Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most ezen komolyan mi értelme...

Most ezen komolyan mi értelme van megsértődni?

Figyelt kérdés

A barátomnak szerveztem egy meglepetés bulit a szülinapjára. (5 éve vagyunk együtt, együtt is élünk). Minden barátjával lefixáltam a dátumot stb, de már vagy egy hónappal előtte, hogy biztos ráérjen mindenki.


Már leszerveztem, amikor egy héttel rá, anyósjelöltéknél felvetődött a téma, én rögtön mondtam, hogy meglepetés buli lesz, ha gondolják ők is jöjjenek. Ekkor még mindig volt vagy 3 hét a buliig.


3 nappal előtte felhív, hogy akkor pénteken (a buli napján) várnak nálun vacsorázni ünneplésként. Én mondtam, hogy bocsánat, de akkor lesz a meglepi buli, nem megyünk, amit már amúgy előre leszögeztem. De ha gondolják jöjjenek el ők is. Már akkor éreztem a hangján, hogy nem tetszik neki valami.


Eljött a péntek este. Valami ürüggyel lerángattam a barátomat a lakásból, amíg a többiek elbújnak. Ő ekközben már mondta, hogy de sietni kell átöltözni, meg elkészülni mert a szülei várnak minket vacsorára. És amikor visszamentünk ugye a többiek már ott várták. volt nagy öröm, meglepődés, satöbbi. És természetesen nem mentünk a szüleihez.


Én nem tudom, hogy ő mit beszélt az anyjával de én kedden megmondtam neki, hogy nem megyünk mert lesz programunk, ahova mellékesen ők is hivatalosak, bár nem várom el, hogy a gyerekük barátaival órákat szórakozzanak.


Másnak engem hív az anyósjelölt, hogy nem tudja engem kik neveltek de ekkora parasztot már rég látott, hogy hivalatos és annyit nem mond, hogy bakfity. Mondhattam volna, hogy rátok pont ez vonatkozott.... de nem akartam már ebből veszekedést csinálni. A barátom is csak vállatvont.


Na azóta nem hajlandó se ő se a férje szóbaállni velem.. El fog ez múlni valaha?



2018. szept. 15. 11:37
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem az lehetett az oka ennek, hogy anyósjelölték és a többi családtag már megszokták, hogy eddig a fiuk születésnapját aznap mindig otthon, családi körben ünneplik, ahol, gondolom, mióta együtt vagytok, te is ott szoktál lenni. És a leírásod alapján a párod is ehhez volt hozzászokva, mert az utolsó pillanatig számított rá, hogy a szüleinél, rokonokkal ünnepeltek. Te most ezzel az újítással ezt a szokást megtörted, ami nem baj, de akkor anyósjelölték mondhatták volna, hogy ez így szokás, ragaszkodnak hozzá, és akkor vagy ők szervezik a családi ünneplést egy nappal korábbra/későbbre vagy még időben, te szervezek a bulit másnapra. Egyszerűen hiányzott a hatékony kommunikáció az anyósjelölték részéről. Ugyanakkor te sem csináltad jól a buliszervezést, mert 5 éve együtt vagytok már a pároddal, és észrevehetted volna, hogy a születésnapot családi körben ünneplik aznap. És ezt már a család réges-régen megszokta, ilyen családi szokásokba, hagyományokba nem szép dolog belerondítani. A legtöbb családnál így van. A buli mehetett volna másnapra is.
2018. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudjatok, hogy bepofátlankodok, de ennek a fajta viselkedésnek mi a neve? Mert a volt barátom anyja, a "majdnem-anyósom" volt ilyen, meg egy főnököm. Voltak egyéni dolgaik, amelyeket alapvető elvárásként tettek elém, ha nem jött be, akkor nyíltan ellenségesek voltak. Az ilyen emberekkel nem tudom, mit lehet kezdeni. Ha meg rákérdezek, hogy mi a bajuk, akkor kitérnek, hárítanak, tagadnak, aztán kezdik elölről.
2018. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
92%
21, a kérdező leírta, hogy az ő bulija pénteken volt, a családi szülinapot meg mindig vasárnap szokták tartani. Ezen kívül három héttel előtte szólt, tehát még csak véletlenül sem szervezett keresztbe.
2018. szept. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk nálam az is kiverte volna a biztosítékot hogy "miféle emberek neveltek".
2018. szept. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
6%
23-as. Én nem azt írtam, hogy keresztbe szervezték. Nem mellesleg tényleg eléggé nagy jellemtelenségre vall, hogy a családnál megünnepelték volna nagy ebéddel, utána vagy előtte szervezhettek volna akármilyen bulit, a kis szabadelvű menyecske meg kitalálja, hogy helyette legyen egy buli, és bocsika anyósék, most a rokonok nem köszöntenek, lesz egy meglepi buli, ahol lesz egy rakás részeg fiatal, ha nem zavarja, akkor jöjjön el oda. Gratulálok hozzá. Én is fiatal vagyok, de ez tényleg pofátlanság. A többi szabadelvű meg itt asszisztál hozzá és a szülőket szidja.
2018. szept. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
92%
Te nagyon sötét és rosszindulatú vagy, előttem válaszoló. Csupa olyan dolgot írkálsz ide, ami meg se történt, csak te kombináltad ki a semmiből. Talán a kérdező párjának az anyja vagy, de egy biztos, rohadt egy élete lehet melletted a hozzatartozóidnak.
2018. szept. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
81%

