Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most ezen komolyan mi értelme...

Most ezen komolyan mi értelme van megsértődni?

Figyelt kérdés

A barátomnak szerveztem egy meglepetés bulit a szülinapjára. (5 éve vagyunk együtt, együtt is élünk). Minden barátjával lefixáltam a dátumot stb, de már vagy egy hónappal előtte, hogy biztos ráérjen mindenki.


Már leszerveztem, amikor egy héttel rá, anyósjelöltéknél felvetődött a téma, én rögtön mondtam, hogy meglepetés buli lesz, ha gondolják ők is jöjjenek. Ekkor még mindig volt vagy 3 hét a buliig.


3 nappal előtte felhív, hogy akkor pénteken (a buli napján) várnak nálun vacsorázni ünneplésként. Én mondtam, hogy bocsánat, de akkor lesz a meglepi buli, nem megyünk, amit már amúgy előre leszögeztem. De ha gondolják jöjjenek el ők is. Már akkor éreztem a hangján, hogy nem tetszik neki valami.


Eljött a péntek este. Valami ürüggyel lerángattam a barátomat a lakásból, amíg a többiek elbújnak. Ő ekközben már mondta, hogy de sietni kell átöltözni, meg elkészülni mert a szülei várnak minket vacsorára. És amikor visszamentünk ugye a többiek már ott várták. volt nagy öröm, meglepődés, satöbbi. És természetesen nem mentünk a szüleihez.


Én nem tudom, hogy ő mit beszélt az anyjával de én kedden megmondtam neki, hogy nem megyünk mert lesz programunk, ahova mellékesen ők is hivatalosak, bár nem várom el, hogy a gyerekük barátaival órákat szórakozzanak.


Másnak engem hív az anyósjelölt, hogy nem tudja engem kik neveltek de ekkora parasztot már rég látott, hogy hivalatos és annyit nem mond, hogy bakfity. Mondhattam volna, hogy rátok pont ez vonatkozott.... de nem akartam már ebből veszekedést csinálni. A barátom is csak vállatvont.


Na azóta nem hajlandó se ő se a férje szóbaállni velem.. El fog ez múlni valaha?



2018. szept. 15. 11:37
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
95%

Persze. Amit találnak valamit ami miatt újra beléd köthetnek. Onnantól amiatt lesznek megsértődve.

Ne menj bele a játékba. A pasidnak szépen higgadtan, egyszerűen elmondod, hogy 2x is szóltál anyunak a buliról. Ha normális akkor felfogja és leállítja az anyját.

2018. szept. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
15%

ha gondolják ők is jöjjenek


Ez nálad meghívás?

2018. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
30%
Eddig a párod anyjánál unnepeltetek a párod születésnapját ?
2018. szept. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Mindig elmentünk megünnepelni együtt de csak is Vasárnap mert ők akkor nem dolgoznak egyedül. De ez egy péntek este volt.


És igen, az hogy, ha gondoljátok titeket is várunk az pont, hogy meghívás. Nem várom el, hogy érezzék jól megukat egy csapat részeg fiatal társaságában, de ha gondolják akkor természetesen őket is várjuk. Majd ők eldöntik, hogy van-e ehhez kedvük vagy nincs. Írtam, bulit szerveztünk nem családi éttermes/lightos ünneplést.

2018. szept. 15. 11:56
 5/37 anonim ***** válasza:
94%

Na, jól kifogtál egy problémás anyóst. Kitartást hozzá!


Én abszolút neked adok igazat. Nagyon olyan szaga van a történetnek, hogy anyuka direkt neked akart keresztbe tenni, direkt rátok szervezett egy másik összejövetelt... EZ a parasztság, nem az, amit te csináltál.


Egyre hívom csak fel a figyelmedet, kedves kérdező, azon túl, hogy készülj fel anyós hasonló stiklijeire a jövőben is és mihelyt tudod, tedd helyre a nőt... Szóval emellett alaposan figyeld az ilyen esetekben a párod reakcióját is. Ugyanis, ha mindenre csak a vállát fogja vonogatni és nem áll ki melletted az ilyen - számomra egyértelmű - szituációban, akkor ebből később még lesz konfliktusotok.

2018. szept. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
16%

az hogy, ha gondoljátok titeket is várunk az pont, hogy meghívás.


NEm, ez csak egy tuskó félmondat. A meghívás az, hogy szeretnénk, ha eljönnének...

2018. szept. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
95%
Jaj az ilyen és ehhez hasonló anyóstól, szülőktől óvjon és védelmezzen mindenkit az ég. Ezzel csak megtanulhattad, hogy bármit fogsz a jövőben csinálni, semmi sem lesz jó nekik. Én ezek után meg sem próbálnék jópofát vágni. Viszont ártani, azt nem, de hozzá csak annyit szólnék, amennyit muszáj.
2018. szept. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
92%
Nyugi tudom mit érzel ehhez a témához kapcsolódva csak egy példa anyumék hoztak cukrászdából egy tortát páromnak erre anyosom megsértődött h akkor ő nem is süt neki semmit és el se jön. XD
2018. szept. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
jól van! akkor látom másoknál is van probléma rendesen :D
2018. szept. 15. 12:19
 10/37 anonim ***** válasza:
90%
A baratnomnel is volt pelda :D. Sutott a baratjanak egy nagyon finom tortat (en is kaptam egy szeletet), volt rajta korbe rakva eper. Erre mit mondott az anyos? Nekem is pontosan ilyen receptem van csak malnas! Es jobb! Erre pedig a pasia testvere meg mondta az anyjanak, hogy te nem is tudsz ilyet sutni, az meg csak felre nezett. :)
2018. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!