Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Családi nyaralásból rémálom?

Családi nyaralásból rémálom?

Figyelt kérdés
Sógornőm meghívott minket a céges nyaralóba a hétvégére. Nagyon örültünk neki. Hozza a párját mi meg végre a kislányunkkal ki tudunk kapcsolódni. Most lett bölcsődés a lányom így mindennél többre értékelem, hogy együtt a család. Megtudta anyósom, hogy elutazunk és kihisztizte a lányánál, hogy ő is jönni akar. Tegnap már nem volt időm reagálni rá, azt hittem csak úgy mondja, hogy ő lehetne a bébiszitter hétvégén. Magyarul rajtunk, pontosabban rajtam és a lányomon akar lógni 3 napig. A párom nem bírja elviselni az anyja hülyeségeit, így ő mindig lelép. Ki volt akadva mikor megtudta, hogy jön. Ti beszélnétek ilyen esetben anyósotokkal telefonon, hogy ne jöjjön?
2018. szept. 12. 01:53
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
34%
Hehe, azt hitted bebiszittert kapsz de te lettel az anyosszitter :)
2018. szept. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
98%

Tudod ki hagyná azt is h lelépjen a férjem/párom és rám hagyja az anyját...ha ő rühelli küldje el nekem nem kötelességem az anyjával lenni ha ő sincs vele.

Amugy meg ha ennyire zavar akkor inkább ne menjetek el ha a fia annyira nyuszi h nem meri helyretenni az anyját.

2018. szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
84%
Legkozelebb lepj le te (elobb), aztan intezze az anyjat a fia.
2018. szept. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
45%

"Ti beszélnétek ilyen esetben anyósotokkal telefonon, hogy ne jöjjön?"


Drága, mi közöd neked ahhoz, hogy a lánya meghívta a saját anyját?


"mindennél többre értékelem, hogy együtt a család"

Nem úgy néz ki :D

2018. szept. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
86%
Én nem mennék a helyedben. Mármint inkább menjetek el hármasban valahova, még ha csak egynapos, akkor is.
2018. szept. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
79%

A fröcsögő válaszolók nem éltek együtt még borzalmas anyóssal. Ők csak azt látják, amit látni akarnak, jelen esetben a kérdezőt szemét embernek.

Nálunk is volt ilyen probléma, megesett, hogy veszekedés lett a közös hétvége eredménye. Amúgy nálunk sem tartozott bele az anyós a családba, mivel ez férj, feleség, gyerekek. Ez egy család. Az anyós már a tágabb családba tartozik.

Kérdező: ne menj. Szervezz más programot. Valami miatt a férjed menekül az anyja elől, és ezen az oldalon azért lehet olvasni borzalmas anyákról, szóval nem is értem miért hiszi azt a sok köpködő, hogy egy rendkívül csodás ember lehet kizárólag a kérdező anyósa. Ha már a saját fia nem bírja, annak azért oka van és vannak emberek, akikkel nem lehet megbeszélni semmit, mert azonnal jön a lelki terror.

2018. szept. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk is hasonló a két anyós. Így soha fel sem merült semmilyen közös program.

Én a helyedben nem mennék. A férjed egy mamlasz, ha egy ilyen szituban lelép rendszeresen.

Esetleg ki kellene találni valami anyóst lerázó indokot, de ezt a nagyokos hisztivel befolyásolható sógórnődnek és a sunnyogó férjednek kell megoldani.

2018. szept. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
97%
Tulajdonképpen ha rémálom lenne számotokra, akkor ne menjetek el, csináljatok hármasban más hétvégi programot.
2018. szept. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
26%
Sok közöd nincs hozzá, hogy kit hívott el a sógornőd. De ha nem tetszik, fizess magatoknak külön nyaralást. Erre nem kell elmennetek, csak azért, mert ingyen lenne.
2018. szept. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
84%

Ne engedj. Ha a sógornőd már elhívta, akkor ott lesz. De ha ti reggel felkerekedtek és kirándulni/bevásárolni/sétálni indultok, akkor határozottan induljatok is el. Ha megállít vagy reggeli közben kérdezi, mi a tervetek, elmondjátok, hogy ti ide, oda mentek. Ha rávágja, hogy szívesen elkísér, akkor finoman lehet közölni, hogy meglesztek hármasban is, de köszönitek és neki is legyen szép napja. Ha azzal jön, hogy ő igazából csak az unokája miatt van ott, ne vedd el a lehetőséget, akkor is tárgyilagosan kell elmondani, hogy értitek, de nem kértétek és most pont erre nincs szükségetek. Lehet bűntudatot kelteni a részéről, hogy nincs mit csinálnia egyedül, de akkor még mindig ajánlhatsz neki valami konkrét programot a környéken és felálltok, elmentek.

Hasonló helyzetbe futottam bele én is. Én terveztem vízparti sétát, kavics gyűjtést, és elmondtam reggel. Anyámnál voltunk családi ebéden. A lányom már nagy, ritkán babakocsizunk és én is gyalog indultam volna. Anyám csatlakozni akart, belementem. Rögtön kérte a babakocsit és elindult. A vízpart felé útba eső játszótérre akart inkább menni, de szóltam, hogy most nem, másnap is lehet. De, de, jobban tudja, mennyire élvezi majd a kicsi és már duruzsolta is neki. Tolta ütemesen a gyereket és szépen lehagyott. Gyakorlatilag a játszótérre is úgy ment be, mintha ott sem lennék. Akkor megelégeltem és ráhagytam a kicsi miatt, nem rendeztem jelenetet otthon sem. De másnap a reggeli terveimet már nem engedtem és többet nem is hagyom magam. Erőltetheti, hogy az unokája, így szereti, úgy akar jót, de ha az ellentétes a te elképzeléseddel, akkor el kell fogadnia, hogy ő csak másodrendű döntés szempontjából hozzád képest. Szarul hangzik, de másképp nem lesz nyugtod.

2018. szept. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!