Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom anyja állandóan unokázna...

Párom anyja állandóan unokázna, miért nem veszi észre, hogy túl sok?

Figyelt kérdés

Párom anyjával van problémám,sajnos úgy érzem egyre rosszabb a helyzet,mióta az unokája megszületett.

Nem bírja elviselni,hogy távol lakunk tőle,ha tehetné minden nap unokázna.

Ezzel nem is lenne gond,ha úgy viselkedne,ahogy azt egy szerető nagyszülőtől elvárná az ember lánya.

Eleinte mindenbe bele akart szólni,amit én csináltam nem volt jó,mindenben felülbírált,mindenért engem hibáztatott.

Anyaként teljesen elvette az önbizalmam,annak ellenére,hogy nagyon sok vitám volt vele.

Mivel távol laknak,így nyilván nem megoldható,hogy akkor találkozzunk,amikor neki kedve van.

Ráadásul párom sokszor hétvégén is dolgozik,ha épp 1 napot van otthon a héten azt szeretnénk közösen,családként eltölteni.

Nem bírja elfogadni,hogy párom elköltözött a közelükből az én szülővárosomba,ahol ő boldog és teljesen jól érzi magát.

Amint lehetősége van beszól,hogy a gyerekünknek nem jó városban lakni,mert falun mennyivel jobb (kb.30 km-re laknak az első várostól).

Elvárná,hogy a gyerekünket odaadjuk neki (szó szerint idéztem) néhány napra,mert az a gyerek náluk mennyivel jobban érzi magát és sajnos a fejét is elkezdte tömni baromságokkal.

Nyilván a kapcsolatot nem akarom megszakítani vele,mert a párom anyja,a gyerekem nagymamája,akit nagyon szeret,de engem teljesen megőrjít a hülyeségeivel.

Allandoan okoskodik,ha mondok valamit neki tuti ellenkezo a velemenye,nehezen fogadja el azt is,hogy a gyereknevelesbe nem szolhat bele!

Mindenen megsértődik,már minden hétvége vagy családi ünnep előtt gyomorgörcsöm van,hogy mit fog kitalálni.

Eleinte próbáltam en gyakrabban keresni,telefonon megosztani vele az unokajaval kapcsolatos dolgokat,de ezt mar leredukaltam heti 1 alkalomra,mert annyira kikeszulok a beszolasaitol,hogy utana napokig azokon ragom magam.

Próbáltam már neki nagyon sokszor elmagyarázni,hogy nem 1 helyen lakunk,nem úgy van,hogy átugrunk a másikhoz,min.1 óra autóút,de nem érti meg.

Megsértődött azon is,hogy pár napra nyaralni mentünk es hazafelé nem ugrottunk be hozzájuk.(kerülő lett volna)

Vagy ha ott is vagyunk,folyamatosan azt szajkózza nekem,hogy a falu milyen jó,mutogatja a gyereknek a paradicsomot,paprikát,hogy nez ki,mert ő városi gyerek,ezt nem tudhatja (?),ha indulunk haza (fel napot naluk toltjuk),miert nem maradunk meg,aludjunk ott,stb...

Annyira faraszt mar az allando magyarazkodas,mentegetozes,hogy nem veszi a lapot,hogy nekunk is sajat eletunk van es nem vagyunk allandoan az o tarsasagara.

Szerintem egy igazi nagyszülő nem önző módon a saját érdekeit nézi,hanem,hogy a gyereke,unokái boldogok-e.Azt nézi,hogy hol,mivel,miben tud segíteni a gyerekeinek,mivel tudja levenni a terhet a vállukról,nem pedig még szekálni őket.

Persze,a gyerek szereti,de ha nem latja veletlenul hetekig meg csak nem is emlegeti a mamat.

Iden nyaron kitalalta,hogy hadd nyaraljon ott a gyerek (3 eves).Nagyon felek tole

Nem attol,hogy ne erezne jol magat,hanem,hogy telebeszeli a fejet,aztan utana majd mindig elvarja,hogy a gyerek hetvegente naluk alszik,stb...

Tudom,hogy mi vagyunk a szulok es mi szabunk hatarokat,de nekem nagyon tele van mar a tudatom az allando feszultsegbol,sertodesbol es,hogy mindenert engem hibaztat.

