Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha már ne sokkalta...

Mit tegyek ha már ne sokkalta a családjától?

Figyelt kérdés
Németországban élünk évente 1-2alkalommal megyünk haza. Mivel az én családom városába 20kmel hamarabb érünk ezért ide jövünk elsőnek. De a baj nem az, ismét jött egy üzenet hogy vártak minket, és neki állnak a férjemnek hogy őt is felnevelte az anyja mint engem és ha levezetett 12 órát akkor az a 20 perc már semmi nem lett volna, és hogy mindig ez van, mindig lesz.... Őket. Tény hogy én inkább vagyok a családommal mint ott, de örüljenek ha megyünk 1-2 órát ne pedig zaklassanak minket amikor a családomnál vagyunk! Ha megyek inkább el ülök az udvaron mint sem velük beszélgessek, úgy vagyok vele hogy foglalkozzanak az unokáival meg a fiával, ne velem. Sajnálom attól is rosszul vagyok ha hozzám szólnak!!
2018. júl. 23. 09:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
?
2018. júl. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
58%
Jól elszálltál magadtól, csak azért mert Németországban laksz.Kibírod évente azt az 1-2 alkalmat, nem?
2018. júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Miért lennék elszállva? Azért mert tegnap reggel 9kor értünk haza szüleimhez, este 6 után meg írják az üzenetet hogy vártunk titeket???
2018. júl. 23. 09:37
 4/26 anonim ***** válasza:
93%

Őőőőő... mondjuk mert mindketten kint éltek, és mindkét család évente egy-két alkalommal lát csak titeket...?

Nem kell elszállni magadtól, nem rád kíváncsiak, hanem a fiukra. Ugyanúgy, ahogy a te szüleid meg rád. De ugye, mivel egy család vagytok, ez ezzel jár, hogy együtt családoztok. MINDKÉT CSALÁDNÁL.

Azért ennyire ne legyél önző, hogy mindig csak a te családodhoz kell menni. A férjed vajon hogy érzi magát, hogy ő nem tölthet otthon időt? Főleg, hogy azt írod, "örüljenek ha mentek 1-2 órát", de te azon vagy kiakadva, hogy otthon voltatok nálatok KILENC órát, és meg merték kérdezni, oda mikor mentek.

Nem érzed, hogy ez mennyire nincs egálban?


Kössetek kompromisszumot, ha kétszer jöttök haza egy évben, akkor egyszer az ő családjánál kezdtek, egyszer a tiédnél. Szerintem full mindegy az a 20 km, ugyanis ha nálatok kezdtek, a visszaút lesz annyival hosszabb. Ha meg náluk, akkor az odaút. Eredményben ugyanannyi.


Másik megoldás: ha ennyire fáj, hogy a férjednek is van családja, akkor te kiszállsz nálatok, lóghatsz a szüleiden egyedül, ő meg gyerekkel megy a saját szüleihez.


Őszintén, ebben az esetben tök igaza van anyóséknak, te vagy az önző.

2018. júl. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

A baj hogy mindig ezt csinálják, kissé érthetetlenek. Mert a férjemnek csak a szülei, testvére, keresztlánya van, de nekem 3 testvérem, nagyszüleim, nagynénémék, szóval nem csak az én szüleimnél kell "lógni".

Ráadásul ők sem jöttek ki még az elmúlt 5 évben, kivéve a sógornőmet, mert ő vette nekünk anno a babakocsit és kínozta, de pl anyósomék mindig mondják majd jönnek ha lesz rá pénz, hiába dolgoznak mindketten, az én anyám nem dolgozik mégis ki tud jönni évente egy két alkalommal.

2018. júl. 23. 09:51
 6/26 A kérdező kommentje:
Szeretném hozzáfűzni hogy a páromnak soha sincs ellenvetése és nem mondja hogy ő menni szeretne! Füri nem??
2018. júl. 23. 09:55
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

Azt nem lehet hogy ezt az évi 1-2 napot mikor itthon vagytok, mindenki a sajàt szüleivel tölti?

Mert így nagyon igazságtalan.

Ha meg a férjed nem akar hazamenni akkor legyen bőr a képén, és mondja meg a szüleinek, vagy ne szóljatok ha hazajöttök.

Másik ami szembe tűnt, hogy azt írod vàrtak titeket. Azaz nem tisztáztàtok előre melyik nap mentek hozzájuk? Mert így meg màr bunkóság is...

2018. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor maradj a szüleidnél. A párod meg menjen a saját szüleihez.

Tök érthető, hogy szeretnék látni.

Biztosan a te szüleidnek is rossz lenne fordított esetben.

2018. júl. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%
Te mekkora egy önző tirpák vagy...furi nem? Az írásodból ítélve elég unszimpatikus személy lehetsz, úgyhogy maradj is kint az udvaron, ha náluk vagytok...ne rontsd el az örömüket a savanyú fejeddel meg szem forgatásoddal/tuti ilyen tipusú vagy/😑
2018. júl. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem tisztáztuk, mivel nem szoktuk bejelenteni. Amúgy igen, vártak, mert hogy apos és a sógornőm férje otthon volt. És annak ellenére írta anyós hogy vártak hogy ő erre a hétre szabadságot vett ki a munkahelyén, és mint kiderült hogy az a baj hogy a nevelő apjára nem vagyunk kíváncsiak, pedig nincs így csak sok mindenkihez kell mennünk, és érthetetlenek
2018. júl. 23. 10:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!