Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lehet kezelni hosszútávon,...

Lena_bp kérdése:

Lehet kezelni hosszútávon, hogy nem akarok beszélni az anyósommal?

Figyelt kérdés
5,5 éve vagyok a párommal. Eddig jónak hittem a kapcsolatomat az anyósommal. Igaz elég erős karakter, a fia (vőlegényem) nem nagyon mer ellentmondani neki bármiben. Mára anyósom állandóan panaszkodik, mkivel összeveszik, párom testvéreivel is megromlott a kapcsolata. Egy szóval kezd elsárkányosodni. Eddig még jól kezelt engem. DE! Megkóstolt. Láttam a fején az élveztet, ahogy belémkötött. Ilyeneket mondott: hogy beszélek a fiával (mintha bmi köze lenne hozzá), nem hívom fel hetente őt (és Ő megérdemelné, ha beszámolnék neki az életünkről - külföndön élünk - fia sokat dolgozik, tőlem várja a beszámolot, hogy hogyan nőnek a virágok!), és hát a legfőbb topik hogy a párom vallásos - református. Én katolikus vagyok, de nem hívő. Szeretnénk házasodni - én nem akarok templomi esküvőt, de abba belementem a páromnak, hogy legyen pap templom nélkül. Elvesztettük amúgy a kisbabánkat 1,5 honapja - erre anyósom beszólt, hogy jobban tenném ha imátkoznék hogy legyen gyerek! Na hát itt elpattant a húr! Folyamatosan próbál, téríteni! Hogy mit árt az nekem ha templomba esküdök, attól csak jobb leszek stb. Meg ő nem tisztel, mert én Ateista vagyok. Én annyit mondtam, hogy fogadjanak már el hogy nem hiszek és kész. Habzott a szája ezzel kapcsolatban! Teljesen beteges! Odáig fajult a dolog, hogy 3 órát bőgtem az "alázása" után. És eldöntöttem, hogy nem akarok vele többé beszélni. Egy negatív személy, és mkibe belemar, élvezettel a fején! Nem fogja fel hogy nem tud megváltoztatni a vallásomat illetően! És mostmár eldöntöttem hogy már csak azértsem esküdök pappal. Szóval elég kellemetlen most a helyzet. Mert mégis milyen jövőt várhatok, ha nem beszélek az anyósommal? És ha lesz gyerekünk? Úgy érzem az egész beszélgetés tönkretette az életemet! A párom meg közénk ékelődött és őt is sajnálom! Nyilván próbálja simitani a helyzetet, de azután sem higgadtam le hogy már eltelt a vita óta 3-4 nap. Egyszerűen nem fogadom el hogy bki ilyen stílusban beszéljen velem, és alázzon meg azért hogy nem vagy hívő. Mi a véleményetek, ti mit lépnétek a helyemben az anyóssal szemben?

2018. aug. 29. 12:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Neked nem kell semmit lépned. Párod beszél anyjával, aki vagy változtat a hozzállásán, vagy nem. Első esetben a továbbiakban nem beszélsz vele, második esetben meg elkezdtek nyitni egymás felé.

Különben nem értem, miért félsz attól, hogy "elveszted" ezt az embert.

2018. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen normális jövőt. Nem az anyósodhoz mész hozzá. Nem kell simítani a helyzetet. Egyszerűen figyelmen kívül hagyod, mintha nem is létezne. A telefon kijelzi a hívót, ha ő az, nem veszed fel. Én a halála előtti pár hónapig nem beszéltem az anyósommal, ebből semmilyen probléma nem származott. Ő nem jött hozzánk, a férjem látogatta. Nehogy már egy gonosz banya miatt bőgjél 3 órát!
2018. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

1-es.

Anyósom nem fog megváltozni az fix, 100%. Én még eldönthetem, hogy ebbe a családba akarok-e tartozni. Az a baj, ha egyszer ez így feljött ez folyamatosan jelen lesz az életünkben. Gyerek legyen megkeresztelve stb. stb. Azt gondolom hogy az nem egészséges hogy nem beszélnék az anyósommal, meg a gyerekünk is azt lássa hogy nem beszélek vele. Szinte ez elkerülhetetlen. Egyszóval amiatt hogy ilyen helyzet alakult ki kénytelen leszek szakítani. 5-6 évet dobjak oda az anyós miatt? Tiszta vicc! Mondjuk az is igaz hameg a párom nem áll ki mellettem és nem fogadja el hogy én nem akarok templomba esküdni akkor meg minek erőltetjük az együttlétet. Csak nehéz az h minden téren szereted a másikat, meg jó vele és egy ilyen "hülyeségen" menjen el az életed? De engem ember még nem sértett így meg. Az én szüleim sosem mernének így beszélni a párommal. Párom azt mondja h túldramatizálom amúgy, meg nem úgy gondolta az anyja. Miért ezt h lehet máshogy gondolni? És a vicc h ő a vallásos, hogy így beszélt egy emberrel aki a leendő unokáját szülné. Gyűlölettel sem akarok élni az életemben. Nem tudom mit tegyek. Igaz hogy 1000km-re él tőlünk, de ha hazamegyünk nálunk alszunk, mert már nincs mo-n lakásunk, ha hazamegyunk náluk nyaralunk a Balatoni nyaralóba. Egyszerűen nem fogom tudni az anyóst kikerülni. És megbocsátani nem fogok! soha!