Most komolyan elvarhato a mai rohano vilagban,hogy a szulok hetente min.1x vigyek el az unokat 1 egesz napra hozzajuk,amikor a hetkoznapokban nem tud resztvenni,egyaltalan nem szamithatok ra,a segitsegere?!Abszurd az egesz helyzet!


2018. júl. 10. 21:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Mert senki nem mondja meg neki. Például te sem, hanem kibeszéled a háta mögött.
2018. júl. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Nem várható el- ekkora távnál főleg. Életunt a mama. Gondolom egyedül él-mert papa nincs emlegetve. Az ilyennel nem tudsz mit tenni- max beszélni vele kicsit nyomatékosabban,de tisztelettudóan. Megsértődik... na és. Majd jekentkezik. Az ilyen típus nem tűnik el. Valahol sajnálom az ilyeneket,h nem élik az életüket...de másét meg megkeserítik. Kéne neki egy mobil és videohívás vagy skype. A gyereknek meg lehet mondani ha anyuka mondogatja,h mama magányos és azért ilyen. Sajnállak. Én anyám is ilyen csak rosszak a körülményei is ráadásul.
2018. júl. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
21%
Bocs, de a leírásból nem igazán jött le, hogy mi a bajod anyósoddal. Leginkább úgy tűnik egyszerűen csak nem kedveled. Találkozz vele minél kevesebbet, ha teheted inkább hagyjátok nála az unokát és gyertek el, mert akkor nem fog benneteket fárasztani. Én legalábbis így csináltam és sokkal jobb mióta nem a mi lakásunkban ül anyós, hanem mi visszük neki az unokát.
2018. júl. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%

Az a helyzet, hogy ennyiből nem látom a dolgot. Semmi egyértelműen negatívat nem írtál, amit tenne ténylegesen a gyermekkel kapcsolatban - a dolgaidba beleszólás, túlzott elvárás persze nem jó, de szeretne unokázni, ez érthető akkor is, ha kicsit túltolja. Bár nem tudhatom, mennyire. Azt írod, hogy napokig ideges vagy utána, nos, ez még jelentheti azt is, hogy túlérzékeny vagy, engem ugyan nem akasztana ki senki ennyire, akinek nincs kifejezett hatalma fölöttem.

Nyaralás - nálunk ez természetes volt, imádtam a nagyinál lenni és igen, a falu, kert csodás volt a panel után. Ha tudod, hogy rendesen bánik a gyerekkel, vigyáz rá, miért ne? Persze ha emiatt te nem tudsz aludni, amíg nyaral, akkor ne, de ez nem a nagymama hibája. Hogy beszélné tele a fejét, ezt nem értem. Hogy ő mit várna el a nyaralás után, az mindegy, nyilván utána se fogjátok heti szinten vinni és kész, ezen nem kell idegeskedni...


Csak mert a hétköznapokban nem tud segíteni, még joga van az unokájához, csak beszéljétek meg vele, milyen gyakran. Tényleg nem értem a problémázás ekkora fokát. Lehet, hogy megértenélek, ha tudnám, miket mond, de így általánosan csak egy lelkes nagyit látok s egy tipikusabb beszólós anyóst, ami sokaknak van s le kell kezelni valahogy.

2018. júl. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
31%
Te miért nem veszed észre, hogy a mama magányos, hiányzik neki a család? Minden NORMÁLISABB nagyszülő így viselkedik, ez teljesen természetes. Eljön az idő, hogy ő már nem lesz, pedig majd iskolaszünetekben milyen jó az, ha tud valaki és AKAR is segíteni. Becsüld meg inkább, szervezzetek kicsit gyakrabban családi programot, hol ti menjetek, de őt is meghívhatnátok pár napra egy pár havonta.
2018. júl. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Először is nem beszélem ki a háta mögött,amiket leírtam neki is 100x elmondtam már,de nem érti meg.

A kérdésem az lett volna,hogy mit lehet csinálni egy ilyen anyóssal,akinek aoka szabadideje és túlzottan unatkozik és ahelyett,hogy segítene,elvár és szekálódik.

