Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tapintatlan kérés ez anyósom...

Tapintatlan kérés ez anyósom felé?

Figyelt kérdés

A tortákról van szó.

Mindkettőnk családjában (nekem ugye a régiben) megvolt a kialakult szokás. Nálunk az, hogy a tortát nekem csakis az anyukám sütötte a két kezével. Én ezt mindig nagyon imádtam, és így akartam csinálni.

Anyósom pedig minden szülinapra, alkalomra tortával megy, amit vesz. Így sokszor két torta lesz.

A kislányunk keresztelőjére is szervezett a hátunk mögött, és megbántódott, mikor lemondattuk vele.

Egyrészt azért, mert nagypapámról, aki elég édesszájú, épp kiderült, hogy cukorbeteg, és a búslakodós szakaszban volt még akkor, rá tekintettel akartunk lenni.

Másrészt meg, én a mi rokonságunk szokását szeretném követni, a párom pedig ebben egyetért velem.

Most már mindig meg fog sértődni, hogy nem hozhat tortát? Nálunk (új család) ez különleges dolog, hiszen a gyereknek a szülinap ilyen, és megvan a varázsa.

Komolyan ilyen hülyeség miatt meg kell bántódni? Hisz rettentő finoman süt, egy piskótatekercset is össze tudna csapni.

Mit csináljak, hogy ne nehezteljen már? Csak lehet ennyi kérésem.



2018. aug. 30. 06:52
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
70%

Nyilván belehaltok két tortába.

Miért is kell a te családod szokásait követni? Mondd meg anyukádnak, innentől ne süssön, mert a férjed családjában nem az a szokás. Ja, azt nem lehet, megbántod?

Annak sincs értelme, hogy a papa miatt nem esztek, egyrészt van diétás édesség, másrészt a pápa felnőtt, ha két hónap múlva eszel tortát előtte, akkor pont azt fogja érezni, mint egy hét vagy fél év múlva. Semmit.

Tudod, én azért vagyok huszonéve férjnél, és azért vagyok jobban az anyósommal, mert a semmiből nem csinálok problémát.

2018. aug. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
18%

"Kedves anyuka nem lehetünk örökké haragban."


Ha hosszasan hallgat és elmereng, akkor még elhallgathat valamit, amitől lelkifurdalása lehet...


A cukorbetegség szövődményei pedig ÉLETVESZÉLYESEK LEHETNEK! (Én is kerülöm az édességet, mióta látom Édesanyámon a szörnyű tüneteket...)

2018. aug. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
77%

Nem lehet úgy, hogy néha az anyukád süt néha meg a párod anyukája vesz? Lesznek még események, úgyis. Mondanám, hogy a legédesebb az lenne, hogy ha a te és a párod anyukája együtt sütnének, de a leírtak alapján nem hiszem, hogy olyan kapcsolatot ápolnának, melyben ez gördülékenyen menne.


Nekem is rosszul esne. Nem konkrétan a tény, hogy nem vehetek tortát, hanem hogy a fiam jobban követi a más szokásait, akkor is ha tudja, hogy engem megbánt vele. Szerintem anyósodnál sem a torta a gond, hanem a többi, ami mögötte van.

2018. aug. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem meg szíve joga eldönteni, hogy a saját családjában milyen szokásokat kíván kialakítani. Nyilván, itt mindenki a bolti tortát enné a házi helyett... Anyós vihet mást is, csak alkalmazkodhat igazán ő is, ez az élet rendje. Felesleges rapli...
2018. aug. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
74%
Anyósod jogosan sértődik meg. Miért csak a te családod szokásait kell követni? A férjed családja nem tartozik a családodhoz? Semmi baj nem lenne, ha két torta van. Aki cukorbeteg, az nem eszik egyikből se.
2018. aug. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
84%
A torta, amit visz, ajandek. Ajándékot pedig nagy bunkóság visszautasítani. Nem hinnem, hogy akkora katasztrófa lenne két torta. Nálunk pl mindig kettő készül, hogy lehessen válogatni, de olyan is előfordult már, hogy három volt. Na bumm.
2018. aug. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
31%

1. MI belehalnánk KÉT tortába, mert egy is nehezen fogyna el.

2. Nálunk CSAK házi torta van, mert a vett tele van mindenféle vacakkal, amit nem akarunk megenni.

3. A saját családomban - párom+gyerek(ek) -, úgy szervezem az ünnepeket, ahogy nekem meg a páromnak tetszik.

4. Anyósnak meg kell értenie, hogy nem akarjátok, hogy vegyen tortákat.

5. Remélem, jól értettem azt azonban, hogy a tortát nem anyukád, hanem te sütöd a családi alkalmakra - nekem ez fontos lenne.

2018. aug. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
74%

Ekkora ügyet nem csinálnék, hogy két torta jut egy születésnapra. Elfogyna mindkettő, persze nem a cukorbeteg nagypapával etetném meg.

Anyósodnak viszont, számomra érthető módon, rosszul esik, hogy az ő családi szokásaik annyival kevesebbet érnek számotokra, amennyivel a te családodé többet. Apróságnak tűnhet, de mégis visszautasítás.

2018. aug. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
33%

Nalunk mindig en sutok.

A boltit meg se eszik igy hamar leszoktak rola h vegyenek. :-D

A bolti tomeny cukor az enyemben keves van az is edesitovel keverve. Szoval finomabb egeszsegesebb is.

2018. aug. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, tessék minket, gyakorizókat is meghívni az ünnepre

- elfogy az a két torta izibe!

2018. aug. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!