Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehetek az apósomért,...

Mit tehetek az apósomért, hogy jobb legyen a helyzet?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok és szeptemberbe fogok a barátomhoz véglegesen költözni, az elmúlt pár hetet itt töltöttem náluk (csak az apjával él) és hirtelen a leendő apósom megváltozott. Eleinte nagyon segítőkész volt velem, segített ahol csak tudott és a minap közölte a fiával,hogy neki elege van és Győrbe elköltözik egy szállásra ahol havi 20-at kell csak fizetnie. Ilyen szállásokon tudom mik mennek és elvehetik tőle a nyugdíját ráadásul már 70 éves! Ha odamenne úgy érezném,rossz neje vagyok. Panaszkodott ma is,hogy nincs itthon semmi étel pedig mindennap főzök de neki az nem kell. Van itthon szalámi,vaj, májkrém, kenyér stb. de azokra is azt mondja mind-mind nyalánkság. Elegem van ebből. Szeptembertől én is dolgozni fogok nem az lesz hogy a barátom tart el engem. A ház ahol élnek sajnos le van lakva ezt is szeretném rendbe hozatni hogy jobb lehessen mindenkinek. Múltkor lepókhálóztam az egész kócerájt és nem is nagyon izgatta ez. Nem várok köszönömöt csak ne mindig nekem keljen nyitnom felé. És el tudom képzelni,hogy ha bemegy Győrbe ott is miket mondhat,mint például,hogy itthon nincs mit ennie. A fia dolgozik reggeltől késő délutánig ő pedig unalmában egész nap Győrben ténfereg.Nem állapot az sem ,hogy ők is úgy élnek egymás mellett mint két lakótárs. Nem tudok mihez kezdeni hiába beszélek velük szépen szólva kakilnak a helyzetre. Mit tudok ez esetben tenni? Köszönöm a válaszokat előre is.

2018. aug. 29. 08:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

Após=a házastárs apja. Neked nincs apósod

Nej=feleség. Nem vagy a párod apjának a felesege, gondolom nem is leszel.


Nem igazan értem mi a probléma amúgy. Ha nem akar veled élni, neked kell elköltözni

2018. aug. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akkor félreírtam bocsánat.Nem lényeges már
2018. aug. 29. 08:29
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Igazán nem értem a problémádat?


Alösözr, ha az "apósod" el akar költözni, erre minden joga megvan.

Másodszor ahhoz semmi közöd, hogy a fiával milyen a kapcsolata - szerintem a "lakótárs" teljesen normális, mégis mit várnál?

Harmadszor, ha neki nem tetszik, amit fözöl, az is magánügye, nem mindenkinek egyforma az ízlése.

Negyedszer, az miért érdekel, hogy mit mond esetleg rólad idegeneknek? Ennyire gyerek vagy, hogy mások - teljesen idegenek - véleménye ilyen fontos?

Ötödször az alap, hogy takarítasz, ha valahol ott élsz, ez nem "érdem"!

Hatodszor azt végképp nem értem, hogy miért akarsz a párod és az apja kapcsolatába beleszólni, ehhez az égvila´gon semmi közöd, kizárólag kettejük ügye!

2018. aug. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

A "meny" szó az, amire te gondolsz, annak a férfi verziója a "vej" (tehát a párod a te apádnak a veje lesz, ha elvesz egyszer), ez zavarhatott meg. :)


Kérdésre válaszolva, szerintem apuka koloncnak érzi magát. Gondolj bele: felnőtt a fia, nem elég, hogy vagy neki, még oda is költözöl hozzájuk. Ő most feleslegesnek érzi magát, azt érzi, hogyha becuccolsz véglegesen, akkor csak zavarni fog titeket. Tudja, hogy a fiataloknak kell az önálló élet, és tudja, hogy ő "vénemberként" ebbe nem passzol bele.

Gondolom, kiüresedett az élete. Nyilván a párod előtted is folyton dolgozott, így nyugdíjas apuka folyton egyedül van otthon, elmagányosodott. Az is benne lehet, hogy egy ilyen szállásra ha becuccol (mi ez? munkásszálló? idősotthon? utóbbiba azért nem olyan egyszerű bekerülni, mint apuka gondolja...), akkor úgy gondolja, hogy hozzá hasonlókkal lesz körbevéve, nem fog unatkozni.


Le kéne ülni hármasban beszélni, hogy miből van apukának elege, miért szeretne beköltözni, tudtok-e ezen változtatni? Ha ragaszkodik hozzá, akkor együtt menjetek el megnézni azt a szállást, derítsetek ki róla minél többet, hogyha valóban lehúzás, mint amitől félsz, akkor az lebukjon. Meg hogy pontosan mi ez, hogy lehet bekerülni, várólista, stb. Ha nem lehúzás, normális hely, és apuka boldogabb lenne... akkor miért ne?

2018. aug. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

Nincs apósod, nem vagy feleség.

Amúgy meg egy 70 éves ember nem akar már idegenekkel élni és te az vagy neki. Ha meg nem melózol, akkor alap, hogy a háztartást te viszed.

2018. aug. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Egy idős embernek mindig nehéz elfogadni az új embereket,pláne ha ha oda is akar költözni hozzá..Ezzel nem nagyon fogsz tudni mit csinálni.Max ha a párod beszél vele,hogy tudnak-e megoldást találni.
2018. aug. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Tehát odamentél, felforgattad az életét, most a házát is rendezni akarod és még neked áll feljebb???
2018. aug. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező. te betelepszel a barátod lelakott házába, EGYSZER lepókhálózol, és szeretnéd rendbe hozatni. Te MÉG nem dolgozol,a főzésen kívül csinálhatnál egy konyha-meszelést (amit előbb megkérdezel!), vagy bármi hasznosat, feláshatod a kertet, gazolhatsz stb.

Tedd hasznossá magad! Ne azt érezze a barátod apja (NEM apósod), hogy neki kell elmenni a háztól, mert te beköltözöl. Azt írtad, az elején segítőkész volt, most miért változott meg? Vajon miért ténfereg Győrben egész nap? Miért nem eszi a főztödet, de a "nyalánkságot " sem?

2018. aug. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%

Miféle szállásra költözne apósod? Hajléktalanszállásra? Ha igen, akkor az a gyanúm, hogy már szellemileg is gondok vannak nála. Épeszű ember a saját házából nem megy hajléktalanszállásra. Valahogy el kéne rángatnia a fiának őt orvoshoz és adott esetben gyámság alá vetetni.


Mielőtt odaköltöztél hozzájuk, ki főzött apósodra? Ha neki nyalánkság a szalámi, vaj, májkrém, kenyér (!), akkor mit eszik, ill. mit szeretne enni, ill. mit evett mielőtt odaköltöztél?


Nem értek egyet azzal, hogy sokan azt látják problémának, hogy idegen költözik a házába. Ha a pároddal kettesben (másutt) laknátok és ő egyedül maradna, ezerszer rosszabbul viselné.

Kicsit úgy érzem, túl lelkes vagy és rosszul esik, hogy nem méltányolja.

Az is lehet, hogy nem(csak) leépült szellemileg, hanem depressziós (is). Jó lenne mihamarabb orvoshoz vinni.

2018. aug. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%

8.# vagyok, folytatom:

Próbálj magadba nézni és meglátni a hibáidat is! Ha befogadtak, eltartanak, akkor te alkalmazkodj, kérdezd, hogy szokás náluk, tanulj főzni az ő ízlésük szerint.A párod is jobban becsül majd, ha nem marod el az édesapját!

2018. aug. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!