Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Aki ilyen helyzetben volt mit...

Aki ilyen helyzetben volt mit tett?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a párommal, nem lakunk közel egymáshoz.

Már kettő éve a családjával küzdök és úgy bele vagyok már fáradva.

Nagyon szeretem és semmi gond nincs vele, de már a szüleit nem bírom elviselni.

Folyton azt akarják, hogy otthon legyen, segítsen és én ezt nem is bánom, mert érthető, hogy háznál igen is van sok munka, de nem ennyi mint náluk. Alig ért ide mindjárt aznap hívják, hogy rögtön másnap menjen haza, mert segíteni kell. Semmit nem tudunk együtt tervezni, mert nem tudjuk, hogy éppen megint mikor rendelik haza. Nagyon befolyásolják a páromat. Aztán ha nem megy haza "segíteni" akkor jön a cirkusz és ezért inkább azt mondom, hogy menjen haza és engedek én, de ez vajon normális, hogy mindig csak én engedek és minden programot ezért mondunk le?

Nekik is be kéne már látni, hogy egy 21 éves nem ülhet folyton otthon. Egyáltalán semmit nem értenek meg. Vannak olyan napok mikor bizonyos időre szükségem lenne rá és meg is beszéltük most is, hogy 2 napig nálam lesz, mert ez a kettő nap nekem fontos, persze mint mindig engedélyt kellett kérnie és most sem engedték, mert segíteni kell. Bármit szeretnénk csinálni, menni valahova előtte egyeztetni kell, hogy nincs-e rá szükségük.

Szakítás szóba sem jöhet, mert nagyon szeretjük egymást meg is egyezünk és jól vagyunk, csak ez ne lenne.

Mit tanácsoltok? Ti mit tennétek? Vajon csak én reagálom túl?

Köszönöm szépen előre is! :)


2018. júl. 16. 19:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

Igen, jól megvagytok, csak épp ő képtelen leválni az anyjáékról és leszarja a fejedet, ha "menni kell".


Nem baj, jó szenvedést még pár évig ;)

2018. júl. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Minden csapból addig folyik a víz, amíg el nem zárják.

Ezt most találtam ki, de nekem tetszik. A lényeg: húzni kell egy vonalat, ennyi volt. Más megoldást nem látok.

2018. júl. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

Állj a,sarkadra v szakits.

Mi már együtt laktunk. Az anYja szex közben telefonált ö fel vette és haza ment engem meg otthagyott mint eb a ...

Sokszor az ágybol rángatták haza este h minek alszik velem,minek lakik velem mikor van rendes otthona családja, Az anyja a hátam mögött prostinak nevezett mert egyutt laktunk és én dolgoztam is eltartottam mert a teljes fizut haza adta. Mindennel felhívta öket,vásérlás stb kibeszélte a nemi éktunket.. Nyeltem nyeltem aztán a sokadik megalázó helyzetnél mikor a félkegyelmü anyatejszivo visszajött összevolt csomagolva a holmija és zgy rugtam ki mint macskát szokás egészségügyi sétéra. Közöltem h keresek férfit akinek töke van kiáll értem és magáért, nem beszéli ki a magán dogainkat, nem kér engedélyt nagy vécére,nem adja haza a fizujét h én tartsam el, és elsősorban velem akar aludni lakni élni családot alapitani. Es elsősorban elengedte már anyukaja mellbimbóját.. Ezt azért írom le h te semmit se tudsz tenni neki kell kiállni magáért érted a kapcsolatért. Ha ö nem teszi meg veszett fejsze hosszútávon.

2018. júl. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
81%

A pároddal kéne beszélni, elmondani neki, hogy téged ez hogy érint, mert hát ebben benne van ő is, hogy "ugrik" minden szóra. Az rendben van, hogy fontos a család, de azért a párodnak látnia kéne, hogy hol a határ.

Beszéld meg vele, ha normális a hozzáállása, akkor megérti és ki tudtok találni valamit, de ketten mindenképp könnyebb, mint egyedül, magadban szenvedni.

2018. júl. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
Nem válaszolok privátra,de igen találtam Férfit.
2018. júl. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nem egyedül szenvedek, tudja jól mit gondolok. Mikor már nrm megy haza mikor hívják, érzelmileg zsarolják, fenyegetik, hogy ki fogják őt dobni. Hagyjon ott engem, legyen otthon többet stb. A párom ugyan így szenved, de már úgy be van "idomítva" hogy nem tudja ki mellé álljon és ez nagyon rosszul esik.
2018. júl. 16. 19:40
 7/25 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudja,elég szomorú,mert aki választás elé állit zsarol az mem szeret az birtokol..
2018. júl. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes, én 21 évesen is TUDTAM, mit válasszak UGYANEBBEN a helyzetben...


Most pedig már 1000 km-re élek a párommal kettesben.


Ja, hát, igen, nem ártana felnőni.

2018. júl. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%

Én tényleg nem értem, hogy egy 21 éves felnőtt fiatalember miért nem tud a sarkára állni? Mégis mi fog történni ha nem ugrik az első szóra? Világvége? Vagy máglyán elégetik a szülei? Tényleg nem értem, hogy miért nem mondja meg a szüleinek, hogy ekkor és ekkor programom van, nem jövök haza. Ennyi. Ha veled van miért nem kapcsolja ki a mobilt?

Mivel fenyegetik? Nem kap anyatejet? Vagy kidobják a házból? Na és? Akkor végre elköltözhet, és nem kell többé dolgoznia a háznál.

Ti tényleg jóba vagytok? Mert nekem úgy tűnik, hogy a barátod sem igazán akar elszakadni a köldökzsinórtól.


Komolyan. 25 éves fiam van. A mi házunknál is van munka mindig, és az én fiam is szokott segíteni. De ha programja van, akkor elmegy. Ha úgy dönt, hogy a barátnőjénél marad X napig, akkor ott van. Ha akarnám sem tudnék parancsolgatni neki, mert hamar helyretenne (hozzáteszem, hogy jogosan)

2018. júl. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%
Elég egyöntetűek a válaszok. Szerintem mutasd meg a párodnak, hogy 8-10 (vagy majd még több) teljesen különböző felnőtt ember ugyanazt gondolja a kapcsolatotokról, mint te. Ülj le a pároddal egy őszinte beszélgetésre, és állapodjatok meg közösen abban, hogy hol lesznek a határok, amiket a párod is kőkeményen betart minden érzelmi zsarolás ellenére is. Pl. legyen heti egy nap, amikor átmegy segíteni pár órára, az lesz egyúttal a látogatós nap is, a hét többi részét kizárólag veled tölti. Vigyázzatok, mert ha mindezt kőkeményen betartjátok, a szülők az első nagy veszekedések után látni fogják, hogy ez komoly, akkor elő fognak állni különböző kitalált betegségekkel, rosszullétekkel, más vészhelyzetekkel, hogy mégiscsak oda tudják rendelni a párodat, majd figyeljétek meg! Ha bármelyik ilyen "vészhelyzetről" bebizonyosodna, hogy hamis, akkor azonnal jegelni kell a kapcsolatot egy időre.
2018. júl. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!