgy élni, hogy havonta fixen 20 évig 180-200ezer ft-os fix törlesztő mellett hajtod álomra a fejed. Melyik a nagyobb teher? A közelsége két generációnak vagy az életre szóló adósság?... Illetve persze az albérlet is ennyi, de az nem köt le 20 évre... Sok a kérdés a fejemben. :(
2018. jún. 11. 18:15
 8/25 anonim ***** válasza:
95%

Azért a 20 év 200 ezer fix törlesztö,elég durva...milyen házat vennétek?


Megközelitöleg se ennyi a törlesztönk, de teljesen nyugodtan hajtom álomra a fejem 3 gyerek mellett.


Biztos a munkahelyünk,van tartalékunk és a hitelhez megfelelö biztositás halál,baleset,munkanélküliség esetére .


Anyosomék,anyuék pedig a korrekt 40km-re.

Mindenhéten találkozunk szinte, de van életünk is...

2018. jún. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%
Én egyszer koltoztem anyosékhoz a vége az lett h egy boronddel és gyerekkel raktak ki,miután ki álltam magamér mer meguntam h én hurcolásuom a részeg fenekét,látom el null 24 ben a gyereket mer az nem a férfi dolga, bejárono cseléd ágybetét voltam ,amúgy mikor már dolgoztam anyos intézte a nőket az ágyunkba,szová tette h igényes vagyok ,turkált a fehérneműmbe nem hagyott minket ugy együtt lenni megtiltotta a másidik gyereket. Hagyjuk én orulok h elszabadultam jo lecke volt. Anyos legyen minél messzebb..
2018. jún. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
Külön költözés anyosektol! Mi is most fogunk, pedig nem egy telken lakunk hanem két külön utcában de így is pár percre vannak tőlünk. Inkább fizetünk 25 éven keresztül hitelt, de tudjuk élni a saját életünket beleszolas nélkül. Ha nyugodt életét akarsz, akkor saját házat vesztek külön telken lehetőleg ne egy faluban/városban velük, és akkor lehet nyugodt életetek. Ha most nincs is nagy probléma de már most felmerül benned ez, akkor ez lesz a jó megoldás. Később bánni fogjátok ha a mostani házba ölitek a pénzeteket, és nem egy saját külön állóba.
2018. jún. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!