Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek túlreagálom és...

Szerintetek túlreagálom és mindíg ugranom kellene?

Figyelt kérdés
Történt egy kis baj a csaladban(anyoseknal). Nagyon szívesen megyek segíteni, csinalom amit kell. Hiszen "egy család vagyunk", mellesleg ők is szoktak segíteni ha megkérjük őket. Ezzel nincs gond. Én jelenleg még gyesen vagyok, ovikezdeskor megyek vissza dolgozni. Lakásban(saját) lakunk, teljesen önálló felnőtt, 30as pár vagyunk. Egy lányunk van. Ezeket csak azért írom, hogy lássátok egész jó a kapcsolat, és viszonylag sok szabadidővel rendelkezem, mert nincs 3-4 gyerekem, állataim, földem, nem dolgozom. De elegem van abból, hogy mindig az van, hogy mi(én) ráérek első szóra ugrani, ha kell valami. Nem azzal van a gond, szívesen segítek, de jól esne ha legalább megkerdeznék hogy jó-e nekem, ráérek-e? De ilyen nincs. Most is kijelentették, hogy ezt és ezt kell csinálni, mert úgyis ráérek! Ami alap esetben igaz, de szerintem ez nem így működik. Most meg megy a harag, hogy milyen vagyok, hogy kiakadok, mert mi az hogy a bajban nem segítek? Segítettem, amit tudtam, de mivel arról volt szó, hogy minden kész, nem terveztem velük. Bocsi ha zavaros, csak most jön haza a párom munkabol(igen vasarnap) es szeretnem neki is megmutatni a válaszokat. Még a nekem kedvezotleneket is..
2018. júl. 15. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Le kéne ülni anyóspajtásékkal és ezt így szépen elmondani nekik is. Egyszerűen megbeszélni, hogy szívesen segítesz ha kell, de nem vagy a csicskájuk akinek csak füttyenteni kell. Egy kis udvariasság nem kerül semmibe.

Ezért kell óvatosnak lenni mások "kisegítésével", mert hamar a fejedre nőnek.

2018. júl. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Hát, szerintem alap, hogy megkérdezik, hogy ebben és ebben tudsz-e segíteni, és ha igen, mikor érsz rá. És utána megköszönni. Ha te kéred meg őket szívességre, gondolom te is így teszel.
2018. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Igen, szerintem is elvárható, ha anyósodék bejelentik, miben várnak segítséget, aztán udvariasan megkérdezik, hogy te tudsz-e ebben segíteni. Akkor is, ha a segítés kölcsönös, mert remélhetőleg Te is az udvarias formulát használod, ha segítséget vársz.
2018. júl. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Csatlakozom a többiekhez, alap, hogy ha már szívességről van szó, az idődet, energiádat adod nekik, akkor megkérnek és megkérdeznek. Miért ne lehetne valami saját programod? S nem vagy a szolgájuk, hogy ha nekik kell valami, kötelezően ugorj...
2018. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

Az sem mindegy, milyen rendszerességgel kérnek mennyire komoly dolgokat.


Tehát pl. bedobni egy levelet, vagy vásárolni nekik is a boltban amikor úgyis megyek boltba és elvinni nekik nem ugyanaz a kategória, mint felszedni a krumplit, felásni a kertet vagy nagytakarítást csinálni náluk nem önszántadból.

2018. júl. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, maximalis udvariassaggal szoktam kérni, ha úgy van, bár az biztos, hogy erre nagyon ritkán kerül sor, mert mindent magunknak intezunk. Ebbe kozrejatszik egy 60km-es tavolsag is, így a hetkoznapi csipp-csupp dolgokat nem tudjuk a másikra haritani. Most nagy dologban "kérte" a segitsegunk(nem anyagi), amiben szívesen is segítünk, vagyis nem is segitseg, mert magunktól is neki láttunk.. csak ez most rosszul esett. Ferjem kozbe hazaert, vele is sikerült megbeszelni es pozitiv fogadtatásra talalt a mondanivalom. Úgy dontottem anyossal is leulok, ha megegyszer ez elofordul. Azert nem most, mert tényleg tele van ideggel es lehet h fel sem tűnt neki, plusz megtudtam h ma hasonló ok miatt telefonon rászólt, hogy ezt nem így kellene. Köszönöm mindenkinek a választ, hasznos volt, mert nem voltam biztos benne, hogy a düh miatt tisztan gondolkodom-e.
2018. júl. 15. 16:32
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Ez a segítség dolog úgy működik, hogy az elején szívesség, utána kötelesség. Nálunk is így volt. A feleségem apja kijelentette, hogy jövő hét szombaton betonozás van náluk és ha ráérünk ha nem, ott leszünk. Nyilván segít az ember ha tud, de van egy határ amit nem kellene átlépni. Nekünk is van kertünk, magánéletünk vagy ne adj' Isten a 40 fokban strandra mennénk és nem betonozni. Szóval el lett neki magyarázva, hogy azért mert itthonról dolgozunk és emiatt "sok szabadidőnk" van, még nem állunk ugrásra készen ha kitalálnak valami baromságot és nem a beosztottjai vagyunk, hogy megszabja mikor mit csinálunk.


Nyilván ez már a végkifejlet, próbáltuk eleinte szebben közölni vele, de nem ment. Szóval abban maradtunk, hogy mi sem kérünk szívességet és ő se tegye. Van, amikor nincs arany középút.

2018. júl. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!