Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha anyósom a gyerek felügyelet...

Ha anyósom a gyerek felügyeletért bizonyos dolgokat kér “cserébe”, érdemes erőltetni?

Figyelt kérdés

Nem szeretem az anyós-meny gyűlölködést, követni sem akarom a trendet. Anyósom üzletasszony (volt), erős akaratú, határozott ember, én sem vagyok egy kenyérre kenhető típus.

Mégis igyekeztünk egymást tiszteletben tartani, meg ha sok mindenben másképp is láttunk.

Férjem ugyan mesélt pár dolgot a múltjából, amit nemigen tudott teljes mértékben megemészteni, de ezekkel én már nemigen szembesültem.

Idáig. Egy ideje kezdenek bizonyos dolgok zavarni. Például anyósom rengeteg (nagyon sokat képzeljeteknide) pénzt örökölt, ebből sem ennyit nem ad a fiának, akivel csomó dolgot inteztet (pl.kertrendezes), amivel pár tízezreket spórol. Ez nyilván kettejük dolga egy bizonyos határon belül, meg ha nagyon bosszant is.

Nekünk nincs autónk, de az oveket vagy nem adja ide vagy hatalmas cirkuszt rendez, holott neki nincs is jogosítványa. Ugyanakkor viszonylag gyakran volt nála a kislanyunk ott alvosra is, bár időnként kiesett pár hónap.

Nekünk/nekem nagyon jól jön(ne) ez, de most elkezdte, hogy csak akkor vihetjük oda, ha a férjem elviszi mindenféle ügyeket intézni - erre használható az autójuk, és azt mondogatja, hogy apósom már beszamithatatlan, ezért nem tud biztonsággal vezetni - meg vásárolgatni.

Ezeket az ügyeket ő is elintezhetne akar BKV-val, tényleg semmi dolga.

Nyilván jó ha kicsit tudunk a gyerek nélkül

Lenni, de megalázónak érzem a feltételeket meg mintha a gyerek alku tárgya lenne, és ettől kicsit szomorú vagyok.

Ma első felindulásomban azt mondtam, mikor a cserébe elvégzendő feladatok listáját meghallgattam, hogy ne is menjen a gyerek.

Végül menni fog, de keserű a szám ize.

Mit gondoltok? Ha a férjemnek nem gond, hagyjam rájuk? Normális válaszoknak örülnék.


2018. szept. 3. 14:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
66%

A pénzéhez semmi közötök nincsen, az az övé. Nincs jogod emiatt sértődni.


Autót vegyetek magatoknak, a gyereket meg ne vidd oda aludni. Hogy a fia meg miben segít neki, az az ő dolga.


Az autójához megint smemi közötök, mint az örökségéhez.

2018. szept. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
75%
Se a pénzéhez, se az autójához nincsen semmi közötök. Az meg a férjed saját tutyimutyisága, hogy anyuci egyet füttyent, ő meg máris ugrik neki. Ez a gyerekre vigyázás neki egy üzleti ajánlat, amit vagy elfogadsz a feltételekkel együtt, vagy nem. Ő ilyen, öreg korára már nem fog megváltozni. Te döntöd el, hogy alkalmazkodsz vagy keresel más segítséget a gyerek mellé.
2018. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem hogy a nagy örökségnek mi köze a történethez.
2018. szept. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 A kérdező kommentje:
A férjem ugraltatasa olyan dolgokban, amiket pár ezer forintért meg tudna oldani.
2018. szept. 3. 15:02
 5/74 A kérdező kommentje:

Lexarom a pénzét, kivéve hogy azért sem fizet, ami abszolút az ő dolga, de igaz, hogy a férjemnek kell ezt rendeznie.

Segített az a megközelítés, hogy neki ez egy üzleti ügy, köszönöm. (Tényleg.)

Csak kicsit faj, hogy az unokája is az.

2018. szept. 3. 15:04
 6/74 A kérdező kommentje:
Nincs pénzünk autóra.
2018. szept. 3. 15:05
 7/74 anonim ***** válasza:
78%

Nem igaz, hogy "lexarod" a pénzét, mert a kiírás fele is arról szól, hogy a kocsiját nem adja oda nektek csak így meg úgy, meg mennyi pénze van, bezzeg a férjedet ugráltatja ingyen stb.


Rakjuk rendbe: a férjed maga dönti el, hogy kinek, mit, mennyit ugrál ingyen. Ez az ő hiába maximum, nem az anyósodé, mondhat neki nemet.


Az anyósod vagyonához nincs közötök, sem a kocsijához.


A gyereked gyakran alszik ott, mint írod. ha nem tetszik, ne aludjon ott, ennyi.

2018. szept. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
71%

6

Akkor járjatok BKV-val, mit más szegény ember vagy néha hívj taxit.


Eléggé olyan, hogy a gyerek mögé bújva fejezed ki az anyagi irigységedet. A kiírás nagyobb része a vagyonról szól, és csak a végén említed a gyereket.


A férjed meg álljon a sarkára, ha akar. De miért ne segíthetne a saját szüleinek?

2018. szept. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
73%

Ha úgy állna hozzá, hogy ha a férjed nem nyírja le a füvet, nem mehet szombat délután a gyerek, és ez nála tök komoly, biztos nem vinném oda, csak ünnepekkor. Minek?


Az autót nem kérném el soha többé, viszont gyakran közbe jönne valami mikor vinni kéne a férjednek vásárolgatni. Úgy értem Te intézd úgy, hogy hoppá, mégse érjen rá.

2018. szept. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
50%

Bocs, de ha ö vigyáz a gyerekre, akkor elvárhatja, hogy a férjed is tegyen neki cserébe szivességet, szerintem így van a két dolog egyensúlyban.

Azért a BKV-val ügyintézni sokkal kényelmetlenebb, ahogy nektek is az lenne, ha bebiszittert kellene a gyerek mellé fogadni - szóval én nem érzem, hogy emiatt problémázni kellene!

2018. szept. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!