Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, hogy anyósom ne...

Mit tegyek, hogy anyósom ne zaklasson folyton a főzéssel?

Figyelt kérdés
Mivel ők vidékiek, már egész kiskorában a tűzhely mellett állt, neki a kaja, főzés körül forog a világ. Mi városban élünk, ráadásul van egy éttermünk, teljesen felesleges napi szinten főznünk, nagyon ritkán adódik rá alkalom. Mégis minden egyes találkozáskor megkérdezi, hogy:"Szoktál főzni?" Mire a válaszom: Nem. Meg azt is kérdezi, hogy: " Mit főztél?" Mondom: Semmit. Állandóan recepteket mesél nekem, meg hogy majd eljön és főzünk ezt meg azt. Ilyenkor egyik fülemen be, a másikon ki. Hogy értessem meg vele, hogy ez engem nem érdekel? Az a baj, hogy teljesen más világból jött.
2018. jún. 18. 16:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
A "nem" helyett mond azt, hogy hoztunk az éttermünkből magunknak. Csak megérti.
2018. jún. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
32%
Mit vársz egy falusi nőtol,egyetlen kielégito élménye a főzés ebben van sikere meg ez az egyetelen amit tud,a fanakanál melett volt a helye mindig.. Ez a tipus fel nem fogja h egy másik nőt ez hidegen hagy .... Hagyd rá,egyik fül másik fül.
2018. jún. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Talán csak nem tud más témát felhozni.

Vagy kedveskedni akar evvel, hogy közösen főztök majd?

2018. jún. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Ne menj bele a beszélgetésbe, csak add mindig ugyanazt a semleges választ.

"-Szoktál főzni?

-Nem, nem kell, van egy éttermünk.

-Mit főztél?

-Semmit, nem kellett, hoztunk az étteremből.

-Majd átmegyek és főzünk valamit.

-Köszönjük anyuka, de nem szükséges, van egy éttermünk, elmehetünk oda enni."

2018. jún. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy az étteremből mindig viszünk haza kaját. Ezért is nem értem, miért kérdezi meg minden alkalommal. Szakácskönyveket is szokott nekem venni. :D Én már tudtára adtam sokszor, hogy nekem nem ez áll érdeklődésem központjában, de valahogy még mindig nem érti. Megbántani nem akarom, mert amúgy jó a viszony köztünk, és többnyire egyet gondolunk mindenről.
2018. jún. 18. 16:53
 6/18 anonim ***** válasza:
24%

nekem nem ez áll érdeklődésem központjában


Nekem se, de azért tudok főzni, és főzök is minden nap.

2018. jún. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Hagyd a Mamaát, hadd meséljen. Ha nem jön minden héten főzni nektek, nem fog megártani.

Meg lehet, hogy azt gondolja, az étteremben biztosan nem készítik el a fiacskája kedvenceit, legalábbis nem úgy, ahogy otthon megszokta.

Az én anyukám városi orvos, 80 fölött van, én is elmúltam 50. Naponta telefonálunk. Nem múlik el vasárnap, hogy ne kérdezné meg, mit főztem, sütöttem-e valamit. Sőt, már pénteken érdeklődik, mit fogok főzni a hétvégén. Eleinte teljesen kétségbe tudott esni, ha közöltem, hogy fogalmam sincs, majd még kitalálom /körülnézek a mélyhűtőben/stb. Az ő fejében ez nagyon fontos dolog, a családról gondoskodni kell, mégpedig úgy, hogy főzöl (és sütsz) nekik. Ahogy ő is csinálta annak idején.

2018. jún. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Van egy éttermük, de főzzön...lol 😆


Ne foglalkozz vele, ahogy írod is, ő más világban él. Mondd mindig, hogy nem főztél, hoztatok kaját. Én anyósomnak is a főzés a fő témája, már megszoktam 15 év alatt, nem foglalkozom vele (tudok, szoktam is főzni, ha épp van kedvem, de nem csigáz fel a téma)

2018. jún. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%

Anyós pajtás aggódik, hogy melletted éhezni fog a pici fia... Lehet, hogy csak úgy tudod leállítani, ha sértődés a vége. (Én már pofán csaptam volna! Bocsi...)

...ha nem ért a szép szóból...

2018. jún. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Lehet csak próbál közös témát találni veled, csak neki nem nagyon van más a főzésen kívül, ezért próbálkozik ezzel újra és újra. Ha van egy éttermetek, akkor próbálj arról beszélgetni vele. Milyen ételek, hogyan készülnek ott, akármi.
2018. jún. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!