Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy mondjam meg anyóséknak...

Hogy mondjam meg anyóséknak hogy később legyen a babalátogató, és drága kislányuknak hogy ne jöjjön? Illetve jogosan tenném?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy 8 hónapos terhes vagyok 17 éves megmondtuk nekik hogy lesz baba (mind ketten akartuk) páromnak haza kellett menni papírokat intézni és a szülei csak azzal rágták a fülét hogy hagyjon ott éljen ők fizetik a gyerektartást stb.. És hát igazából köpni nyelni nem tudtam mert eddig tényleg alig beszéltünk egymással (párom nem akarta azzal a címszóval nem teljesen komplettek,és hát persze hallgattam rá mert biztos van oka hogy nem hagyott velük kettesben kb soha max 5-10 percekre 1-2x ha náluk voltunk). Természetesen kiállt értünk megmondta a dolgokat stb.. És az anyukája felhívott (még nagyon fel sem tudtam fogni a előző napi viselkedésüket) hogy akkor mi hogy lesz szeretnének megnézni beszélgetni velem stb közben a húga háttérből vagy 50x megkérdezte(1 évvel idősebb nálam) hogy miért nem tudtam volna elvetetni??" Na itt mondtam hogy vezesse el ő a ... És mellesleg azért mert akartuk,na onnantól csönd volt. Eljöttek rá kb 4. Napra de csak anyósom,apósom és játszották a fejüket szóval gusztustalan volt részemről a nyalizásuk,ott volt mellettem anyukám is és mondta hogy azért vette a kanapét hogy majd ha jönnek unoka látogatóba elférjenek (több mint 200 km-re laknak) velem nem is mernek beszélni a páromnak csak rágják a fülét hogy "spóroljál kisfiam" mással kapcsolatban le se toj***, na a lényeg az hogy ha valamit tudni akarnak rólunk akkor anyukámat hívják fel azt hiszik éjjel nappal együtt vagyunk pedig jó ha este össze futunk egymással és ezt képtelenek felfogni, legutóbb azt mondta anyukámnak hogy "ha majd megszülök akkor idejön 2 hétre meg azóta tervezgeti hogy vegyen ki szabadságot" na anyukám egyből mondta hogy dolgozik,


és nekik az nem baj ők hozzám jönnek" ..

És fogalmam sincs mit mondjak nekik, mert amint írtam eddig sem igazán beszéltem velük,de az fix hogy a sógornőmet nem akarom látni! Számomra eléggé érdekes hogy 18 éves és jön családlátogatóba" Nem tudom ez máshol mennyire megszokott nálunk nem volt divat" annyira unatkozik részben sajnálom is mert 1 barátja sincs,de nem is tesz érte nem dolgozik mindenkibe beleköt ő az atyaúristen...

Folyamatosan azt hallom ha beszél párommal "jajj bátyus ezt vegyél nekem azt vegyél nekem" komolyan mint egy 2 éves....

Sajnálom hogy össze vissza írtam de jelenleg tényleg nem tudok gondolkodni, olyan ideges vagyok.


2018. jún. 29. 10:21
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 A kérdező kommentje:

Rosszindulatú emberkéknek:

Igen kiszűrhető a történetből hogy az én szüleimnél vagyunk és még mielőtt jőnne hogy szülők nyakára szülni és élősködni stb hozzátenném nem a pénzel van baj hanem az albérlettel,és teljesen külön vagyunk attól függetlenül hogy egy háztartásban élünk.

2018. jún. 29. 10:23
 2/62 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell őket beengedni, egyszerű.


Párod hány éves?

2018. jún. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
73%
Majdnem felnőtt nő vagy, oldd meg. Ez egy viszonylag egyszerű konfliktus, viszonylag egyszerű megoldással.
2018. jún. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
62%
Beszéljétek meg h párod otthon marad mondjuk pár napot mikor hazamebtek a kórházból és több segitség nem kell.a babát ugyis csak te tudod ellátni mert anyós nem tudja megszoptatni,pelusozásba is belejössz. Párod pedig csinál kaját neked stb segit minden másba. Párod legyen tökös mondja meg h első x hét a családé 3asba szeretnétek tölteni az első napokat.
2018. jún. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
70%

Érthető a szülei első reakciója. Biztosan lesokkolta őket a hír. Nyilván nem azt képzelték el, hogy már gyerekként gyereke születik a fiúknak. A legjobbat akarják neki. Könnyebb életet.

A gyerekvállalás felnőttként sem egyszerű és sok konfliktust, nehézséget szülhet még a legjobb házasságban is.

Ilyen fiatalon meg csak még nehezebb.

Próbáld meg az ő szemszögükből is nézni a dolgokat.

Az hogy meglátogatnak, hogy érdeklődnek felőled, szerintem az jelenti, hogy igyekeznek megbékélni a helyzettel.

2018. jún. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:

Látom úgy szűrtétek le hogy fiatal.. Hát fiatalnak fiatal de nem annyira mint én, 26 éves..

Ő is akart gyereket,mondta hogy nem sietett mert hogy fiatal vagyok stb. De ő már mondjuk azért benne van a korban beszéltük előtte hogy én nagyon szeretném ha lenne és így lett.

2018. jún. 29. 11:12
 7/62 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen érthető az elsődleges reakciójuk, ha bele gondolsz akkor ezt te is láthatod. Nem szülői álom hogy a fital fiad teherbe ejtette a 16-17 éves barátnőjét és annak az anyjánál élnek. Nem lecseszés de itt ez a helyzet. Érdemesebb lenne többet kommunikálnod velük, ne engedd hogy gyerek számba vegyenek, nem sokára anya leszel ne az anyukád intézze le őket. Nem kell megengedned hogy oda menjenek 3 hétre, de akkor ezt te vagy együtt a pároddal mondjátok meg. Kevesen tudnának ehhez jó pofát vágni de nekem úgy tűnik hogy igyekeznek. Neked is ki kell alakítanod a kapcsolatot velük
2018. jún. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
86%

Te se fogsz tapsolni örömödben, ha az együgyű fiad teherbe ejt egy 17 éves írástudatlan lányt.


Azt meg végképp nem értem, életkorhoz van kötve, hány évesen lehet menni látogatóba? Ha 18 a sógornőd, akkor 18. Hány éves kortól felfelé tartod normálisnak, hogy valaki kíváncsi legyen a testvére gyerekére?


NEm kéne még szülnöd, nagyon nem.

2018. jún. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:
Nem azon van a hangsúly hogy a testvére gyerekét szeretné megnézni ! Amíg nem volt gyerek a képben addig jött és nem értem hogy miért ezzel kapcsolatban tettem ki a kérdést, mert megértem hogy a ő illetve az én szüleim találkozni akartak egymással de ő minek jön az én szüleimhez családlátogatóba?
2018. jún. 29. 11:41
 10/62 anonim ***** válasza:
98%
Mert kíváncsi rátok, most már egy család lesztek ha tetszik ha nem össze köt titeket a gyerek.
2018. jún. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!