Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Utálatos dolog tőlem, hogy...

Utálatos dolog tőlem, hogy nem szeretnék együtt menni?

Figyelt kérdés

Férjem szüleivel együtt családi eseményre vagyunk hivatalosak. Külön élünk, de egy faluban.

A férjem most kissé furcsállkodik, hogy busszal szeretnék menni, miközben a szülei bármikor elvinnének-hoznának minket, és így mennyivel jobb.

Amiért nekem nem jobb: Anyósom mindig elsőként érkezik, utolsónak marad. Egyrészt, én a kislányunkra való tekintettel (kisbaba) nem szeretnék estig maradni, másrészt tudom jól, hogy milyen, mikor valaki épp jól érzi magát, erre xy-t el kell vinni haza. Más programját se akarom rontani.

Az meg hab a tortán, hogy férjem anyjával a napokban összevesztünk. Hosszú lenne leírni, a lényeg, hogy minősíthetetlen hangnemben beszélt a családomról (anya stb), ronda szavakat használt, aztán még neki állt feljebb. Semmi kedvem jópofizni neki, vagy egyáltalán a szükségesnél tovább egy légtérben lenni.

Az esemény nem rólunk vagy róluk szól, ott kellemetlenségnek én nem hagyok helyet, de miért kellene együtt menni? Én már korábban is felvetettem a páromnak, hogy külön mennék, mert szeretem, ha mi dönthetjük el, mikor megyünk-jövünk.



2018. aug. 4. 11:08
 1/8 anonim válasza:
10%
ha elmentek és egy légtérben lesztek úgy is az anyóssal akkor mind1 hogy elmentek-e vagy sem, az a részedről már puszta dac az anyóssal szembe hogy elmegyek de mégse veletek megyek oda. Vagy utáld az anyósod teljes szívből vagy sehogy se. Vagy elmenj velük vagy sehogy, máshogy nincs értelme, Ez puszta megalkuvás hogy el is megyek de azért mégse úgy és akkor én fa**a ember vagyok mert kiszúrtam az anyóssal.
2018. aug. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kiszúrtam? Szerintem ez hülyeség. Miért rossz az neki, ha nem együtt megyünk? Nem hinném, hogy ő vágyik a társaságomra.
2018. aug. 4. 11:28
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
#1 ha jól értem, mindketten meghívottak valahova. Miért kéne kihagyni, ha a vendéglátó szívesen látja őket? Gondolom nem egy csomagként, hanem egyiküket és másikukat is hívta, tehát nem kötelező teljesen együtt lenni. Ha az egyikük pedig más időbeosztás szerint, tovább maradna, akkor tényleg nem jó megszakítani a szórakozását. A másik meg malmozva kis gyerekkel várja, amíg a sofőrje beszélget és iszik még egy kávét valalivel? Ennek nincs értelme.
2018. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Te menjél busszal, a férjed meg majd eldönti, hogy veled megy vagy az anyjával. Teljesen jogos, hogy ha utáljátok egymást, akkor nem akarsz a társaságában lenni. Szerintem az anyósnak se hiányzol. Állj ki magadért, nem vagy a férjed tulajdona, szuverén ember vagy. Te se korlátozod őt a szabad döntésben.
2018. aug. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Odafelé menjetek velük, hazafelé meg eljöhettek busszal, ha a gyerek miatt hamarabb jönnétek, mint ők. Így nem vagy "gonosz" a szülőkkel, de hozzájuk kötve sem.
2018. aug. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

#1 te vagy a legjobb példa rá, milyen undorító az, aki csak és kizárólag szélsőségekben tud gondolkodni.


Kérdező, csináld így ahogy írtad, semmi utálatos nincs benne.

2018. aug. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Mentek velük, jöttök busszal ha s kisgyerek már nem bírja... Nemtudom mit kell mindent állandóan tultolni.
2018. aug. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem, igazad van és mennyetek busszal. Jobb, ha nem az anyóséktól függ, hogy mikor mentek, jöttök. Egy ilyen összeveszés után meg pláne.
2018. aug. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!