Igazad van előző válaszoló! Tényleg olyan mint egy hasonló kaliberű anyós jelölt.

Én csak azt nem értem meg az ilyen anyósokban, hogy ha annyira szeretik a fiúkat, akkor mi a franc karikának nem hagyják élni. Most neki annyira nagy gond lett volna a mindig vasárnap megtartott szülinapi összejövetelt megint akkor tartani? Remélem tanul belőle anyós jelölted, és jövőre megtanul alkalmazkodni. Csak egy kérdés-pénteken vagy vasárnap volt a párod szülinapja? Az nem lehet hogy konkrétan azon a napon akartak ünnepelni?

2018. szept. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Penteken eselytelen lett volna megunnepelni csaladi korben mert mind a ketten (a szulei) este 9ig dolgoznak, mert boltosok. Ezert szerveztem akkorra, direkt.
2018. szept. 15. 16:32
 29/37 anonim ***** válasza:
8%

Tehát direkt úgy szervezted, hogy tudtad, neki akkor nem jó, és odabökted, hogy jöjjenek, ha akarnak.

Milyen büszke voltál az elején, hogy de hát te meghívtad őket, aztán kiderül, pontosan tudtad, hogy nem is jó nekik. És akkor anyós a szemét?

2018. szept. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
95%

Most tényleg egyesek azon lovagolnak, hogy meghívta-e őket a kérdező vagy sem? Ha nem hívta meg őket, akkor mi van? Normális embernek egyébként sem jut eszébe, hogy tőle 20-25-30 évvel fiatalabb baráti társasághoz beállítson "bulizni".

A kérdésre válaszolva - ami itt egyes nehéz felfogású egyéneknek nem sikerült - azért sértődött meg, mert csak arra várt, hogy végre legyen egy indok, amiért utálhat téged. Eddig nyilván nem volt miért. Nem tudott mibe belekötni, min összeveszni veled és beszólogatni. Ez tényleg egy hatalmi játszma. Arra volt kíváncsi, kit választ a fia, téged vagy őt.

Egyébként durva, hogy te annak ellenére szóba akarsz állni vele, hogy milyen megjegyzéseket tett rád meg a szüleidre. Én ezt biztosan nem nyelném le, és a büdös életben nem akarnék vele jóban lenni. De te tudod.

2018. szept. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!