Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mièrt használják az anyósjèlöl...

Mièrt használják az anyósjèlölt ès az apósjelölt kifejezèst?

Figyelt kérdés
Szerintem ilyen nem is lètezik. Hisz senki nem választ magának anyóst, így jelölt sem lètezhet.
2018. júl. 20. 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Mert rövidebb mint a "barátom édesanyja/édesapja".
2018. júl. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha férj/feleség jelölted van, akkor anyós/após "jelölted" is van. Kevesen választanak maguknak először anyóst, majd köteleződnek el a gyermeke iránt :D
2018. júl. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan azért, mert házasság előtt nem akarják anyósnak meg apósnak hívni őket.
2018. júl. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Igy van ahogy irják. De te minek hivod akkor?
2018. júl. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Én sose használtam ezt az anyósomra. Más "jelölt" meg nem volt az exeimnél.


Anyósom, mikor pár hónapja együtt voltunk a párommal, elkezdte magát anyósomnak hívni, pl telefonba is mindig így szól bele, h Itt anyósod, meg a férjét is "apósomként" emlegeti. Szóval nekem ők az anyósom és apósom.

Ennél közelibb úgysem lesz a viszonyunk, mivel együtt élünk a párommal, gyerekünk van, a közelgő esküvőnk a gyakorlatban semmit nem változtat a családunk életén, helyzetén.

2018. júl. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szerintem borzalmas.

Meg ez a folyamatos anyós meg após megszólitas. Nekem olyan erőltetett.

Az ember a sógorát se folyamatosan hívja sógornak.

Mindenkinek van neve mièrt nem lehet őket azon megszólitani?


Mondjuk nem lennèk lusta ès mondanám, hogy a barátnőm èdesanyjáról vagy szüleiről beszèlünk.

Szerintem sokkal jobb ès èrtelmesebb hangzása van.

Jelöltsèg számomra rendkivül kellemetlen, merev

2018. júl. 20. 22:18
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Akik nem ismerik név szerint őket, azok nem tudják, kiről van szó, ha csak a nevükön emlegeted őket. Anyukám Svédországba költözött húgának is van neve, mégis, ha olyanoknak beszélek róla, akik nem ismerik, de mondjuk elmesélem a sztoriját, akkor nagynénémként említem, nem a keresztnevén, a keresztneve alapján nem tudnák beazonosítani, hogy kiről beszélek.
2018. júl. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenkinek van neve mièrt nem lehet őket azon megszólitani?"


Szemtől szembe nyilván néven szólítja őket (esetleg nénit, bácsit hozzátéve), de ha pl. ide kiír egy kérdést, hogy "összevesztem az Évával, kinek van igaza?", akkor honnan tudjuk, ki az?

2018. júl. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%
Mert buták. Leendő anyós és leendő após a helyes kifejezés. Ugyanakkor abban nincs igazad, hogy pl a sógort nem sógorozzuk, mert nagyon sokan vagyunk, akik így nevezik. Neked hibába mondom, hogy a Béla azt mondta..., mert ebből nem fogod tudni, hogy én a sógoromról beszélek.
2018. júl. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

"Nekem olyan erőltetett."


Ami neked erőltetett, az másnak természetes. Ez egy egyszerű, vicces, humoros kifejezés amit alapvetően normális ember nem vesz komolyan.

2018. júl. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!