2018. aug. 29. 13:30
 4/22 anonim ***** válasza:
43%
De te sem tudod elfogadni, hogy a párodnak pedig fontos a templomi esküvő.
2018. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
4-es. Igazad van. De azt gondolom, hogy azért nekem vmi olyasmire esküdni amiben nem hiszek, és egy templomba elmondani - álszentül megjátszani magamat rosszabb mintha ő csak bejönne egy anyakönyvezetőbe. Mert neki nem fog kelleni hazudnia. Tudom elkárhozik v micsoda ezt mondja a kedves anyós is...miért ennyire fontos ez a mai világba? Rossz ember vagyok, vagy másabb mint az aki hisz? Nem hinném! És persze az örök kérdés ki alkudjon meg. Én miatta adtam fel az egész életem és költöztem külföldre holott megvolt mindenem. Azt gondolom akkor néha már úgy is lehetne vmi ahogy én akarom.
2018. aug. 29. 13:53
 6/22 anonim ***** válasza:
71%

Léteznek olyan esküvők, hogy a két vallású pap/lelkész/akármi együtt celebrál esküvőt. Voltam ilyenen, az egyik fél református, a másik katolikus volt, mindkét pap elmondta a maga szövegét, ahogy az adott forma előírja. Én a helyedben a párom kedvéért egy ilyen verzióba belemennék. Anyós így is tombolni fog, hogy miért nem református, meg nem hagyományos, stb., de a lényeg az, hogy ti ki tudjatok egyezni.

Ha ennyit nem engedsz a leendő férjed kedvéért, akkor nem az anyós miatt kell eldobni az 5-6 évet...

2018. aug. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Hát, akkor nem alszotok náluk és nem mentek hozzájuk nyaralni. Az ember akit utál, azt elkerüli. Ez a nyugalom módja. Soha nem fogod megszeretni, minek kéne akkor találkozni. Az esküvővel kapcsolatban pedig ketten jussatok dűlőre, anyós itt nem játszik.
2018. aug. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
6-os. Én egyáltalán nem akarok papot. Elmennék vhova bhova ahol meghitt esküt tennénk a szülők nélkül. Az hogy ennyit nem teszek meg érte nem ilyen egyszerű, mert nem tudod h én az egész életemet dobtam oda ezért a ffiért. És igen elvem van hogy nem esküdök olyanra amiben nem hiszek. Ha ez az ára akkor egyedül maradok és veszek egy macskát..
2018. aug. 29. 14:10
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

1)Megmondhattad volna anyósnak, hogy milyen hívő ember ő, aki nem tudja elfogadni a másikat?


2)Megkerdezni a párod, hogy ő mégis mit akar? Most nem csak az esküvőre értem. Álljon már ki melletted!


3)Nem venni fel többet a telefont, majd akkor beszélhettek, ha bocsánatot kér.


4)Nem mentek hozzá aludni, vagy a nyaralóba. Foglaltok le szállást. Ha anyagilag megterhel, akkor ritkábban mentek.


5)Ha a párod nem áll melléd, akkor előbb-utóbb szétmentek. Sajnálom a babát, de én egy jó darabig nem gondolkodnék az újabb gyerekvállaláson!


Egyébként én ignorálom anyóst. Nekünk is volt egy összeveszésünk. Az elején azt hittem, hogy én írtam ki egy kérdést és nem emlékszem rá.. Mit tettem? Megmondtam hogy VELEM így nem beszél! Nem kér persze bocsánatot. Oké, ne tegye. De nekem nem is kell mostantól hívogatni, hogy hogy van, és nem szamolunk be mindenről már amugy sem. A párom hála az égnek kiáll mellettem. Gyereket nem tiltom, de ugye még kicsi, nem megy nélkülem. Én akkor megyek ha muszáj és beszüntettem az "ottalvós bulikat". Amúgy jöhetne ide ha akarna.. Beszélgetni sem nagyon beszelgetek, mar az időjárásról sem. Minek? Belém köt. Ha azt mondom h végre esik, akkor jajj majd fogok sírni a jobb idoert.. Ha azt mondom h meleg van, akkor jajj nekem mindig vam valami bajom, majd fogok télen fázni... Szóval abszolút SEMMIRŐL nem beszélek neki. Amúgy udvarias vagyok, de hagyom h mások beszélgessenek. Ha olyan téma van ami minket érint, akkor annyit jegyzek meg, hogy ezt majd mi eldöntjük, és ki is megyek.

2018. aug. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
23%

1. ha azt szeretné, hogy hívd fel, az azt jelenti, hogy családtagnak tekint.

2. Ne akarjon téríteni, meg kell neki mondani, hogy te elfogadod, hogy ő hívő, fogadja el ő is, hogy te nem vagy az, és ha szeretné a jó viszonyt, akkor nem akar ezen változtatni.

3. szerintem ennyi színjátékot be lehet vállalni azért a béke kedvéért, ha neki ez fontos, szervezze meg ő a templomi dolgokat, ott leszel, kimondod amit kell, ez a hiteden nem változtat. A keresztelő ugyanilyen. Elmész, végigülöd/állod, és ennyi. Ő megnyugszik, neked meg nem kerül semmibe.


Mi családunk is hasonló (anyám/apám családja) anyukám nem volt templomba járós, és nem is ment, csak ha nagyon kellett, pl. egy keresztelő, és templomban esküdtek, de ennyi. Nem kaptunk vallásos nevelést, nagymamám próbálkozott, jártam is hittanra, meg minden, de nem lettem vallásos, így döntöttem, de ezek a dolgok valahogy hagyományok is, mindenki kibír ennyit.

2018. aug. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!