Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete történt, hogy a párom nálam volt és hívta őt az anyukája véletlenül fel volt neki véve a hang és mindent hallottam. Borzasztó dolgokat mondott rólam, mindennek le lettem mondva, (rossz hatással vagyok a páromra, szakítson velem, mert ha nem ők ki fogják dobni stb..) iszonyatosan rosszul esett legszívesebben a telefont vettem volna el és tudatosítottam volna vele, hogy mindent hallok. Eddig is tudtam, hogy nem kedvel, na de hogy ennyire. És az a legrosszabb, hogy mikor megyek hozzájuk kétszínű, puszikat ad, ölel mikor megyek, mondja hogy járjak gyakrabban, hívja anyumékat is, hogy menjünk el így az egész család. Most készülünk a párommal kirándulni is útközben megállunk náluk. A kérdésem az lenne, hogy mutassam ki neki, hogy van valami probléma, vagy legyek hozzá ugyan olyan kedves, segítőkész, és puszilgatós? Nem tudom mi lenne jobb.
2018. júl. 1. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Biztosan nem mennék oda ezek után. A párod egyébként hogy viszonyul hozzá? Megvédett a telefonban? Vagy csak bólogatott csendben? Tudja egyáltalán, hogy hallottad? Megbeszéltétek?


Én sem csípem anyósomat, nem is láttam évekig a gyerekeink születése előtt, azóta is max félévente egyszer benézünk azt csókolom. De a férjem egyértelműen mellettem áll, így nincs kérdés.

2018. júl. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy hallottam, meg is beszéltük, de az anyós nem tudja, hogy mi van.
2018. júl. 1. 16:46
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Mond meg őszintén, hogy a párod mellett voltál, véletlen mindent hallottál, amit rólad mondott, és megkéred, hogy ezt a kétszínű, erőltetett jópofizást hanyagolja a jövőben. Nem kell nektek találkozni se.

Felnőtt ember, majd feldolgozza.

2018. júl. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%

Az a baj, hogy nagyon naív voltàl...elhitted, hogy minden szèp ès jó lesz úgy, hogy anyósékkal egy fedél alatt vagytok. A röbbgenererációs együttélès különben sem egészsèges. Mindenkinek megvan a napi rutinja, életritmusa, berögződèsei, stb. Úgy sejtem, Te azt gondoltad, hogy tűrsz és bizonyítasz anyósnak, aztàn egy szép napon elköltöztök a fiával. Aztán jött a gyermekáldás-olyan dolog, amiben anyósnak van tapasztalata, neked nincs, tehát MINDENT jobban tud a sajàt gyerekedről, mint Te. Itt màr jobban kiakadtál gondolom. A hab a tortàn pedig a férjed hozzáàllása a dolgokhoz. Nincs könnyű èleted, kedves kérdező. Hiába szîdnak a kommentekben, szerintem csak nagyon naív voltàl.

A javaslatom a következő: mondd el a férjednek hogy te màr azóta azt várod hogy elköltözhessetek és végre a közös életeteket élhessètek amióta anyóshoz cuccoltatok. Gyermeketek is van, ti már egy külön kis család vagytok, kell a magánélet nektek is. Ha màr szèpen felvetetted, adj neki ultimátumot, mert úgy az egészséges ha külön éltek a szülőktől. Elhiszem, hogy marha jó dolga van, és kényelmes neki hogy anyuci is körberajongja, elèrakja a kedvenc ètelèt, stb. De vegye màr észre, hogy TI vagytok a fontosabbak, nem pedig a kènyelem.

Ha màr van elèg pénzetek, menjetek külön, VAGY maradjon örökre az anyukàja szoknyája mellett. Csak akkor azt nem értem, hogy miért vert felesègül ès csinàlt gyereket...ő már felelősségteljes szülő kellene hogy legyen elsősorban, nem pedig anyuci pici fia!

Ha győzködnöd kell, vagy ne adj’ Isten nem menne utánatok, akkor mindenképp válj el, szerintem nem érdemes tovább húzni.

De azt kívánom, hogy legyen annyira értelmes és belátó, hogy ki se kelljen mondanod a “VAGY”-os mondatot, már a felvezetèsnèl bólintson a költözésre.

2018. júl. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Bocsi, másik kérdèshez szántam a kommentet.

(Előzô vagyok)

2018. júl. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk ilyen esetben a férjem kiosztotta az anyját, hogy be lehet fejezni az uszítást és a carkeverést vagy ő sem fog hozzájuk menni látogatóba. Valami ilyesmit kellett volna tennie a te párodnak is, nem elcipelni utána az anyjáékhoz, hogy hülyén érezd magad.
2018. júl. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
Ezzel az a baj, hogy azt hiszi, hogy nem tudod. Így a későbbiekben is egyre jobban fog fúrni a háttérben, ha meglesz az esküvő, gyerek. Nálunk a gyerek születése után derült ki csak sajnos, pedig jobb lett volna ha tudom, hogy hol keressem a láthatatlan ellenséget... Én szembesítettem, így a szemtől szembeni viszony rosszabb lett, de határozottan profitáltam belőle. Nem próbál kétszínűsködni a jelenlétemben, és a hátam mögött sem mer annyira fúrni mint korábban, néha "persze" akad 1-1 megjegyzés. És nekem sem kell magyarázkodnom a döntéseim miatt, hiszen úgysem vagyunk jóban, minek győzködjem?Ha döntök/döntünk a férjemmel valahogy az úgy van, aztán kénytelen lenyelni (a saját házasságunkkal kapcsolatos ügyekbe is mindig bele akart beszélni).Hidd el, az ilyen típusú embernek a legnagyobb félelme, hogy lebukik, mert akkor vége a jó kis biztonságos áskálódásnak.
2018. júl. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
4-es vagyok, nem èrtem mièrt kellett lenullàzni, írtam, hogy másik kèrdèshez akart menni a vàlasz. Hagyhattàtok volna figyelmen kívül is!
2018. júl. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem válaszoltál arra, hogy a párod hogy reagált? Én ezek után nem mennék be hozzájuk. Vagy annyira, hogy elmondjam, hallottam a telefonbeszélgetést és ne erőltessük ezentúl a kapcsolatot, ha ez a véleményük ám legyen, de nem kell jópofizni. Nem ordítanék, nem kiabálnék. Szerintem így is elég kínos lenne neki. Ezek után pedig nem lennék rájuk kíváncsi. Párom mehetne mikor akar, bár gyanítom ő sem vinné túlzásba.
2018. júl. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!