Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez egy betegség? Hogyan lehet...

Ez egy betegség? Hogyan lehet lereagálni?

Figyelt kérdés

Anyósomat ismerem már néhány éve, de jó kapcsolatban voltunk, sosem bántottam semmivel, nem tettem ellene semmit. Mivel 200 km-re élünk tőle, ezért viszont viszonylag keveset találkozunk.

A két helyben élő idősebb fiát és a menyeit elmarta már régen maga mellől, de nem gondoltam hogy én/mi is sorra kerülünk.

Idős, 74 éves és kitalál dolgokat. Gondol egyet és felhívja a páromat, hogy én mit képzelek magamról, biztosan csak kiforgatom a páromat a vagyonából.

Minden vagyonunk közös, együtt szereztük meg, nem is értem...

Avagy ő bizton tudja, hogy én megcsalom őt és ilyen nőt addig hagyjon el, amíg lehet.

Először ezeket a párom el sem mondta nekem. Nem akart feszültséget, hiszen tudja, hogy a többi menyével ugyanezt csinálta az anyja (én is tudom, ezerszer elmesélte anyós a dolgokat). Viszont egyszer amikor hazamentünk az anyukájához, már puszit sem volt hajlandó adni, "szervusz fiam" köszöntéssel várt minket. Aztán csak a fiát hívta a vacsora asztalhoz és egyesszámban csak hozzá beszélt. Nem csináltam nagy ügyet belőle, de mivel valahol bennem volt a tüske felvetettem a páromnak, hogy valami nem kerek. Elmondta, hogy mostanában minden telefonhívásnál kitalál valamit ellenem. Mire készülök, kivel szövetkezek, hogyan fogom ezt megvalósítani, ilyen embert ő nem lát szívesen az otthonában, stb.

A párom persze megvéd, de mintha a falnak magyarázna. Ha szóba kerül ez úgy, hogy én is ott vagyok, akkor anyuka közli, hogy másnak semmi köze ahhoz, hogy miről beszélgetnek (vagyis nekem).

Nem tudom hova tenni, nem tudom hogyan kellene ezt kezelnem. Fiatalok vagyunk, nemsokára férj és feleség leszünk, nem vagyunk elég felkészültek az ilyen történetekre és előre félek mit fog alakítani az esküvőnkön, a családom és a barátaink előtt.


Hogyan lehet ezt kezelni, elfogadni, egyáltalán mi volt ez a pálfordulat, amikor soha semmit nem tettem ellene, sőt... Többször jártunk együtt külföldön, mindig igyekeztem a kedvére tenni, sütöttem, főztem neki, amikor kórházban volt és a fiát sem hangoltam ellene. Én szóltam rá, hogy hívja fel mindennap, én küldtem el, hogy beszéljen az orvosával, amikor beteg volt.

Nyilván nem hagyhatjuk magára, de azt sem gondolom, hogy mostantól életem végéig el kellene ezt tűrnöm.

Megjegyzem ha szólok, csak olajat öntök a tűzre, tehát ez sem megoldás.



2018. aug. 1. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Annyit tudtok tenni, hogy minél kevesebbet jártok hozzá.

A párod egyelőre jól kezeli, maradjon is így. Ha kiáll melletted, és ő is kereken közli az anyjával, hogy ha nem áll le, titeket (se) lát, akkor egyéb teendőd nincs.

Ha mégis találkoztok, kötelező családi ünnepeken, stb., akkor viselkedj úgy, mint eddig, légy kedves, de ne vedd fel ezeket, ha levegőnek néz, akkor a fiának kell felállni, és azt mondani, hogy akkor hazaindultok, ugyanis KETTEN vagytok. Te ne állj bele semmibe.

2018. aug. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Agyi ér elmeszesedéstől is lehet, meg az idősek unatkoznak nincs mivel foglalkozniuk, ezért nêha rossz indulat dolgokat is kitalálnak. Sajnos ez az öregséggel jár.
2018. aug. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, már amikor a másik két menyének az életét kezdte megkeseríteni (elkezdett terjeszteni róluk mindenfélét a városban), akkor próbáltuk rábeszélni, hogy menjen társaságba, a helyi nyugdíjas klubba, vagy akár csak a szomszédokkal sétálni. Egy darabig jobb is volt a helyzet, egyszer-egyszer még a fiai is eljöttek ebédre családostól. Aztán megint elfajultak a dolgok, mégjobban, mint előtte. Amióta pedig beteg lett én is kapom az ívet.

2 éve nem látta a másik két gyerekét, a menyeit és az unokáit, de akkor is csak mondja a magáét róluk.

Nem tudom mi lenne vele, ha mi is levennénk róla a kezünket. Így is elég macerás, hogy mi istápoljuk 200 km-ről, amikor ott vannak a testvérei, akik könnyebben hordanák orvoshoz/kórházba, stb. Egyszerűen semmi nem hatja meg, semmi sem szent.

2018. aug. 1. 14:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Idoskori rogeszme, nem tudsz ellene tenni. Ne vedd magadra!
2018. aug. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem azért kezdte most, mert mindjárt itt az esküvő, az utolsó (azóta egyszem) fiát is elveszik tőle. Az időseknél a házasság több, mint élettárs. Szerintem látod a sorsod, ugyanaz lesz, mint a másik két meny esetében. A kérdés, hogy a te párod meddig bírja... Te ne tégy semmit, majd a párod megvéd.
2018. aug. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, és te se törd magad, hogy a kedvére tegyél. Soha nem fog megváltozni, soha. Én úgy bírom ki, hogy havi egyszer 2-3 órára elvisszük megmutatni a gyereket, azon kívül meg sem hallom, hogy mi van vele (nem beteg vagy ilyesmi). A fiát kiidegeli, de mi megbeszéltük, hogy ő bírja ameddig bírja, én ebbe se másszak bele, mert akkor csak mi is veszekszünk otthon, és azt már végképp biztos nem tudná tolerálni.


Természetesen nem kell tűrnöd, illetve valamennyire nyilván kell, mert nem tudod kiiktatnod az életedből. De pl. egy szitkozódás áradatot nem vagy köteles végighallgatni, fel is állhattok, és kimehettek az ajtón. Ülj le egyszer nyugodtan mikor magad vagy, és gondold végig, hogy vállalod-e a pároddal így az életet, hogy a háttérben a haláláig azt a szöveget fogja nyomni, amit leírtál. Nem lesz egyszerű, elárulom. Sőt, megmondom őszintén, ha újra kezdhetném, én lemondanék a férjemről, mert a tűrőképességemet a végtelenségig próbára tették már. Lehet csúnyán hangzik, de már lassan úgy érzem, hogy a legcsodálatosabb férfi sem ér ennyit. Bocsi.

2018. aug. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
tele trollokkal a világ. Én biztos nem mennék, ha így beszél velem.
2018. aug. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mással sem biztos, hogy jobban járnék. Sosem tudni kiből mi jön elő öreg korára. Max még néhány évre megúsznám. :)

Nem könnyű.

Anyu is hasonló kapcsolatban volt az anyósával, nagymamámmal. Lehet ez a sors keze. Sokszor nehezen bírta, de azt mondta az a két nap mindig eltelt valahogy, amíg nála voltunk. Nem vette magára, tudta hogy nem vele van a gond.

2018. aug. 2. 20:12
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8: Ha úgy érzed, hogy te is "bírni fogod", akkot kövesd anýád példáját. Ha meg nem, akkor a távolság és távolságtartás snmegoldás.
2018. aug. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!