Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom egy szemét dög, vagy...

Anyósom egy szemét dög, vagy velem van a probléma?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy két éve vagyunk együtt a párommal, ő 31, én 29 vagyok. Az édesanyjával és a húgával lakik, plusz ott a húgának a kisgyereke is. A párom az anyjával lakik egy szobában, a húga meg a kicsivel egy másikban.

Anyósom elég fura... egy munkahelyen dolgoztunk, én már kerestem mást. Bent a munkahelyen fúrt, ellenem tett, nem állt mellettem, és többen mondták, hogy tuti nem kedvel. Ha náluk vagyok, alig szól hozzám, jobbára csak a melóról esik szó, pedig már nem ott dolgozom. Van autóm, volt hogy megkért hogy vigyek el ezt-azt ide-oda, pl párja cuccait hozzá. Júliusban nyaraltunk párommal, és egy csomó kaját csomagolt, pedig nem ehetek meg akármit, mert diétáznom kell, és ezt tudja is, de csak pakolta a kajákat.

Nem értem a viselkedését. Nem tudom eldönteni azt hogy utál-e vagy mi a baja... párom kérdezte azt mondja semmi. A húga dettó ugyanez, rettentő nagyképű, néha köszönni se szokott. Valakinek tippe mi lehet a bajuk? Párom megvéd velük szemben, de nem árulják el mi a bajuk, pedig kérdezte.



2018. szept. 9. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Azert ennyi alapjan meg nem neveznem szemet dognek.. nem tudom mit szolnal az enyemhez, ha mar ettol kivagy! 😬😬 amugy kerdezd meg magad szemtol szembe, hogy mi a bajuk!!
2018. szept. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 szántóvető ***** válasza:
91%
miért nem laktok együtt?mármint te és a párod.te is a szüleidnél laksz?nem is értem.a párod fejben még gyerek?
2018. szept. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kicsit igen, gyerek még. Én is szüleimmel lakom egyelőre, gyűjtünk arra, hogy külön mehessünk.
2018. szept. 9. 19:40
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Mihelyt lehetőség adódik, költözz egybe a pároddal, még ha albérletbe is. A római jog kimondja, hogy "hallgattassék meg a másik fél is". Tehát, jó lenen tudni az anyósod véleményét (is). Ha úgy van, ahogy írod, sok jóra tőled és a leendő sógornődtől nem számíthatsz.
2018. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 szántóvető ***** válasza:
65%
nem lesz könnyű kiszakítani anyu oltalmazó karmai közül.el akarod venni tőle az ő kisfiát.valószínű hogy ez a baja,úgyhogy nem lesz könnyű dolgod.igazából nem tudok tanácsolni semmit.
2018. szept. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Az anyósodról írod, hogy fúrt. Csak nem intelligens. Meg pl sérült egyszer kiskorában, egyszer nem állt ki érte senki (vagy akár többször is), azért lett ilyen. Valami nagyon csúnya igazságtalanság érte kicsi korában; és akkor ez így csapódott le rajta; mivel talán nem annyira intelligens meg bölcs; ezért csak így tudta ezt lereagálni. Ennyi telik tőle. Látta, hogy az emberek, mások is ezt csinálják , bántják egymást, ebből azt szűrte le, hogy ilyen keménynek kell lenni, hogy ne tudjanak neki ártani, ne tudjon sérülni. Pl eszembe jutott egy ilyen idézet h " a legdrágább kő mindent karcol, de maga nem tűr karcolást, a legdrágább szív inkább vérzik, de nem sebez meg soha mást." Meg hát pl talán ilyen alacsony tudatszinten van anyósod, meg szeret uralkodni; meg ha pl azt nem tudja elérni, hogy szeretve legyen és amilyenné vált így, na szóval; valaki egyszer valahol írta, hogy ha szeretetet nem tud kivívni, akkor eléri, hogy fontos legyen; pl azért fúrhatott a munkahelyeden. Meg a húga is pl lehet ezt a mintát látta, és azé követi. Ezt a kicsit ilyen beképzeltes-verziót. Meg pl meg akarta erősíteni magát anyósod a sérelem után, csak nem tudta a mértéket, és picit átesett a ló túloldalára. Meg az, hogy ilyen nemtörődöm, hát amikor pakolta a kajákat, hogy kiszúrjon veletek, hogy többet kelljen cipelni, talán éreztetni akarta, hogy "ő a főnök"; őt is elnyomták régen; így ezért ő is ki akarja ezt próbálni, és így akar kompenzálni, hogy most ő kerekedjen valaki fölébe. Tehát a régi sérelmei miatt pl valamilyen szinten rajtad áll bosszút; viszont lehet, hogy azért pakolta meg gazdagon a kaját, bár áskálódósból nem nézem ki; hogy legyen választék, variáció, amit te megkívánsz/ ti megkívántok. Amúgy a szíve legmélyéről valszeg nem gyűlöl, de az a baj, hogy csak azt tudjuk mondani, hogy gyűlöl mégis, mert mi ebből csak a felszínt látjuk . Amúgy lehet, hogy valami ellenségképet vizionál beléd, aki "el akarja rabolni tőle" a kisfiát. És akkor ezért is akarhat pl neked keresztbe tenni;tehát neki másik nő se lenne jó ilyen vejének, mert mindenkivel ugyanezt csinálná. A párod húga meg ezt tanulta el tőle az anyjuktól.
2018. szept. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
*Ja meg amúgy még lehet, hogy ők szavakba se tudják önteni, csak nem merték bevallani, mert a saját büszkeségük nem engedte nekik;és akkor ezért mondták, hogy semmi; vagy pedig a párodnak nem merték bevallani a kicsinyes dolgaikat. Lehet, hogy pl irigyek,mert esetleg pl szebbnek látnak saját maguknál vagy az anyuka és a húgod közül lehet, hogy valamelyik telebeszélte a másik fejét azzal, hogy te nem vagy jó arc. Nemtom.
2018. szept. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Egy szobában lakik az anyjával...

Innentől fogva nem lenne a párom.

Még egy szobát sem képes bérelni magának. Nincs semmi magáb szférája, stb...

2018. szept. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Az a probléma,hogy mindketten ennyi idősen otthon punnyadtok szülők nyakán.És 2 év alatt addig nem sikerült eljutnotok,hogy kivegyetek egy 1 szobás lakást,hogy legyen valami magánszférátok.Nekem már 18 évesen minden pénzt megért,hogy külön lakjak albérletben és önálló legyek,ennyi idősen meg el se tudtam volna képzelni hogy ilyesmi legyen.. Ráadásul egy szobában lakik az anyjával,itt azért súlyos gondok vannak.Anyósod meg szimplán nem kedvel,viszont semmi egetrengetőt nem tett ellened.
2018. szept. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Én igazán kedvelem a lányom férjét, de ennek ellenére nincs közös témánk.

A nyaralásra meg nyilván nem neked szánta azokat az ételeket. Vagy rád való tekintettel a párod is diétázik? Adott, ami neki volt otthon, a speciális dolgokat meg gondolta, vegyétek meg magatoknak.

Ha meg főzött nektek, miért nem szóltál, hogy drága Mama, krumplis tésztát inkább nem vinnénk, mert azt én nem ehetek?

2018. szept. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!