Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hagyjam vagy ne hagyjam?

Hagyjam vagy ne hagyjam?

Figyelt kérdés
Anyósom nem igazán fogadott be, mivel a második házassága vagyok a fiának. Ezzel együtt a kislányunkat sem igazán. Konkrétan arra gondolok, hogy az unokáját, se szülinapján, se névnapján nem köszönti fel, még csak fel sem hívja. Ajándékot, csak akkor hoz, ha tartunk családi ebédet és mindenkit meghívunk. Van neki több unokája is, akiket általában vagy felhív vagy üzenetet küld nekik a közösségi oldalon. Az ilyen nem nagymama, csak vér szerint. Annyira megmondanám neki amit erről gondolok, de nem szeretnék családi kalamajkát! Kinek mi a véleménye erről?

2018. júl. 20. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges konfliktus. Gondolom a lányod ezt szokta meg,neki nem okoz törést. Nálunk anyósom 3 évig nem is kereste a lányunkat,pedig egyetlen unokája per pillanat még. Nem örültünk neki,de nem tettük szóvá.Van másik nagymamája is,aki kettő helyett is nagymama.
2018. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Ez az ő szegénysegi bizonyitvanya. Ő kevesebb ettől.

Nálunk ugyanez volt.

Volt egy nagymama es apa anyukaja ;) csak magának köszönhette !

10 évesen megkerdezte fiamtól mennyi idős is vagy :D

En megmondtam neki a velemenyem mit gondolok róla! Addig sem voltam a kedvence rontani mar nem rontottam a helyzeten.

Lenyegtelen hagyadik feleseg vagy . Az unoka unoka kellene legyen !

Ő marad ki az eletéből.

2018. júl. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzet van nálunk is. Mikor a férjemmel megismerkedtünk, anyósom teljesen kiakadt. Ő még mindig abban reménykedett, hogy kibékülnek, és elveszi feleségül, ha már gyerekük lett. Azóta eltelt pár év, család lettünk, de a második unoka nem érdekelte. Az elején rosszul esett, nem magam, hanem a lányom miatt. Most úgy vagyok vele, hogy lesz**om a vénasszonyt, csinálja, ha neki jó. A vicc benne, hogy mióta nem próbálok normális lenni vele, azóta olyan érzésem van, hogy fordult a kocka. Néha látom, hogy a kapu előtt vár, leskelődik, be akar jönni, de ez a vonat már elment. Fehér ember nem felejt. Jópofizzon csak az exnek, az én házamba be nem teszi a lábát.

Próbáld te is letojni, legalább nem okoskodik bele az életetekbe.

2018. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egyébként elég látványosan csinálja, azt hogy ő vele így nem foglalkozik. Amikor nálunk van családi összejövetel a másik legkisebb unokáját becézgeti, puszilgatja az én kislányomnak még csak nem is köszön, pedig még ő is elég kicsi 5,5 éves.

Az én anyukám hál istennek ennek pont az ellentéte, ő egy igazi nagyi, imádja :)

2018. júl. 20. 13:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a férjeddel kellene megbeszélni, nem a te dolgod, hogy helyrerakd. A férjednek ezt legalább annyira kellene látnia, mint neked. Ha nem látja, akkor ő sem az igazi. A megoldás az anyós teljes kiiktatása az életetekből, hiszen ti se vagytok részei az övének. Egyiknek se hiányozna a másik. A férjed meg menjen látogatni egyedül, ha akarja.
2018. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Rokonságtól ne várj el semmit és boldog életed lesz. Én is ismerek olyan 3 unokás nagymamát, aki még mindig a csábító fiatal nőt játssza 65 évesen és 90 kilósan.
2018. júl. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A férjem tisztában van azzal, hogy milyen az anyja és nem igazán foglalkozik vele, úgysem tudja megváltoztatni. Az én anyósomnak is az egyik legfontosabb dolog az életében a bulizás, pasizás és a közösségi oldalon való posztolgatás, persze most lesz 70 éves. Összejárni nem nagyon szoktunk vele ő nem hív én se csak akkor jön amikor tartunk valakinek szüli/névnapi bulit mert hát az buli ugye. Amikor megszületett a kislányom, 2 hónapos volt mikor először eljött, de akkor sem magától, hanem hozták. Sőt a kicsi 2 hetes volt, amikor bekerültem a kórházba és a férjemre az én családom főzött, hogy ő nyugodtan el tudja látni a gyereket. Szóval meg van a véleményem róla.
2018. júl. 20. 13:52
 8/12 anonim ***** válasza:
A fia/férjed mit szól hozzá? Neki kell konfrontálódni ez ügyben. De ha nem szereti akkor a vita után sem fogja.
2018. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gondolom a lányodnak vannak igazi nagyszülei,na, ők foglalkozzanak vele...
2018. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha a férjed is tudja, és ez nem képezi köztetek vita tárgyát, akkor meg ne foglalkozz vele. Egyszerűen nincs. Nem fogod megnevelni. De semmilyen alkalomra ne hívjátok el!
2018. júl. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!