Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi az ideális érzelmi és...

Mi az ideális érzelmi és fizikai távolság?

Figyelt kérdés

Nem titkolom, kész vagyok a feleségem szüleitől. Elváltak, csak magukat nézték mindig is, a feleségemmel nem törődtek gyerekkorában úgy, ahogyan szerintem egy szülőnek kellene törődnie a gyerekével. Szörnyen önző és erkölcstelen emberek. Teljesen más az értékrendjük mint nekem. Szerencsére a feleségem nem ilyen, de ugyanakkor elfogult a saját szüleivel, nyilván az. Sokszor veszekszik velük és kiakad viszont, amikor végleg kicsapja valamelyikük a biztosítékot. Olyankor 1-2 napig kivan, de aztán nagyon érdekesen kezeli. Meg nem történtként kezeli az adott dolgot, ezzel hárítva a kellemetlen érzelmeket. Pár nap vagy hét és már nem is emlékszik rá szinte, kis túlzással persze. Nah most ott tart a dolog, hogy 150 km-re lakunk tőlük, de van egy lehetőség a környéken és szinte a szomszédai lennénk mind a kettőnek, a kettő között laknánk félúton. Én ezt nyilván nem akarom, de a lehetőség pedig nagyon vonzó és végre haza is kerülhetnénk. Nyilván az én családom is számít, a bátyám családja és a szüleink, akik szintén ott a környéken élnek. Igazság szerint mindegy is, hogy hol lakunk, mert jelenleg is úgy érzem, hogy túlságosan jelen vannak a feleségem szülei az életünkbe, bele próbálnak szólni, hatással próbálnak ránk lenni. Ez nekem nagyon nem tetszik, már fizikailag is kezdek rosszul lenni ha meglátom őket. Én a nyugalmat szeretem. Azt, hogy dolgozunk, pihenünk, nyaralunk és élünk. De mindig megjelennek és kivetítik ránk, hogy is kellene élni, mit is kéne nekünk tulajdonképpen csináljunk. Hol lehet az egészséges érzelmi távolság a szüleinktől a házasságunkban? Hogy lehet erről beszélni a pároddal, ha elzárkózik tőle, mert magában eltemeti a negatív dolgokat? Az én szüleim sem tökéletesek, de nem is várok el a páromtól semmit velük kapcsolatban. Most különösen fontos a kérdés mert gyermeket tervezünk hamarosan.


28F



2018. szept. 21. 14:43
 1/7 szántóvető ***** válasza:
52%
ha a párod fel tudja dolgozni a gondokat akkor az jó.úgy tűnik inkább neked vannak gondjaid.eléjük állsz és megmondod nekik hogy nem vagy kíváncsi rájuk és többé ne jöjjenek.majd a párod megy hozzájuk ha akar.aúgy meg odaköltözöl ahova akarsz,majd eldöntöd.
2018. szept. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Eszetekbe ne jusson a közelbe költözni:D Ha jót akarsz magatoknak..


Ebben az esetben a legjobbat akkor teszed, ha megmakacsolod magad. Minket is hívtak, hogy költözzünk le, de eszembe nincs..

2018. szept. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Maradjatok, ahol vagytok, nagyon jó az a 150 km.
2018. szept. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Beszélgess a feleségeddel, mond el neki ezeket amiket leírtál és magyarázd el te miért vagy a költözés ellen.
2018. szept. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Nincs az az Isten, hogy bármelyik szülőhöz ilyen közel költözzek...
2018. szept. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Kicsit szíven ütött az írásod, mert akár az én férjem is írhatta volna, csak a szüleim nem váltak el és már van gyerekünk. Szóval a feleség szemszögéből tudok írni leginkább. Ismerős a helyzet, amikor valamivel megbántanak a szüleim, az nagyon fáj és ugyanígy hárítok, mint a feleséged. A szüleim is így viselkednek ilyenkor, egyszerűen ezt tanultam el tőlük. Mi közelebb élünk hozzájuk, még 20 km-re sem lakunk tőlük jelenleg. Pont most fogjuk a duplájára növelni a távolságot. A gyerekünk születése előtt nem voltunk annyira fókuszban, a legtöbb probléma és részemről a legtöbb felismerés azután jött elő. A gyereket imádják, ő is viszont, ez nagyon jó, de más oldalról hoz pár nem könnyű helyzetet. Bízom benne, hogy a távolság segíteni fog. De igazából szerintem teljesen mindegy, milyen messze lakunk egymástól. Ezeket a dolgokat rendeznem kell, elsősorban magammal, le kell válnom róluk teljesen érzelmileg, fel kell építenem az önbizalmamat, amit gyerekként elvettek.

Szóval ha a feleséged szülei amolyan klasszik unokázós nagyszülők (lesznek várhatóan), mint az enyéim, akkor még nehezítettebb lesz a pálya. De másfelől meg jó lehetőség a feleségednek beleállni a konfliktusba és megoldani azokat.

Viszont egy biztos, ha 150 kilométerről is így tudják manipulálni, mint most, akkor igazából mindegy, hogy hová költöztök.

2018. szept. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

...ennek okáért a férfi(nő) elhagyja apját és anyját...


Mi az hogy ideális érzelmi távolság?

A felnőtt ember, akinek családja van független a szüleitől. Saját élete van és nem szólnak bele. Ez nem érzelem kérdése. Lehetsz közel szüleidhez, testvéreidhez szerethetnek, szeretheted őket (vagy nem), de ez független attól, hogy saját életedet éled. A saját életedet te ismered, ezért te döntesz róla. Lehet tanácsot kérni meg adni, de te döntesz. Ha meg sok a jó tanácsból azt ki kell mondani... hátha megsértődnek ;)


A fizikai távolság praktikusan számítandó, úgy hogy a gyakorlati életetekbe kevésbé szóljanak bele. Az előzőek értelmében akár a szomszéd utcában is lakhatnak...

2018. szept. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!