Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kötelező családlátogatás a...

Kötelező családlátogatás a hétvégén. Kinek adtok igazat? Mi a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Én 22/f vagyok, Ő 19/n.

Kevesebb mint fél éve vagyunk együtt, kevesebb mint két hónapja lakik nálunk (szüleimmel élünk). Ez idáig oké.

Eredeti lakhelyétől kábé 120 km távolságra vagyunk.

Ő szülei elváltak, az édesanyjával élt, édesapja lépett le és egy másik nővel van.

Igaz hogy, amióta nálunk lakik nem sikerült még haza mennie látogatóba..sok anyagi dolog és a személygépkocsim meghibásodása miatt, amit egyik szerelőtől a másikhoz vittem mire egyik nekilátott..ezért is én voltam a hibás hogy eddig tart a dolog.

Tehát oké hogy hiányoznak a szülei, de a bajom a következő:

Normális esetben a szüleim az Ő szüleit ismerte volna meg..Most viszont meghívás nélkül beajánlkozva írt neki az a nő aki az apjával él, hogy baj lenne-e ha eljönnének ?

1. Szerintem ez nem így működik, mert erre úgyse mondott volna nemet..azért is kérdezte a nő meg így.

2. Ő nincs mit itt keressen, semmi dolgunk nem lenne vele, meg sem kellene ismerjék szüleim (szerintem) mert nem a család része, egy senki.

Találkoztam már vele, kényszeresen jópofizik, elviselhetetlen.

Erre mondta a párom hogy az apja akkor megfog sértődni és nem fog egyedül jönni..

Most gondoljatok bele, egy vadidegen nőt kell elviselnie mindenkinek, etetni, szállást adni egy estére..a fenét.

Nagy nehezen nem kimondva az igent, végül beleegyeztem a szüleim igenjei után.

Végül tegnap kiderült hogy még a nő lánya is jön. MEG SEM LETTÜNK KÉRDEZVE.

Az már végképp senki nekünk, mondjuk a nő is az amíg nem veszi feleségül az apja.

Egyeltalán nincs mit itt keressen a csaj, de nemhogy a csaj hanem az anyja sem..Felhúz a gondolat is.

A párom sem bírja a nőt, a lányát meg Ő sem ismeri pont mint én.

Na meg azt hajtogatja nekem hogy én nem értem meg. MIT ÉRTSEK MEG EZEN ? nincs mit itt keressen. Nincs itt helye.

Ti hogy fogadtátok volna ? Mit tennétek ?


2018. jún. 13. 19:10
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
72%

Ha az apja "új" családja, akkor értelemszerüen ök is beletartoznak a barátnöd környezetébe.


Viszont ha szerinted a barátnöd családtagjai neked senkik, és nincs helye nálatok, akkor nem sokáig fog tartani a kapcsolat, és MOST hagynálak ott emiatt.

2018. jún. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
69%

Hát kérdező, te aztán rendkívül szociális ember lehetsz!

Volt régen egy aranyhörcsögünk, Tóni, na ő pont olyan volt mint te, volt hörcsögkereke és játékai, mégis egesznap a hazában aludt, ha valaki játszani akart vele, akkor meg morgott, mint egy motor.

2018. jún. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
82%
Korai még nektek ez a papás-mamás. Maradjon mindenki a kis gyerekszobájában, úgy járjatok egymással.
2018. jún. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
73%

"Most gondoljatok bele, egy vadidegen nőt kell elviselnie mindenkinek, etetni, szállást adni egy estére..a fenét."

Hát haver, én se látnálak szívesen egy percre se. Akár milyen jófej vagy.

2018. jún. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Jó hogy neki adtok igazat..senki nem ért meg engem.
2018. jún. 13. 19:29
 6/40 anonim ***** válasza:
68%

Akármit is írnak a többiek, ha valaki nekem unszimpatikus, nem jön a házamba. Akkor sem, ha a saját közeli rokonom.

Megkérdezés nélkül pedig a házam másik tulaja sem hoz senkit...

2018. jún. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem arról szól, kinek van igaza. Egy lány nemcsak pnából áll. Vannak szülei, barátai, rokonai. Ezt a békát le kell nyelni, még ha nem is tetszik.
2018. jún. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
79%
Ez kellemetlen nem jó,de ez van a felnőtt világ pontosan ilyen. Ők a párod családja,tolerálni kell. Ha ez nem megy akkor pedig tényleg jobb volna ha mindenki a saját otthonában játszaná a felnőttesdit.
2018. jún. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
84%

"Erre mondta a párom hogy az apja akkor megfog sértődni és nem fog egyedül jönni" - és igaza is lenne. Ha te nem így éreznél, ha a te rokonaid azt mondanád, hogy a párodat ne vidd, mert nem akarják kerülgetni, akkor ez nem kapcsolat. Tudomásul kell venned, hogy az új nő (sőt, annak a lánya is) része a párod "apa-csomagjának"...

"senki nekünk, amíg nem veszi feleségül az apja" - ez nem így van, ez a felfogás túlságosan régimódi (amúgy házasságpárti vagyok)

"etetni, szállást adni egy estére" - EGY estére!!! Ez rendkívül filléreskedő megjegyzés!

"Nagy nehezen nem kimondva az igent, végül beleegyeztem a szüleim igenjei után" - ha a szüleid igent mondtak, te milyen jogon mondtál volna nemet, ha egyszer a szüleid házában éltek???


Mit tennék? Felnőttként viselkednék, és "jópofiznék" a párom kedvéért arra a kis időre, amíg ott lesznek, és NEM durciznék, mint egy hiszis kisfiú! Írod, hogy a párod sem szereti, de elviseli őket az apja kedvéért! Neked miért olyan vállalhatatlan, hogy KIÁLLJ a párod mellett, és MEGKÖNNYÍTSD neki ezt a találkozást?


Ha nem szeded össze magad, és nem viselkedsz felnőttként, én tuti nem terveznék veled hoszzú távra, mert nem lehet! A párod egyenrangú fél, nem egy plüssnyuszi! Attól, hogy a te szüleid otthonában éltek, még nem leszel te a mindent-megmondó-eldöntő ember, hiszenn éppen arról van szó, hogy a KÖZÖS életeteket akarjátok elkezdeni, nem?


Teljesen megértelek, hogy ez bosszant, és fáraszt, de legyél már egy kicsit nagyvonalú!

2018. jún. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
63%

A mi családunkba is van ilyen rokon, aki imád vendégségbe jönni!

Na, vendéget fogadni már kevésbé!

120 km nem távolság! Mért akarnak nálatok aludni?

De szerintem, meg lehet mondani, hogy ez nem a ti házatok, így ti nem is tudtok vendéget fogadni!

Én neked adok igazat! Főleg ez az ottalvósdi nem tetszik!

2018. jún. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!