Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Merjek beszélni a barátnőm...

Merjek beszélni a barátnőm anyjával, ilyen intim témában?

Figyelt kérdés

Szóval kívülről nézve nektek vicces lehet a helyzetünk, valójában nem az. A lényeg, hogy van egy barátnőm már egy éve, 17 éves, én 21 vagyok. Kezdjük ott, hogy az anyja valahol a középkor sötét bugyraiban él. Ez először ott mutatkozott meg, hogy nem engedi a barátnőmnek a tampon használatát, mikor én is látom, milyen erős vérzései vannak, nagyon gyakran átáznak a betétei. Azzal indokolja, hogy undorító, hogy qurvák használják, meg nem kell ott járni semminek. Mondtam neki, vegyen magának, dugja el a táskájába, de valahogy megtalálta az anyja, megint elkezdett veszekedni, azóta állandóan tampon után kutat az anyja, mintha kb. cigi lenne. Ja, egyébként engem is utál az anyja, mert biztosan rossz dolgokba kényszerítem! Nem mehetek náluk.

Ha nálunk van és menstruál, anyám szokott neki adni, egyébként ő érthetetlennek tartja az anyja viselkedését. Azt mondta, hogy az erős vérzések miatt menjünk el nőgyógyászhoz. Én diákmunkán voltam nyáron, van egy kis spórolt pénzem, elvittem magánhoz, de semmi extrát nem mondott a doki, max. szedjen fogamzásgátlót, amit meg nem akar a barátnőm.

Arra szeretnék kilyukadni, okos megoldás lenne e, ha én vagy az én anyám beszélne az ő anyjával? Mégis csak nő, habár nem is ismerik egymást. Az a baj, hogy nem látok más kiutat.

21/F


2018. szept. 9. 08:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
23%

A barátnőd beszéljen az anyjával.

Amúgy az erős menstruációra a betét a jobb. Átázni nem tud, mivel vízzáró réteg az alja, de mindegy. Ráadásul ha tampont használna és nagyon erős vérzése lenne, akkor is kellene a betét pkuszban

2018. szept. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%

De aranyos vagy, hogy így törődsz a barátnőd egészségével. :')

Volt rendes vizsgálat a magándokinál?

Érdemes lenne esetleg egy másik orvoshoz is elmennie, hátha ott tudnak valami okosat mondani. Egyébként nem biztos, hogy probléma van, lehet örökletes is, egyik barátnőm folyton fájdalmas menstruációtól szenvedett, és az anyja is ugyanezen ment keresztül.

Ha az anyukádnak van kedve, szerintem jó ötlet lenne leülnie beszélni a barátnőd anyjával, legalább lesz lehetőségük mengismerniük egymást. Ha jó kapcsolatot alakítanak ki, talán téged is jobban fog kedvelni.

2018. szept. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
79%
Hát meg kéne mondani anyukának hogy a lánya már nem szűz. Mert lehet, hogy a nem létező szüzességet védi a tampontól.
2018. szept. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Nem voltam bent vizsgálaton, azt mondja a barátnőm, hogy ultrahangozta meg méhnyakrák vizsgálatot csinált. Engem a végén hívott be a doktornő, hogy szerinte szedjen fogamzásgátlót, mire a barátnőm mondta hogy biztos nem.

Miben lenne más, ha más orvoshoz vinném?

2018. szept. 9. 08:21
 5/28 anonim ***** válasza:
72%

Első, nekem amikor erős vérzésem volt, átázott a betét is. :/ Nálam a tampon+betét kombó jött be, de hosszú távon nem túl kényelmes megoldás, nekem csak egy ciklusom volt olyan erős, hogy alkalmazni kellett.

Egyébként az intimkehelyről/tölcsérről hallott már a barátnőd, kérdező? Ezt is fel kell dugni, de ha meg is találja az anyja, azt se fogja tudni, mi az. És elvileg ez segít a ciklus normalizásában is, erre ne vegyél mérget, de jó dolgokat hallottam róla. Érdemes a kicsit drágább, de jó minőségű kelyhet venni!

2018. szept. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a barátnőm nem tudna beszélni az anyjával. Neki van ez a hülyeség a fejében, hogy tampont qurvák használnak, nem hiszem, hogy erről lehet beszélni.
2018. szept. 9. 08:27
 7/28 A kérdező kommentje:
Azt sem tudja, hogy orvosnál voltunk.
2018. szept. 9. 08:28
 8/28 anonim ***** válasza:
91%

"a barátnőm nem tudna beszélni az anyjával. Neki van ez a hülyeség a fejében, hogy tampont qurvák használnak, nem hiszem, hogy erről lehet beszélni"


Akkor honnan veszed, hogy ha te vagy az anyukád beszélnétek vele, akkor lehetne vele beszélni?

Szerintem nem ezzel a témával kéne nyitni, ha azt akarjátok, hogy megismerjék egymást...

2018. szept. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
92%

5!


Ha a tampont nem engedi, akkor a kelyhet se fogja. Az meg baromság, hogy mpnormalizalja a ciklust. Ugyan mivel normalizálná???? Attól, hogy egy eszköz vana hüvelyben, a vérzés nem fog változni.

2018. szept. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó, nem kell tudnia anyukának a kehelyről.

Írták, hogy ha megtalálja, se fogja tudni, hogy mi az.

Lány vegye meg, anyuka meg menjen a fenébe a hülyeségeivel.

2018. szept. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!