Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Komolyan ilyen nagyszülei...

Komolyan ilyen nagyszülei lesznek a kisfiamnak?

Figyelt kérdés

A férjemmel külföldön élünk.


A kovetkezo a szituacio:

Julius elejen szuletett a kisbabank.


3 evig (ameddig a szerzodes tart) bereltunk egy lakast. A munkaja miatt viszont uj helyre koltozunk es vettunk egy lakast. Pont ugy volt kiszamolva, hogy mire lejar a szerzodesunk (junius 30) mi julius 1-en koltozhetunk az ujba, mert addigra felepul a haz, minden kesz lesz.


Viszont januar kornyeken kiderult, hogy csuszas van sajnos szeptember 1-en (2honappal kesobb) lehet csak valoban bekoltozni. Semmi baj, kerestunk egy csomo helyet ahol addig lakhatnank. Sajnos minden lakast minimum egy evre adnak ki 2 honapra nem. Nincs egy baratunk sem ahova kisbabaval gangelhetnenk 2 honapot mert kb mindenki szobakonyha nagysagu helyen lakik sajnos.


Majus kornyeken mar erosen panikoltunk, amikor a sogornomtol megkerdeztuk, hogy ha esetleg kifizetjuk ket havi lakberet/rezsijet lakhatunk-e nala mert o egesz nyaron az anyoseknal van ugy is. (Diak es nem jar vissza a varosba nyaron) o viszont kijelentette, hogy szo sem lehet rola, hogy egy kisbabat odakoltoztetunk 2 honapra.


Nem sokkal kesobb az aposom felajanlotta, hogy fizetes elleneben lakhatunk az o vendeg/illetve a ferjem regi szobajaban amig be nem koltozunk az uj helyre. Erre az anyos is igent mondott, sot orult is neki, hogy latja majd az unokajat.


(Hozzateszem, hogy ha nem itt laknak hanem otthon Pecsen, anyaeknak evidens lenne, hogy ket honapig lakhatunk naluk, es nem koltunk feleslegesen lakberre valahol mashol stb. Persze ezt sosem kernem az aposomektol.


Szoval a baba megszuletett par hete es szegenyke kolias. Egesz nap sir, akar hogy probaljuk nyugtatni. Neha sikerul es akkor vegra tudnunk kicsit aludni. Viszont az egesz haz vizhangzik szegenytol, van hogy este is. Aposomek dolgoznak a sogornom csak lazul egesz nyaron.


Semmi segitseget nem kaptunk, egyszer nem etettek volna/pelenkaztak/furdettek volna meg. Sot mi segitunk inkabb az egesz hazban amig ok nincsenek itthon. Naponta ketszer kap puszit a nagyszuleitol es kb ennyi. Nem babaznak vele, nem olelgetik, kb ugy viszonyulnak hozza mint valami diszhez. Ez engem melysegesen elszomorit, mert az en nagymamam sokkal tobbet foglalkozott velem es igazi nagymama volt egesz eteben. Anyukam pedig nem tud jonni segiteni, hiszen ide nem engednek be meg ot is. Pedig igazan remeltem volna, hogy majd o lesz velunk az elso par hetben amkor mar elkoltozunk. Sajnos nem igy alakult.


Azt nem mondom, hogy ultimatumot kaptunk, de nagyjabol kozoltek ma, hogy hangos a gyerek es ok ezt nem birjak, es “legyen mar szeptember”, illetve, hogy nem akarom e hazarepultetni a par hetes gyereket hogy szeptemberben majd en visszajovok vele...


Az ilyen emberek hogy nevezhetik magukat nagyszuloknek? Bas*zus ez milyen csalad mar? Az en ferjem ennel sokkal embersegesebb, nem is ertem hogy nevelhettek pont ok ilyennek. 0 egyutt erzes, 0 orom az elso unokanak.



2018. júl. 20. 15:39
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Komolytalanul lesznek ilyen nagyszülei a kisfiadnak.
2018. júl. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:

Komolyan azt hiszem, hogy a nagyszuleihez, akiket evi parszor lat majd, jobbanfog kotodni mint azokhoz, akik 5 percre laknak.

Ez azert szomoru.

2018. júl. 20. 15:46
 3/64 anonim válasza:
62%

Teljesen átérzem a helyzetedet, az én anyósom tőlünk 5 percre lakik, van egy 2 és fél éves lányunk és egy 5 hónapos fiunk, egyszer nem kérdezte meg, hogy segítsen-e. Mi is laktunk nála fél évig, hasonló okból, mint most ti. Akkor sem segített semmit.

Az én anyukám messzebb lakik és hétköznap dolgozik, így csak hétvégén tud segíteni.

Nagyon irigylem én is azokat, akiknek normális szülők és anyós-após jutott. Sokkal könnyebb lenne az életünk. A férjem szokta mondani, hogy ha a gyerekek nagyobbak lesznek és felfogják, látják majd ők is, hogy nem foglalkoznak velük, és nem fognak kötődni hozzájuk, megbánják majd, hogy nem foglalkoztak velük rendesen.

