Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire kell elfogadónak...

Mennyire kell elfogadónak lenni, ha valakit szeret az ember?

Figyelt kérdés
Anyós, a házasságunk legelején, egyfolytában azt duruzsolta, hogy imád engem, hogy örül annak, hogy én lettem a menye, és ódákat zengett arról, hogy a szeretet elfogadó, és hogy ő is elfogad engem, én is nézzem el az apró hibáit a férjemnek stb. Aztán jött az első unoka a mi részünkről. A várandósság és a szülés pont az a két állapot, amikor az ember lánya a legtöbb megértést és elfogadást reméli a családtól. Ebben az időszakban az érzelmeink irányítanak minket és a biztonságérzetünk erősen csökken. A férjem úgy volt vele, hogy ha valamitől megnyugodtam, vagy jobban éreztem magam, azt rám hagyta, akármi is volt az! Nekem egy nagyobb kérésem volt: hogy az intim dolgaimat és magát a szülést az édesanyámmal akartam megbeszélni, megosztani. Kissé régimódi vagyok ebben. A női dolgaimat soha nem a férjemmel tárgyalom ki. Nem rakom a nappaliba azt a naptárt amin a ciklusomat vezetem, nem számolok be arról, hogy a görcseimre milyen gyógyszert szedek és miért, stb. Ezek az én magánügyeim! A férjem elfogadta, hogy nem lesz apás szülés. Azt mondta úgy legyen, ahogy én jól érzem magam, csak az a lényeg, hogy minden rendben menjen. Rendben is ment minden. A szülést követően az anyám szépen hazament, és mi hárman elkezdtük a közös kis családi életünket. Ebben már egyik nagymamára sem volt szükségünk. Meg tudtuk oldani a háztartást és a baba dolgait ketten, és mi így is akartuk ezt! Anyós két dolgon háborodott fel: Hogy nem volt apás szülés és hogy nem költözhetett hozzánk egy hétre segíteni. Azóta is hallgatjuk, hogy ha akkor nem kértünk belőle, akkor később se kérjünk. Hozzá ugyan ne vigyük a kislányt, ő nem fog rá vigyázni stb. Ha pénz kell nem ad majd kölcsön, akárhogy leszünk megszorulva. Csak ezért! Hol van itt az elfogadás, meg a szeretet? Nem mintha most pénz kéne, vagy gyerekfelvigyázás, nem erről van szó, hanem hogy így kinyilvánítja, hogy ne számítsunk rá semmiben! Azok után, hogy azt hittem, tényleg szeret engem, ez nagyon rosszul esik.
2018. júl. 16. 03:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Először is, teljwsen mindegy, milyen szülést szeretnél ilyen szempontból. Ha a sarki fűszerest akarod behívni, és a férjed ezt elfogadja, ahhoz sincs az anyósodnak köze, mert ez a ti dolgotok.

Ezt úgy mondom, hogy apás szülésem volt.


A látogatás meg...ebből az jön le, hogy nem is az unokája a fontos, hanem a saját igaza, csökönyössége, vagy ez érzelmi zsarolás a részéről.

Mondjuk szerintem sem kell oda szállóvendég, ha nektek jó hármasban.

Kicsit távoli tőlem a te gondolkodásod, de nektek kell a férjeddel harmóniában lenni. Intéze el ő az anyját, hiszen az ő anyja.

2018. júl. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

Apás szülést én sem akartam soha, de az intim dolgaimat azért még osztottam mindig a férjemmel. Egyértelmű, hogy pl tudja, mikor menstruálok, ezen nincs semmi titkolni való. Az mondjuk eszembe nem jutott volna, higy anyám legyen mellettem a szülésnél. Ha a férjemet nem akarom, akkor mást se, csak a szükséges szakembert. Érthető, higy anyósod megsértődött, hiszen az ő unokája is, de őt nem engedted az életetekbe, anyádat pedig igen.

Ettől függetlenül a magánügyetek, úgy elitek az életeteket ahogy nektek jó, masnak nincs köze hozzá. Kölcsönre ott a bank, gyerekvigyazasra meg a bebiszitter

2018. júl. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Andizsuzsi ***** válasza:
35%

A szülést illetően a férjednek kellett volna kommunikáció tekintetében a sarkára állnia, hiszen úgy tűnik, anyós úgy tudta, ott akart volna lenni.

