Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós-jelölték miatt alig...

Anyós-jelölték miatt alig keresek pénzt a nyáron (hosszú)?

Figyelt kérdés

Tehát, anyós-jelölteméknek vagy egy vállalkozásuk (szezonális, júniustól augusztus végéig), ahol ez lenne a 3. nyár, hogy dolgozok.

Tavaly "3,5-en" dolgoztunk, én, másik két ember, és a párom volt a "félember" mert ő ritkábban jött, amikor nem az otthoni építkezésen dolgozott(ő arra is kapott napi fizetést az anyukájáéktól). Így tök jól működött a rendszer, hogy 3-an voltunk "teljes állásban" és a párom csak így "fél emberként" jött néha, tök jól kerestünk így, de azért volt is szabadidőnk (ez ilyen napi lejelentős nyári munka, havi max 15 nap, de jó a fizetés, ezért így megérte mindannyiónknak).

Most az a helyzet, hogy rajtam kívül senki sem tudta biztosra mondani, hogy jön a nyárra dolgozni, így anyós-jelöltemék beszerveztek egy embert.

Erre most tavalyról az egyik srác is itt van, + hozott másik 2 embert (testvér és barátnő) dolgozni (mert milyen jó itt dolgozni), és mindenki itt áll, hogy jönni akar dolgozni (de eddig nem szóltak se semmi), és per pill 6-an vagyunk úgy a nyárra, hogy a munkát "3,5" emberrel volt ideális végezni az anyagiakat illetően. (Ez azt jelenti, hogy átlag heti 1,5-2 napot dolgozna mindenki.)

A probléma az, hogy én emiatt a nyárimunka miatt nem vállaltam el a testvérem munkahelyén 2!!! diákmunkát is (amelyek nekem szakmailag is megérték volna, nem csak azért, mert anyagilag is jól fizetett volna), mert most még jöjjek ide, ne hagyjam cserben az anyós-jelöltéket. DE mivel jelenleg 6-an vagyunk a munkára, és mindenki jönne folyamatosan, kvázi havi 40-60 ezret keresnék (tavaly havi 120-140-et sikerült keresnem). Ezzel az a baj, hogy én egyetemista lévén a nyáron "összeharácsolt" pénzből élek szeptembertől májusig, ha viszont feleannyi lesz a fizetésem, értelemszerűen alig lesz pénzem év közben. Diákmunka sajnos kizárva, mert minden órám 85%-án kötelező bent lenni (dékáni rendelet), így reggel 8-9-től bent vagyok sokszor 5-6-ig. Értelemszerűen diákhitelt nem szeretnék felvenni. Anyukámék támogatnak amennyire tudnak, de munkahelyet fog váltani anyukám, ahol valószínűleg kevesebbet fog keresni mint eddig, így pedig már nem fognak tudni támogatni.

Eléggé rosszul érint ez a dolog, és nem tudom, hogy mit kéne tennem. Azért júliusban elkezdeni kapálózni jólfizető, normális diákmunka után már kicsit késő, ki tudja, hogy mikor találnék megfelelő munkát.

Azt se tudom, hogy ha tényleg 6-an leszünk a munkára, akkor anyós-jelöltemékhez hogyan viszonyuljak, hiszen így nekem ez egy anyagi "érvágás" és kérdésessé válik miattuk az év közbeni megélhetésem.

Anyós-jelöltem elég határozottan adja elő magát, de amikor tenni is kéne, ott áll, hogy hát de hogyan? Tavaly is el kellett küldeni egy lányt, mert nem dolgozott jól, és alig merte elküldeni, mert hát mit is mondjon neki? Végül nagy nehezen bekamuzta neki, hogy mivel nem jelentkezett időben, be lett szervezve más, és már nincs hely. Éppen ezért nem valószínű, hogy elküldene bárkit is, mert hát hogyan, meg ugye nekik mindegy, hogy kinek fizetik ki a pénzt, ugyanannyit kell kifizetniük 3 embernek, mint 6-nak.

A párom majd beszél az anyukájával (ő dönt ezekről), hogy sokan vagyunk, valaki(ke)t el kellene küldeni, de pl az apukája szerint nem vagyunk sokan, és mindenki írja le hogy mikor ér rá és meglesz a beosztás (igen, a heti 1,5-2 nappal/fő). Arra nem nagyon gondolnak, hogy ez így egy hónapban mennyit is ad ki egy embernek.


Nem tudom, hogy most akkor mondjam, hogy bocs, de nekem ez így nem kell, és próbáljak meg diákmunkát keresni (esteleg tesómhoz mégis bepróbálkozni), hátha találok, vagy kezdjek el így dolgozni, hogy alig tudok pénzt gyűjteni? Nyilván megvárom, hogy a párom mit beszél az anyukájával, de azért eléggé aggódom, én nem nyaralgatásra akarok pénzt gyűjteni, hanem hogy év közben tudjak ételt venni és ellátni magamat, és ne kelljen diákhitelt felvennem.