2018. júl. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ne sajnáld. Gondolom téged se kezelnek valami fényesen. Bírjátok ki, aztán minden rendbejön. Valszeg tényleg jobb kapcsolata lesz a te szüleiddel, de ez nem bizos, mert a párodéval többet találkozik majd.
2018. júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, nem bántásból, de a igazuk van a nagyszülőknek. Nem ők akartak pici babát, és nem az ő dolguk, hogy foglalkozzanak vele, még ha csak kis időről van szó. Dolgozó emberek, akiknek ti felborítottátok az életritmusukat, és ezért képtelenek kipihenni magukat.

Én szeretem a gyerekeket, de megőrülnék ha minden nap kemény munka után arra mennék haza, hogy sír a gyerek. Sőt éjszaka sem tudnék aludni. Nekem is sok lenne.

Azért mert elegük van, még lehetnek jó nagyszülők, ha a gyermek is nagyobb lesz, és jobban lehet vele foglalkozni.

Ne feledd: A gyereket te és a férjed akartátok. Senkitől még nagyszülőktől sem várható el, hogy segítsen.

Szerintem menj haza, ha már azt írod anyud sokkal jobb.

2018. júl. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
44%

Igen. Ilyenek lesznek. Nem szép, de ez van.


Egyébként a helyedben hazamennék az anyámhoz. Anyaságin vagy, nyugodtan el lehetnétek ott, a férjed meg menne utánatok hétvégén. 2 hónap nem a világ, fél lábon kibírható.


Nem várnám meg, míg még egyszer hozzámvágják, viszont megjegyezném, milyenek.

Én megértem anyósékkal ennél különbeket is (egyetlen napot sem laktam náluk), betelt a pohár, nem tartok kapcsolatot velük. Ha nem szeretik az unokát, az ő jellemükről állítanak ki bizonyítványt, nem az enyémről. De nem is fogom a gyereket arra nevelni, hogy pitizzen nekik.


Felnőtt emberek ha nem képesek elfogadni, hogy az a szerencsétlen pici baba (a saját unokájuk!) fájdalmában sír, az ilyenektől mit vársz?!


(Ui. próbáld ki a Colief cseppeket, nekünk végül az segített.)

2018. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
73%
Miért nem mentetek lakni anyukádékhoz? Miért varod el, hogy segítsenek? Egész nap dolgoznak, te otthon vagy, és még ők segítsenek neked?
2018. júl. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 A kérdező kommentje:

Utolso koszo igen, pokt tegnap szereztuk be! Remelem hasznalni fog.


Az 4esnek meg irom, hogy ok ajanlottak fel, nem mi kuncsorogtunk a helyert. Feltetelezem, hogy egy hazaspar akinek mar van 2 gyereke tudja milyen amikor szuletik egy kisbaba. De ezek szerint ok ehhez mar tul oregek vagy nem igazan ertem. Anyukam is dolgozik es meg sem fordult a fejeben ilyesmi...

2018. júl. 20. 16:17
 9/64 anonim ***** válasza:
78%

Valószínűleg nekik a napi 2 db puszi bőven elég. Aztán nézné a sorozatát, főzne, gobelint varrna vagy amihez kedve van, de a sírós babából már nem kér. Ne is erőltesd, nem lenne valódi segítséged, inkább úgy számolj, hogy te és a férjed energiáit osszátok be. Kimerítő időszak lesz, de nem várhatod el tőle a támogatást. Ha korábban nem ecsetelte, mennyi mindent fog a baba körül ténykedni, akkor ne is számíts semmire.

Később viszont, mikor rendeződnek a körülményeitek, a gyerek is nagyobbacska, már "megfelelő, érdekes játszótárs" lehet nekik, akkor én nem ugrálnék nekik, ha kitatálják, hogy lehetőséget biztosítsak, esetleg még szállást is egy látogatás idejére. Nem a mutogatni való gyereket kell kikölcsönözni, hanem stabil érzelmi kapcsolatot kialakítani a kicsivel. Hozzáteszem, ez sem kötelező. Amije sosem volt a gyereknek, az nem is fog hiányozni, ezért max te érzed azt, hogy kimarad valamiből. Tökéletesen egészséges és boldog kis ember lesz felszínes nagyszülők nélkül is.

2018. júl. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:

Mondjuk azert nem mert kozel 2000kilometer van koztem es a szuleim kozott.. azert mert a ferjem itt dolgozik, nem hagyom itt. Azert mert en is itt dolgozom, igaz otthonrol tudom csinalni esetenkent be kell menni az irodaba.


Azert mert otthin vagyok a gyerekkel ne hogy azt hidd hogy annyi idom van... dolgozom mellette, takaritom az egesz hazat, a sogornom szobajat is, cserebe ugye fizetjuk nekik a rezsi es a hitel felet ket honapra, en fozok, mosok 6-7 emberre mert can, hogy a sogornom baratja is itt van, es o sem dolgozik, gyereket nevelek, aki mellesleg csillapithatatlanul sir. Es a haz hatalmas...

es ahogy irtam nem a mi otletunk votl, hanem felajanlottak, hogy idekoltozzuk. Arrol mar nem tehetek, hogy bant, hogy a nagyszulok telibe s*zarjak az unokat.

2018. júl. 20. 16:21
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!