A gyereket szereti,ezért becsülöm is,de mellette ott van a beszólogatás felém,illetve,hogy a gyerek fejét tömi,hogy neki náluk mennyivel jobb,mint otthon,ha épp nem akart meg hazamenni,mert benne volt a játékban,akkor a hátam mögött mondta neki,hogy anyukad nem engedi,hogy ittmaradj nalunk vagy menned kell haza,mert anyukad reggel oviba visz (nem szeret oviban),tehat mindig engem,a szuleit hoz ki a gyerek elott bunbaknak.Amikor ezt szova teszem neki letagadja.

Igen,megoldas lenne,ha a gyereket vinnénk oda hétvégére,de olyan jó hétvégente kicsit együtt lenni,most csak azért passzoljam le a gyereket minden héten,mert a mama unokázni akar?!

Persze,nincs is gond a falusi élettel,kell is egy kisgyereknek minél több ilyen élmény,de mellette akkor ne minősítse le a mi életünket és,hogy városban milyen rossz,amikor mi nagyon szeretünk itt lakni.

A nyaralást pedig hetekre képzeli,hogy ha nekem hiányzik a gyerekem,akkor menjek el hozzájuk meglátogatni,a gyerek tőlük úgysem akarna hazajönni...

2018. júl. 10. 22:29
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk a nagyszülők 1, illetve 1,5 órára laknak, de legalább két hetente megyünk hozzájuk, hogy a másfél évesnek legyen lehetősége velük lenni. Ők is lelkesek, naponta kérnek képeket, videókat, és jönnek ők is, amikor tudnak. Nekem ez mindig napirend változást jelent és főleg a kicsivel foglalkoznak, de jó látni, hogy sokféle ember sokfélét tanít neki. Attól nem félek, hogy telebeszélik a fejét, mert a gyerekek elsősorban a szüleikre támaszkodnak.

Anyósod sem fogja meggyőzni a kicsit, hogy máshol éljen, vagy mást akarjon, mint amit ti nyújtotok neki. Ha egyeztetsz a mamával és szigorúan tartod is, akkor nem lesz baj.

2018. júl. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%

Biztos van olyan nézőpont, amiből nem érteni, mit pöntyög Kérdező.

Én értem. :)

Hát, az ilyen az borzalom, de semmi különlegesség nincs benne. Az anyós-konfliktusok pont azért vannak, mert az anyós csak jót akar. Csak a saját feje szerint. Amit nyilván maga rühellene legjobban, ha a szenvedő alanya lenne, például a szomszéd is állandóan erőszakosan lebeszélné a kedvenc kajájáról, a felkelés időpontjáról, stb.

De azért ilyenbe kevesen halnak bele hosszú távon, legyen ez vigasz. :)

Mi pont azért nem szólunk bele a dolgokba, és amit segítséget kérnek gyermekfelügyeletre, azt adjuk meg, mert van annyi eszünk, hogy visszaemlékszünk rá, nekünk kisgyermekkel mi kellett volna, amit nem kaptunk meg.

De nekünk "odaadták" a kölyköt másfél éves korától. És hozzák-viszik, ami oda 1 óra, meg vissza is, de szemlátomást a két nap lazaság megéri.

2018. júl. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
26%

Az idősek már csak ilyenek joreszt...100idősből 90 ilyen.."a mai hülye fiatalok,tapasztalatlanok,nincs élettapasztalatuk,nem tudnak helyesen gondolkodni" miközben a gyogyszerük már elgurult...

Beszélj a férjdddel,és irj a maminak egy üzenetet,amiben összefoglalod a dolgokat,illetve a végén döntés elé állitod: vagy felfogja a dolgokat,vagy nincs unoka...illetve a férjeddel arrol beszélj,hogy a gyerek mentális egészségét ne tegye már tönkre a 100éves paroxetin,elontril,xanax evő mami(nem pont igy értem,inkább általános jelzővel illetem meg az értelmiségi nyugdijasokat)

Illetve ha nem fogja fel,unokát távol tartani tőle amennyire lehet. nincs szükség arra hogy a fiatal fejlodoben levo kisgyerek a nagyi hülyeségekkel tömje tele...és olyan káros sütivel,aminek 9

2018. júl. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
62%

99%a cukor és méreg...

még szép hogy nem adod oda neki a gyereket,jo hogy nem ott lakik....allj ki magadért és a gyerekért,mond meg neki a magadét ha követelőzik..más kedvéért,tetszéséért nem kell változtatni azon amit gondolsz,mond meg a tutit.

2018. júl. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!