Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi lehet a megoldás ha anyósom...

Mi lehet a megoldás ha anyósommal nem szeretjük egymást, viszont a párom anyuci pici fia?

Figyelt kérdés

Párommal sokat veszekszünk, már úgy érzem gyűlölöm. Anyósommal sem szeretjük egymást, voltak már vitáink, viszont egy udvaron élünk. Van egy vállalkozásunk, amit anyósom intézett amíg mi külföldön éltünk, már hazaköltöztünk, de még mindig főnökösködik. Úgy kell elképzelni, hogy anyósom és a párom a főnök, ők mindent jobban tudnak, engem pedig úgy kezel a párom mint egy cselédet, akármilyen ötletem van semmi nem jó, csak legyint egyet hogy ő jobban tudja. Nagyon elegem van már mindenből.

Viszont van egy másfél éves gyerekünk, én a vállalkozásunkban dolgozom, el se tudom hagyni. És a gyerek is nagyon szereti az apját. Mit tehetnék hogy javuljon a helyzet?



2018. jún. 28. 12:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
68%
Magyarul vele maradsz a pénz miatt. Akkor tűrjed.
2018. jún. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%

Ha lenne kis eszed, akkor NEM az anyós/párod beosztottjaként dolgoznál, mert ez sosem müködik jól, hanem keresnél valami független munkát.


Mondjuk, én eleve nem mentem volna bele, hogy az anyóssak közös vállakozást indítson a párom és nem költöztem volna közös telekre sem, illetve ennyire bizonytalan kapcsolatba nem szültem volna gyereket.

2018. jún. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
23%

Pl. ülj le a pároddal bezsélni a problémáitok és hallgasd meg, ha szükséges vonjatok be terapeutét a megoldásba pl.

szemelyescoach.hu

2018. jún. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
83%
Másfél éves gyerek igazán csak az elsődleges gondozójához kötődik. Ha te látod el, te vigasztalod meg, te vigyázol rá napközben, akkor ez te vagy. Mindenki mással maximum kellemesen tölti az időt.
2018. jún. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
69%

Párodat szerintem szereted de a kialakult helyzet miatt látod így a dolgokat.A megoldás szerintem valamilyen módon független lenni az anyóstól mert hosszú távon nem egészséges az együttlét.

Beszélj nagyon komolyan a pároddal mond el neki azt amit ide leírtál kb.

2018. jún. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
13%

Így jártál... dobd ki - a, hogy ahhoz kéne melót keresni, és esetleg a gyárban robotolni?


Nem tudlak sajnálni.

2018. jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem kéne gyárban robotolni, egyetemet végeztem és jó szakmám van. Sokat gondolkoztam h próbáljak meg a szakmámban elhelyezkedni, de akkor az lenne hogy en elmegyek, ledolgozom a 8 órát, s mikor hazajövök ott van meg a házimunka és a vállalkozásban is kellene segítsek, ha nem akkor en lennék a rossz hogy nem érdekel a családi vállakozás amiben elméletileg az en pénzem is benne van, gyakorlatilag a párom úgy fogja fel h az en pénzem nincs benne a vállalkozásban, én kölcsön adtam neki azt a pénzt.

A gyerek igenis kötődik az apjához is, sokszor úgy látom őt jobban szereti mint engem.

2018. jún. 28. 13:11
 8/33 anonim ***** válasza:
61%
Sokat nem tudsz tenni. Kerüld ki anyósodat amennyire lehet. Gondolom a férjed így is közvetíteni fogja az észrevételeit (náluk is ez van, és a véleményünk 99%-ban homlokegyenest az ellenkezője), akkor próbálj meg nyugodt hangnemben kiállni az álláspontod mellett. Illetve mondd meg a férjednek, hogy úgyis tudod, hogy ez meg az az anyukája véleménye, ami köztetek csak feszültséget szül, amit gondolod, hogy ő sem akar. Nálunk legalábbis ez hatott, rájött, hogy MI veszekszünk rajta, és az neki sem jó. Most már kevesebb a belebeszélés. Persze próbálkozik, de valamennyit tűrni kell. És nekünk még nincs is semmi hasonló közünk egymáshoz, mint ahogy ti éltek...
2018. jún. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
90%

Na, itt a gond:

"...elméletileg az en pénzem is benne van, gyakorlatilag a párom úgy fogja fel h az en pénzem nincs benne a vállalkozásban, én kölcsön adtam neki azt a pénzt."


A párod nem kezel egyenrangúként, sőt, családként sem. Egy család, főleg ahol már gyerek is van, az egy vagyonközösség is. Nem kéne, hogy legyen én pénzem, meg te pénzed, hanem csak mi pénzünk.


Ezen gondolkozz el, hogy:

1. mennyit érsz te ebben a családban.

2. megéri-e ez neked

2018. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
57%

másfél éves gyerek simán elfelejti az apját idővel, ha elköltözöl :D és én simán munkát váltanék:P

Ne maradj elsőként azon a munkahelyen szerezz egy biztos állást és szedd meg magad anyagilag, ezalatt ha nem változik semmi, sőőt, akkor add be a válást(persze csak ha már lenne hova menned.

2018. jún. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!