Anyós-jelöltemékről egyáltalán mit gondoljak, ha képesek ezt csinálni velem? Hogyan kéne viselkednem velük?


22L



2018. jún. 19. 16:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Értelmes ember ezért nem dolgozik családon belül, hanem független munkahelyet keres!
2018. jún. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

"Anyós-jelöltemékről egyáltalán mit gondoljak, ha képesek ezt csinálni velem? Hogyan kéne viselkednem velük?"


Megértem, hogy rosszul esik.

Azonban ne gondolj róluk semmit emiatt. Ugyanis nekik csak az a fontos, hogy minden flottul menjen, nem az, hogy te keress pénzt, az nem az ő érdekük.


Egyértelműen elmondtad nekik mindazt, ami itt leírtál? Konkrétan?


Én megtenném. Ha elmondod, és azok után sem történik semmi, az más. De így honnan találnák ki, hogy mi áll a háttérben?

2018. jún. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Elmondtad nekik ezt így, vagy arra vársz, hogy gondolatolvasók legyenek?
2018. jún. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Ők tudják, hogy neked a nyári munka az év közbeni megélhetésed?
2018. jún. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%

NEM anyósjelölték miatt nem keresel normláisan pénzt, hanem mert 22 évesen kis hülye megalázkodó vagy, aki ide sír, ahelyett, hogy keresne normális munkát.


Ez a nagy helyzet.

2018. jún. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ne a párodon keresztül üzengess, hanem állj oda anyós elé, mondd el, hogy neked ez a pénz megélhetésre kell, akkor felel meg az állás, ha max hárman vagytok. Kérdezd meg, hogy meg tudja-e ezt oldani, még a héten jelezze neked, hogy mit döntött, mert ha nem küld el senkit, akkor neked gyorsan kell találnod egy másik, anyagilag is megfelelő állást. Így nem tudod vállalni, hogy náluk dolgozz.

Anyós állítólag határozott, légy te is az, udvariasan, de egyenesen mondd el a tényeket. Két értelmes nő meg kell, hogy tudjon oldani egy ilyen szitut.

2018. jún. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
37%

Semmit.

kivárod a párod válaszát és ha még mindig ez a helyzet áll fenn, akkor közlöd, hogy sajnos neked ez az összeg nagyon kevés a gyűjtögetésre(persze csak akkor közöld, ha már találtál helyett, nehogy két pad közé essél). Apósék csak kihasználnak, ez már most látszik és hülye vagy hogy nekik próbáltál a kedvükre tenni, holott talán meg is értették volna ha szakmai okból állsz át. Tapasztalat, ha minden megteszel az anyósnak annál inkább lenéz téged-.-"

2018. jún. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Néhány dologra reagálnék:

Igen, gondolom az a lényeg nekik, hogy minden flottul menjen, DE 3 évvel ezelőtt pont azért kértek meg hogy dolgozzak náluk, mert hogy inkább segítenek nekem, mint hogy egy idegennek adják a fizetést. Ezért nem értem, hogy ha anno fontos volt nekik az én érdekem is, most miért van lekakilva?! Pláne, hogy elvileg szeretnek, ha nem megyek "elég gyakran" hozzájuk, akkor panaszkodnak, hogy mért nem megyek hozzájuk, nem szeretek ott lenni? Családi eseményeknél is mindig izélnek, hogy mikor tudok menni, menjek, stb. Tehát nem értem az egész helyzetet.

TUDJÁK, hogy nekem megélhetésre kell a pénz, azt is tudják, hogy szakmai munkát utasítottam vissza miattuk.

Normális munka? Nos, szerintem nem "nem normális" a munka azért, mert anyós-jelöltékről van szó. A testvérem pl elment egy "normális" nyári munkára, jó fizetést ígértek, heti 3x12 órára. Mi lett belőle? 2-3 hét után heti 6x14 óráznia kellett, és még a fizetést sem úgy kapta, mint ahogy ígérték. Ennyit a "normális" munkáról. Az, hogy anyós-jelöltékről van szó, szerintem csak fűszerezi a dolgot.

A párommal EGYÜTT mondtuk az apukájának a problémát, de mint írtam a kérdés leírásáben, az apukája szerint nem vagyunk sokan, stb. Az anyukájával nem feltétlen tudok mindig találkozni, most pár napig nem fogok tudni, de ezt a helyzetet sürgősen meg kell oldani, ezért lesz az, hogy a párom beszél az anyukájával (sajnos nélkülem).

2018. jún. 19. 19:01
 9/22 anonim ***** válasza:
94%
Én nekilátnék már most másik állást keresni. Magad mondtad, senkit nem fognak elküldeni.
2018. jún. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%
Ezt úgy kellett volna, hogy mikor tesód hozza a 2diákmelót akkor azt elvállalod és szólsz "anyósjelöltnek" hogy idén nem tudaz jönni. Ha meg a lóvé kell akkor meg élj a "családi" előnnyel és JELEZD hogy te ebből élsz a következő fél évben és MINDENNAP AKARSZ dolgozni.
2018. jún. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!