Ha jól értem, a férjed édesanyját gyakorlatilag kizártad élete egyik legfontosabb történéséből. Az elfogadás akkor működik, ha kölcsönös.

2018. júl. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Már nem azért, de az ANYÁM teljesen más, mint az anyosom, aki "csak" a férjem anyja,nekem idegen.
2018. júl. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Anyós kiakadt, leakadt, majd egyszer talán felakad.

Nem kell sírni miatta. "egyfolytában azt duruzsolta" - hisz érezted már akkor, hogy őszinte, nem kell hagyni, hogy beleduruzsoljon olyan dolgokba, ami a szülőkre tartozik -a szülés körülményei, a névválasztás, majd az iskolaválasztás. És majd a szülőknek is így kell tenni, amikor a gyerek felnő -> pályaválasztás -> párválasztás és kezdődik előröl a kör, mert minden körbejár.

2018. júl. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

7? apás szülésért vernyogott az anyós

- egyébként ez is kettő emberre tartozik, ők megbeszélték, nem kell kívülről beleugatni.

A kérdésre elfelejtettem válaszolni: a szeretet lényege, hogy azt szeretem, amint van. Nem a saját ítéleteimet, véleményeimet (vagyis magamat), hanem: azt, amint van, Őt amint van.

2018. júl. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%

7!


Nem, nem szulnek úgy. Fentebb írtam, hogy nem akartam se apás szulest, se senki mást a szülőszobában a szakemberek mellé.

A kérdező az anyját akarta, ami mondjuk szamomra kimondottan beteges, ha valakinek helye van a szülő nő mellett, az a partnere, nem az anyja. Ők, anyuka ott volt a szülésnél, anyós nem, holott ha az alapokat nezed, mindkettőnek az unokája született. A kérdező azt sem engedte, hogy ah anyós pár napra beköltözzön, hamar a szülés élménytől megfosztotta. Érthető ez is, agyvérzést is kaptam volna ha anyósom vagy anyám ott sertepertél az első időkben. De az is érthető, hogy anyós megsertodott. Ha ő idegenként van kezelve, akkor neki miért kellene a kérdezőt meg a gyereket családtagként kezelnie?

2018. júl. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%
én ha jól értem csak a szülés dolgait akarta a kérdező megtárgyalni az anyjával. nem úgy akart szülni hogy ott van bent.. vagy tévedek? az tényleg elég beteges lenne. viszont szerintem az apás szülés is az.. meg a férfi részéről is hát én nem akarnám azt nézni, fúj. még ha rávenne valami hogy szüljek, akkor se akarnám nézni, csak túlesni rajta. szóval jah teljesen normális hogy nem volt ott a férjed, és ha Ő elfogadta akkor nem is számít. az anyja nem kényszerítheti hogy bent legyen ha egyikőtök se akarja. másik meg mi a jó francnak költözne be hozzátok jesszus. otthon vagy te is az apja is munka után szerintem elbírtok egy kiskölökkel ketten is. a hlye pna csak "babázni" akart nem segíteni, mert valamiért azt annyira szeretik egyesek. önző és idegesítő egy anyós. jobban is jártok ha nem lesz többet a nyakatokon.
2018. júl. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, mi beteges azon, ha a szülő nő anyja van bent a szülésnél. Igazából ez lenne a legősibb, leghagyomanyosabb módja a dolognak. Betegesnek pedig semmiképpen nem nevezném. Igaz, nekem a férjem volt bent.

Anyós hozzáállása tényleg tipikus zsarolás, remelem, sikerül valahogy megoldani a dolgot, mert az is igaz, hogy neki épp úgy unokája mint anyukadnak. Azt se felejtsd, hogy egy napon te is anyós leszel.🙂

2018. júl. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%
Én is anyukámat szerettem volna odabenn, de nagyon beteg volt akkor így a férjem jött be. Valóban, régen is mindig úgy volt, hogy a szülés női dolog, nem vágytam a férjem jelenlétére akkor, amikor pont egy ellő tehénre hasonlítok. Anyámra vágytam. De már így alakult. A kérdező anyósának is azt kellene megértenie, hogy nem ő a friss anyuka anyja. Persze hogy a saját anyánk támogatására jobban vágyunk, mint egy idegen nőére. Most vagy szereti az unokáját, vagy nem. Ha csak az számít neki, hogy igaza legyen....hát, érdekes személy.
2018. júl. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!